O CD Antwan Tolhoek: transfer na trui Brian van Goethem: aanval loont Wuyts pakt de leiding 12 ZEELANE Periodetitel voor 'Zeeuws' Baronie Twee eerste plekken Delzenne De Booij sterk in Dressuurcup k De Sluitingsprijs van vandaag markeert het eind van het seizoen. Hoe deden onze profs het? WIELRENNEN EEN TERUGBLIK i alt Karten In de zesde wedstrijd van het seizoen pakte eersteklasser Baronie zondag al de eerste-pe- riodetitel. De ploeg van de uit Middelburg afkomstige trainer Jurriaan van Poelje (ex-VC Vlissingen) won op bezoek bij Moer- se Boys (0-2) voor de zesde keer op rij en is niet meer te achterhalen. Het feestje in Breda had een Zeeuws tintje, want Van Poelje beschikt bij Baronie over Terneuzenaar Jonathan Constansia (links), de uit Kloosterzande afkomstige Tom Jans sen (rechts) en de oud-Kloetinge-spelers Björn Quartel (midden) en Aart Veldhof (met Zeeuwse aanvoerdersband). Aanvaller Jason Tjien Fooh (tweede van links) heeft ook een verleden bij Kloetinge. Tegen Moer- se Boys waren Janssen en Constansia zon dag trefzeker. PAARDENSPORT Anneke Delzenne was zaterdag tijdens de springwedstrijd van de RV De Scheldestad in Vlissingen met Chanel succesvol. De ama zone uit Yerske stuurde in het klassiek par koers klasse L de merrie als enige foutloos rond. Esther Hendriks was met Faron twee tellen sneller, maar de ruin van de Middel burgse haalde een balk naar de bodem. In het progressief stuurde Delzenne de Li ving Legend-dochter met het maximum aantal punten naar de eerste plaats. PAARDENSPORT Amazone Zoe de Booij uit Axel deed zon dag in de competitie om de Dressuurcup der Lage Landen voor Young Riders goede zaken. De Zeeuws-Vlaamse stuurde in het Hippisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw en Sint Joosland de ruin Wodan met de B-kaderscore van 69,08 procent naar een fraaie derde plaats. Windsurfen Seizoen 2016 De verwachtingen waren hoogge spannen toen Antwan Tolhoek na een succesvolle stageperiode bij Tinkoff-Saxo een contract tekende bij Team Roompot-Oranje Peloton. Een val tijdens zijn profdebuut in de Clasica Almeria gooide echter roet in het eten. Hij liep daarbij een ribblessure op, maar in maart maak te hij al zijn debuut op World- Tour-niveau in de Ronde van Cata- lonië. In de klassiekers liet hij zich opnieuw positief opmerken door zowel de Amstel Gold Race als een loodzware editie van Luik-Bastena ken-Luik uit te rijden als neoprof. Hoogtepunt De echte ommekeer kwam in juni tijdens de Ronde van Zwitserland. De Yersekenaar zat tijdens die etappekoers haast dagelijks in de aanval. Hoewel hij in de eerste rit in lijn nog nipt naast de bergtrui greep, veroverde hij een dag later alsnog die felbegeerde klas sementstrui. In de daaropvolgen de etappes stond hij die niet meer af. Als kers op de taart hielp hij zijn ploeggenoot Pieter Weening in de zesde etappe aan de overwin ning. Volgend jaar De sterke prestaties van Tolhoek gingen niet onopgemerkt voorbij. Team Lotto NL-Jumbo nam na de Ronde van Zwitserland contact op met de 22-jarige renner en leg de hem voor de komende twee seizoenen vast. Hij zal normaliter volgend jaar de enige Zeeuwse renner bij een WorldTour-ploeg zijn. Seizoen 2016 De Zeeuws-Vlaming heeft zijn bij naam Brian 'breakaway' Van Goethem eer aangedaan. Vanaf het prille seizoensbegin zat hij al mee in ontsnappingen. Terwijl het in Zeeland nog hartje winter was, reed hij in de tweede rit van de Ronde van Qatar urenlang in de frontlinie. Dat kunstje herhaal de hij in de Ronde van Oman, Om loop Het Nieuwsblad, Nokere Koerse, de Vierdaagse van Duin kerken en talloze andere wedstrij den. Die vroege ontsnappingspogin gen haalden het einde niet, maar Van Goethem bleef volharden en in het najaar zag zijn aanvalslust beloond worden. Hoewel hij in de Schaal Seis in eerste instantie de VLISSINGEN Tom Wuyts is mo menteel onmisbaar voor Kloetin ge. Van de acht doelpunten die de Zeeuwse zaterdag-eersteklasser heeft gemaakt, nam de aanvaller er zeven voor zijn rekening. Zijn zevende was zaterdag de winnen de in het duel bij WGZ (0-1). Hij miste in de slotfase zelfs nog een strafschop. Met 14 punten (zijn goals verme nigvuldigd met de factor 2) leidt Wuyts in het PZC-topscorersklas- sement. Hij heeft een punt voor sprong op Robin Provoost, die zijn totaal voor ZSC'62 opkrikte naar 13 (doel)punten. Zijn goals krijgen vanwege het niveau waarop ze zijn gemaakt de factor 1 mee. slag leek te missen, reed hij sa men zijn ploeggenoot Wesley Kre- der het gat naar de kopgroep dicht. Ondanks een lekke band fi nishte hij vervolgens op een mooie zesde plaats. Hoogtepunt De toon was gezet, maar zijn hoogtepunt moest nog komen. Twee weken later rondde Van Goethem immers een fraaie solo af in het profcriterium Desselgem Koerse. Hij won die wedstrijd zo voor het tweede jaar op rij. Dit maal bleef hij niemand minder dan klassiekerspecialist Sep Van- marcke voor. Volgend jaar Van Goethem begint in 2017 aan zijn derde wielerseizoen bij Team Roompot-Oranje Peloton en hoopt zich dan in de kijker te rij den bij een WorldTour-ploeg. ZSC'62 1C zat 4B zat 2E zat 3A zat 3A zat 3A zat 2E zat 2E zat 2E zon 3B zat 4A zat 8 4A zon 8 4A zon 8 4A zon 8 4A zon 8 2 1 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1 1 1 1 1 1 dinsdag 11 oktober 2016 VOETBAL De jonge mountainbikers Bart (12) en Rob Kastelein (10) uit Burgh-Haamstede zijn beiden bovenaan geëindigd bij een categorie in de Nederlandse Jeugd Mountainbike Com petitie 2016. Tijdens de afsluitende wedstrijd in Arkel mochten zij het hoogste podiumtree tje bestijgen en kregen zij de KNWU-beker uit gereikt. Bij de Dutch Dragoon Cup 2016 op het Veerse Meer heeft een aantal Zeeuwse boten goed gepresteerd. In de Dragoon Class wer den Rex Caminada en Gijs de Kanter van Cat- club Zeeland tweede. Hun clubgenoten Fay van Houwelingen en Mae van Noordennen ein digden als vijfde. Topjudoka Juul Franssen geeft op zater dag 23 oktober diverse clinics bij JudoGoes. De drievoudig Nederlands kampioene (in de klasses -57 en -63 kilo) verzorgt in het Om nium in Goes drie gasttrainingen achter el kaar. Franssen nam niet deel aan de Spelen in Rio. In haar gewichtscategorie kreeg Anicka van Emden de voorkeur. 1 Bij het open Bel gian Indoor Kart Championship heeft Middelbur ger Ruben Bou- tens (foto) een dubbelslag ge slagen. Hij won zaterdag de wedstrijd voor teams (met The Dutch Value) en pakte zondag ook nog de indi viduele titel. Aan het kampioen schap in Brussel deden 80 kar- ters uit vele lan den mee. Davy Scheffers is zondag in het wereldkampi oenschap free style windsurfen als 18de geëin digd. De Zierik- zeëenaar be waarde het bes te voor het laatst: in het Duitse Sylt werd hij negende en daardoor steeg hij nog in het klassement. In Oostenrijk en op Fuerteventu- ra werd hij eer der 13de en 33ste. ■c o q. (O De eindbalans van Job de Feijler Vlissingen Antwan Tolhoek. Brian van Goethem. klasse goals effect 1 Tom Wuyts Robin Provoost Stefan v.d. Klooster Arjen de Koeijer 5 Yordi Nijland 6 Mario Janisse MatsWillemse 8 Dylan Adelaar 9 Daniel Wissel Stephan de Leeuw Mohammed El Hajaji Rutgervan Rossum Thomas Leegwater Tom Rijk Arjen Versluijs Kloetinge Nieuwdorp Yerseke RCS RCS Bruse Boys Bruse Boys Zeelandia M'burg Rillandia Zeeland Sport Luctor'88 Clinge Hontenlsse Oostburg 1 13 1,5 1,5 1,5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38