De Vliegende Hollander Q Gemeente zit vaak op Facebook Kapelle, Goes en Schouwen-Duiveland voorop Het aantal Zeeuwen dat de donorkeuze heeft vastgelegd, is het grootst op Schouwen-Duiveland en in de gemeenten Kapelle en Goes Antwan Tolhoek kijkt terug op mooi seizoen Tienduizenden Nederlanders legden vast dat ze na hun dood geen organen wilden doneren Zeeuwse gemeenten gebruiken steeds vaker Facebook. Inmiddels al bijna net zoveel als Twitter waar ze al langer actief op zijn. zeeland4 Het wielerseizoen is na vandaag ten einde. Hoe hebben 'onze' hardrijders het eraf gebracht? zeeland 12 dinsdag 11 oktober 2016 pzc.nl email: schouwen-duiveland@pzc.nl De Vliegende Hollander weer op de rede van Terneuzen. Kan dat? Zal Willy de Meijer (hier in zijn rol als kapitein Willem van der Decken) ooit in zijn thuishaven op het dek van het legendarische spookschip staan? Een tiental Zeeuws-Vlamingen gelooft erin. Ondine van der Vleuten Goes Van de Zeeuwen boven de 12 jaar heeft 40,77 procent zich ingeschre ven in het donorregister. Daar kunnen Nederlanders aangeven wat na hun dood met hun lichaam mag gebeuren. Twee op de vijf mensen hebben dat inmid dels gedaan. Goes, Kapelle en Schouwen-Duiveland steken iets boven het landelijk gemiddelde uit. Van de 43,70 procent Goesena- ren die zich in het register in schreef, gaf 62,31 aan dat hun orga nen hergebruikt kunnen worden. In Kapelle registreerde 42,36 pro cent zich; 63,14 procent daarvan zei 'ja' tegen orgaandonatie. Schou wen-Duiveland telde 57,67 ja-re- gistraties op een totaal van 42,04 geregistreerden. De week van 10 tot 16 oktober is Donorweek. Vrij willigers, ambassadeurs en medi sche professionals zetten zich in om Nederlanders over te halen hun keuze vast te leggen in het re gister. Op donderdag 13 oktober is er een gastles voor medisch perso neel in het ADRZ in Goes. Er staan nog ruim duizend zie ke mensen op een wachtlijst voor gechikte organen. Minister Schip pers hoopt dat de bijna 9 miljoen mensen die nog niet in het regis ter staan, deze week een keuze vastleggen. Veel Nederlanders vra gen zich af of dat wel nodig is, sinds vorige maand de Tweede Ka mer een wetsvoorstel aannam: ie dere burger is daarin automatisch orgaandonor, tenzij hij of zij laat vastleggen dat niet te willen. Het voorstel moet nog door de Eerste Kamer. Het voorstel zorgde half september tot een piek in nieuwe registraties. Tienduizenden Neder landers legden vast dat ze geen toestemming gaven voor orgaan donatie of wijzigden een eerder besluit in 'geen toestemming'. De registratiecijfers voor Zee land per gemeente zijn: Reimerswaal 35,95 procent Tholen 38,17 procent Terneuzen 40,10 procent Sluis 40,26 procent Hulst 40,69 procent Middelburg 40,77 procent Veere 40,86 procent Vlissingen 41,08 procent Borsele 41,66 procent Noord-Beveland 42 procent S-Duiveland 42,02 procent Kapelle 42,36 procent Goes 43,70 procent nd ik leuk Reagerer FOTO GUIDO VAN DER HEIJDEN •ZEELAND 5 Zeeland in de pas met aantal registraties voor orgaandonor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28