Veerkrachtig Oranje maakt Een strijdbaar Oranje verloor terecht van Frankrijk (0-1). Op beslissende momenten ontbrak het aan geluk én aan individuele klasse. 24 VOETBAL WK-KWALIFICATIE A Kort Topscorer Messi staat voor rentree Lionel Messi staat voor een comeback bij FC Barcelona, nadat hij op 21 september een liesblessure opliep. Zaterdag wil hij zichzelf testen in de competitie tegen Deportivo la Coruna om te kijken of hij weer fit genoeg is. Daarbij richt de Argentijn zich op het duel met Manchester City in de Champions League van volgende week woensdag. Napoli positief over Milik Arek Milik heeft gisteren al een operatie ondergaan aan zijn gehavende linkerknie. De Poolse spits van Napoli scheurde zater dag de voorste kruisband van de knie af te gen Denemarken. Milik begint direct aan zijn revalidatie. Alfonso De Nicola, van de medische staf van Napoli, toonde zich daar om optimistisch. „Ik sluit niet uit dat we Arek in januari al terug zien op het veld." Hannover blijft extra alert De politie in Hannover heeft voor de WK- kwalificatiewedstrijd van vandaag tussen Duitsland en Noord-Ierland extra veilig heidsmaatregelen aangekondigd. Elf maan den na de afgezegde oefeninterland tegen Nederland is veiligheid topprioriteit rond het stadion van Hannover 96. Kort voor die wedstrijd kwam er een melding binnen dat er een bom in de HDI-Arena zou liggen. Regenboog Starttijd angeslagen bui gen de spelers van Oranje het hoofd, maan dagavond in de Arena, terwijl l het opbeuren de applaus van de tribunes klatert. Eerst zachtjes, daarna wat harder. Onverdiend kun je de 0-1 neder laag tegen Frankrijk moeilijk noe men, maar hoe je er ook naar kijkt: veel verwijten kun je dit Oranje nu ook weer niet maken. Alle details moesten kloppen om een kans te maken tegen de fa voriete Fransen, maar bovenal op dat vlak gaat het mis. Aanvaller Quincy Promes die zich al na een kwartier moet laten vervangen. Maarten Stekelenburg die zich ver kijkt op een afstandsschot van Paul Pogba. Een Franse handsbal waarvoor niet wordt gefloten. En in de slotminuut: keeper Hugo Lloris die katachtig redt op een kans voor Memphis. Dat doet weinig af aan de eind uitslag na negentig minuten, maar toch blijft na afloop het ge voel hangen dat er - met een beet- Quincy Promes raakte na een kwartier geblesseerd, Memphis was zijn vervanger je mazzel - een puntje in had geze ten. Een resultaat dat het verschil maakt tussen serieus meestrijden om de eerste plek, en hooguit tweede worden. Een plek die nor maal gesproken recht geeft op play-offs. Tandvlees Dat het tegen Frankrijk een wed strijd op het tandvlees gaat wor den, is maandag meteen helder in de Arena. Kevin Strootman, Geor- ginio Wijnaldum, Davy Pröpper, Rick Karsdorp; in een moordend tempo worden ze gelijk opgejaagd door de Fransen, letterlijk vanaf het eerste fluitsignaal. Van bovenaf is het soms prach tig om te zien: de automatismen en het tempo van de Franse ploeg, voortdurend van positie wisse lend, en in de as van het veld col lectief druk zettend op Oranje, als een net dat zich razendsnel sluit. Het Nederlands elftal heeft het daardoor met name in balbezit las tig, want een bal vóóruit spelen is in veel situaties al een behoorlijke Quote van de dag 'Het is iedereen gelukt: ik ben mijn plezier in spelen voor Spanje kwijtgeraakt' Oranje probeerde wel hetzelfde te doen als vrijdag tegen Wit-Rus- land. Maar waar Daley Blind en Rick Karsdorp in die wedstrijd sa men tien, vijftien keer per helft mee konden opkomen als backs, daar moesten ze het nu doen met drie, vier momenten. Meer liet Frankrijk niet toe. En toch slaagde vooral Karsdorp er weer in zich te onderscheiden. Door het centrum was er geen doorkomen aan voor Oranje. Vin cent Janssen die kon kaatsen met het middenveld? De Franse buf- Analyse dinsdag 11 oktober 2016 VOETBAL VOETBAL VOETBAL Rubén Castro heeft zijn con tract bij Real Be- tis verlengd tot medio 2019. De 35-jarige spits speelt sinds 2010 in Sevilla. Hij maakte sinds dien 140 goals en is daarmee topscorer aller tijden van de Spaanse club. Juniore Karlijn Swinkels (foto) heeft in Doha de wereldtitel tijd rijden veroverd. De 17-jarige uit Handel legde het parcours van 13,7 kilometer af in 18 minuten en 21 seconden. Ze was zeven tel len sneller dan Li sa Morzenti. 11.58 Oranje knokkend ten onder Sjoerd Mossou Amsterdam NEDERLAND FRANKRIJK Barcelona kan drie weken niet beschikken over Jasper Cillessen. De 27-jarige doelman liep zaterdag tijdens de training bij Oranje een enkelblessure op en werd door bondscoach Danny Blind vervangen door Michel Vorm. Sparta versterkt zich in de winterstop aan met Janne Saksela. De 23-jarige internatio nal van Finland komt over van Rovaniemen Palloseura tekent een contract tot medio 2019 bij de Rotterdammers. Ton van Veen (46) is toegetreden tot de raad van commissarissen van PSV. De club liet weten dat de financieel topman van super marktketen Jumbo Jan Hommen opvolgt. Ellen van Dijk gaat vandaag om 14.58 uur van start bij de indivi duele tijdrit bij de vrouwen. Ze behoort met An- nemiek van Vleu ten (14.12 uur) en Anna van der Breggen (15.43 uur) tot de topfa vorieten voor goud. —Na aanhoudende kritiek stopt FC Barcelona- verdediger Gerard Piqué na het WK van 2018 als international. Maarten Wijffels Amsterdam 1. Zat er snelheid en variatie in het aanvaisspel? Bij elke interland legt expert van Oranje Maarten Wijffels de natio nale ploeg langs dezelfde meetlat. Vier vragen en antwoorden over Nederland - Frankrijk. Wijnaldum viel uit. FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23