Hier is nog respect voor de politie Geen nadelen aan wonen in Terneuzen Een stad is niets voor mij, ik blijf hier Museum Goes luidt noodklok Banenmarkt in de disco 3 0 Jan Pijpelink (8o) werkte een tijdje bij de politie in Rotterdam, maar kwam toch weer terug naar Zeeuws- Vlaanderen. „Hier gaan mensen nog respect vol met de politie om. In Rotter dam was je een verschoppeling en had je geen enkel aanzien." Inmiddels is Pijpelink gepensio neerd. En hij gaat nooit meer weg uit Terneuzen, zegt hij. „Mijn familie woont hier. En de sfeer is gemoedelijk, de mensen zijn aardig en open. Ik heb een tijdje in Middelburg gewoond, maar daar zei niemand iets als je ze op straat tegenkwam. De komst van de tunnel is een hele verbetering. Het was echt een handicap dat we eerst altijd met de veerboot moesten." Saskia van der Peijl (41) woont al haar hele leven in Terneuzen. „Ik kan geen na deel bedenken aan wonen in Zeeuws-Vlaanderen. Het is lekker rustig, er zijn geen files. Ik hou van de Schelde en het water. In de rest van Zeeland is het in de zomer druk met toeristen, hier niet zo. En je zit lekker centraal, je bent zo aan de overkant en in België. Ik hou ook van de Bourgondische inslag die iedereen hier heeft. Dat is uniek aan Zeeuws-Vlaanderen, dat mis ik aan de overkant. Een Zeeuws-Vlaming houdt van lekker eten en drinken. Het is wel jam mer dat overheidsinstellingen weg trekken. Als je iets moet regelen, ben je straks een halve dag kwijt." Malissa Bonsel (24) uit Hulst wilde als tiener al tijd naar Rotterdam ver huizen. „Maar dat wil ik nu echt niet meer. Ik zou nooit aan een grote stad kunnen wennen. Al die hectiek, het massale en het drukke verkeer, dat is niets voor mij. Ik zie mezelf niet snel uit Zeeuws-Vlaan deren weggaan. Ik ben er trots op dat ik hier woon en heb hier alles. Mijn familie en vrienden wonen ook in Zeeuws-Vlaanderen en er is hier genoeg te doen. Ik ben hier geboren en woon inmiddels zelf standig in Hulst. Binnenkort ver huis ik naar Sluiskil, omdat mijn vriend daar woont. De sfeer in Zeeuws-Vlaanderen is gezellig. De Bourgondische inslag spreekt me aan en de terrasjes zijn erg leuk." VEILIGSTE DORP Het is niet de eerste keer dat de gemeente Goes de financiële bij drage voor Historisch Museum de Bevelanden verlaagt, maar met 25.000 euro minder in 2018 en 50.000 euro in 2019 gaat het wel om de grootste bezuiniging tot nu toe. „Als de gemeenteraad ak koord gaat, krijgen wij over 3 jaar nog 170.000 euro aan subsidie", rekent voorzitter Toine Wevers van stichting Musea de Bevelan den voor. „En van dat bedrag kun je nog eens 70.000 euro aftrekken voor de huur van het pand, preca- riobelasting en andere kosten die wij aan de gemeente betalen." Het is volgens Wevers niet haal baar om het museum na 2017 open te houden. En de eigen mo gelijkheden zijn ook op, zegt hij. „We hebben de afgelopen jaren van alles geprobeerd om de kos ten te drukken: de directeur is minder gaan werken, de crowd- fundingsactie 'Club van 100' is op gezet en we hebben voorgesteld het pand van de gemeente te ko pen." Dat laatste ging niet door omdat de gemeente het gebouw niet wilde verkopen. De 3000 eu ro die jaarlijks binnenkomt via de donateurs van de 'Club van 100' haalt volgens Wevers weinig uit als er aan de andere kant 25.000 euro af gaat. Het baart Wevers grote zorgen Het baart Wevers grote zorgen dat de gemeente denkt dat een stad als Goes zonder museum kan dat het college denkt dat een stad als Goes zonder museum en ande re cultuurvormen kan. Nog erger vindt hij dat de bezuinigingen de gemeente waarschijnlijk niet eens zo veel opleveren. „De kos ten blijven, ook als het museum sluit. Dan moet de gemeente na melijk de collectie gaan beheren. De deskundige die dat doet, moe ten ze betalen. Net als de kosten voor het pand waarin de collectie wordt ondergebracht." Voor het Fruitteeltmuseum in Kapelle - dat ook onder Stichting Musea de Bevelanden valt - is de situatie minder nijpend. „Daar werkt maar één betaalde kracht", legt Wevers uit. „En het bezoe kersaantal ligt vijf keer lager." GOES In discotheek El Toro in Goes wordt vandaag een banen markt speciaal voor jongeren ge houden. Het Europees Sociaal Fonds (ESF) heeft Zeeland subsi die verstrekt voor bestrijding van jeugdwerkloosheid. De economie trekt aan, maar een deel van de jongeren is nog steeds werkloos. Daarom houdt Aan de Slag in Zee land in samenwerking met Zeeuw se gemeenten en werkgevers de banenmarkt. Die begint om 13.30 en duurt tot 16.30 uur. Tijdens de ze middag zijn 20 werkgevers/ uit zendbureaus aanwezig met vacatu res. Ook het LeerWerkLoket Zee land en RBL Oosterschelderegio zijn present. dinsdag 11 oktober 2016 Zeeuws-Vlaanderen boven Jan Pijpelink. fotüs peter nicolai Saskia van der Peijl. Malissa Bonsel. Goes wordt een stad zonder cul tureel hart. Dat is de vrees vant het bestuur van Historisch Mu seum de Bevelanden. Als de voorgenomen bezuinigingen doorgaan, moet het museum eind 2017 de deuren sluiten. Ellen Jobse Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30