T-Mobile tart wet door klant onbeperkt te laten streamen 15 Hanina Ajarai Vergeef me, collega's, maar ik heb besloten mijn masker af te zetten en een volle dige bekentenis af te leggen. We zijn genadeloos door de mand gevallen, verzetten heeft geen zin. Het stond er dui delijk: 'Achter de islamisering van Europa schuilt een plan.' Met rode wangen van schaamte las ik het boek van Machteld Zee, zo betrapt had ik me nog nooit gevoeld. Wat wist ze veel van ons! Ik begreep meteen: hier valt niet meer tegenop te boksen, al zou ik honderd columns achter elkaar volschrijven over hoe vre delievend de islam wel niet is. Ik weet heus wel wanneer het tijd is om de handdoek in de ring te gooien, en geloof me: er waren de afgelopen jaren genoeg mo menten dat de twijfel toesloeg. Al die aanslagen in naam van de islam, dacht ik dan, kunnen we dat nog wel rechtbreien? nog in het voorjaar op de heidag nadat ze Paul Cliteur had gespro ken. Zo jammer dat het doek valt zo kort na onze grootste geheime overwinning. Na jaren hard wer ken hadden we eindelijk een team-Dutch royalty! Oké, Ama- lia is nog maar een kind maar toch. Zoals onze islamiserings manager altijd zegt: als je niet van de lange adem bent, hoor je hier niet thuis. Mijn buren! Hoe moet ik hierna mijn buren nog onder ogen ko men? Voor eeuwig zal ik nu be kendstaan als 'zij van het islami seringsplan'. Mijn arme kinde ren zullen niet meer normaal over straat kunnen na vandaag. Ik kan alleen maar hopen op ver giffenis van het Nederlandse volk. Als Diederik Stapel verge ven kan worden, wellicht dat ik dan ook een kans maak. Rest mij nog mijn excuses te Duizenden flessen water. Voedsel- pakketen. Grote dozen die tijde lijk kunnen dienen als onderdak. En zoveel bouwmateriaal dat de bouwmarkten tijdens de laatste stop in Aruba vrijwel zijn leeg ge kocht. Kapitein-ter-zee Bas Dijk huizen uit Kamperland van de Zr. Ms. Holland heeft zijn ruim tot de nok vol hulpgoederen en probeert deze nu zo snel mogelijk in het stadje Les Cayes in het zuiden van Haïti aan land te krijgen. De plaats met zo'n 80.000 inwo ners ligt in een van de zwaarst ge troffen gebieden van Haïti. Veel huizen zijn ingestort of compleet weggevaagd door de orkaan, blijkt uit de eerste beelden. Hulp komt maar moeilijk op gang omdat Les Cayes over land vrijwel niet is te bereiken. De zee geeft hulpverle ners op dit moment nog het beste toegang tot het gebied, maar toch is het voor Dijkhuizen van de ma rine nog een hele puzzel om de spullen aan land te krijgen. „De stad heeft geen haven waar we kunnen aanmeren", zegt de voor malige commandant van de mari nekazerne vanaf het schip. Er is een lichtpuntje; uit de eer ste verkenningsvluchten blijkt dat de stad enkele aanlegsteigers heeft en dat die ook nog intact zouden moeten zijn. En dus heeft Dijkhui zen drie kleinere boten meegeno men die hier kunnen aanmeren. En mocht dat niet lukken, dan be schikt de marine nog altijd over vier rubberboten waarmee ze zo het strand op kunnen varen. De Zr. Ms. Holland verblijft sinds vorige week in het Caribisch gebied. Het was de bedoeling hier jacht te maken op drugshandela- ren. Maar nog voordat aan die ope ratie kon worden begonnen, sloeg orkaan Matthew toe. Het straatar me Haïti kreeg de zwaarste klap te verduren. De Verenigde Naties becijferden dat zo'n 1,4 miljoen Haïtianen hulp nodig hebben. Hoeveel mensen de storm in Haïti niet overleefden, is nog altijd on duidelijk. Naar schatting gaat het om meer dan duizend doden. Volgens minister Lilianne Plou- men (Buitenlandse Handel) is snelle hulp extra hard nodig om dat het land nauwelijks is beko men van de zware aardbeving van 2010. Ook toen bood Nederland hulp. „Tienduizenden mensen leefden nog in tenten en tijdelijke woningen en waren extra kwets baar voor deze orkaan. En nu zijn weer enorm veel mensen dakloos geworden of gewond geraakt." Afgelopen weekeinde kreeg de bemanning van de Zr. Ms. Hol land opdracht om koers te zetten naar de zuidkust van Haïti, zo'n 1.200 kilo ten noorden van Cura sao, waar het lag afgemeerd. Behal ve veel hulpgoederen heeft het marineschip ook extra mariniers mee aan boord, medisch perso neel en mensen van het Rode Kruis. Ook zijn er specialisten die schade aan vaarwegen en de bo dem van de havens in kaart kun nen brengen om te bepalen waar hulpschepen kunnen afmeren, en genisten die kunnen meehelpen met herbouwen van de stad. „Het is mooi dat we nu hiervoor wor den ingezet", vindt Dijkhuizen. „Met deze missie kunnen we echt iets betekenen voor mensen." De Zr. Ms. Holland is niet het enige schip dat hulp gaat bieden. Op Curasao maakt ook de Zr. Ms. Pelikaan zich gereed voor vertrek. De provider tart daarmee de in de wet verankerde netneutraliteit: het non-discriminatiebeginsel dat het aanbieders en providers ver biedt om websites en internetdien sten verschillend te behandelen. Toezichthouder ACM laat direct weten een onderzoek in te stellen. T-Mobile lapt de wet aan de laars, nu klanten volgens de opera tor dolgraag op hun mobiel naar muziekdiensten als Spotify, Dee- zer en Apple Music luisteren. De grote meerderheid is echter bang om de maandelijkse bundel te overschrijden. Zij vrezen extra kosten. Slechts 12 procent luistert wél geregeld onderweg, de rest doet dat alleen via wifï, vaak thuis. „Wij willen onze klanten niet langer beperken en laten mensen voortaan streamen buiten hun bundel om", zegt marketing-direc- teur Tisha van Lammeren. Ze is niet bang voor repercusies van de ACM. „Wij voldoen namelijk wel aan alle Europese regels." Ze stelt desnoods naar het Europese Hof te stappen. „Wij hebben dit goed uitgezocht." Het gratis streamen geldt voorlo pig alleen voor grotere klanten die een bundel van 6 gigabyte of meer afnemen. Van Lammeren: „Dat lijkt weinig, maar vergis je niet. De helft van al onze nieuwe klanten kiest al daarvoor. Hon derdduizenden mensen kunnen nu zonder angst on the go muziek luisteren." T-Mobile heeft de nieuwe servi ce afgekeken van T-Mobile USA dat sinds 2014 met 'Music Free' het zelfde doet. In de VS is het een enorm succes. Regelmatig zakte de moed mij in de schoenen, maar dan praat ten mijn islamiseringspartners op mij in en dan laaide toch lang zaam het geloof in de zaak weer op. Nu, vind ik, moeten we onze meerdere erkennen in Machteld. In Godsnaam, zij is wetenschap per! Dus daar komt-ie, mijn beken tenis: Ik, Hanina Ajarai, heb wil lens en wetens deelgenomen aan het plan om Nederland te islami seren. Ja, alleen Nederland om dat ik nog op de afdeling junior islamic acquisition zit. Volgend jaar zou ik promotie maken en meedoen met de grote jongens van Europa, maar vooralsnog moest ik mijn tijd bij het team-Dutch media vol maken, aan het tafeltje tegenover Lamyae Aharouay van BNR en NRC. Sorry Lamyae. Khadija, van team-Dutch poli tics, heeft ons nog gewaar schuwd voor Machteld Zee. „Die komt gevaarlijk dichtbij", zei ze Ik kan alleen maar hopen op vergiffenis van het Nederlandse volk maken aan de journalist Hans Nijenhuis die mij als columnist heeft ontdekt. Sorry Hans, dat ik jou op deze manier moet outen als 'nuttige ongelovige', maar het is waar: zonder jou (en jouw col lega's) zouden we nooit zover in ons islamiseringsplan zijn geko men als nu. Het doet mij pijn on ze samenwerking op deze ma nier te zien eindigen. Een paar van mijn ervaren collega's had den mij er al voor gewaar schuwd: let op dat je je niet hecht aan je 'nuttige ongelovige'. Ze voelen weliswaar vertrouwd maar vergeet nooit dat het onge lovigen zijn. Pijn, dat is wat ik nu voel. Pijn en diepe, diepe schaamte. dinsdag 11 oktober 2016 Masker Marine biedt Haïti hulp en goederen De Nederlandse marine schiet het door orkaan Matthew zwaar getroffen Haïti te hulp. Gisteren naderde de Zr. Ms. Holland de zuidkust. Het aan land brengen van de eerste hulppakketten blijkt een hele uitdaging. Raymond Boere Les Cayes Personeel van Zr. Ms. Holland bereidt zich voor op het verle nen van noodhulp op Haïti. FOTO MINISTERIE VAN DEFENSIE Volgens divers hulporganisa ties hebben 1,4 miljoen Haïtia nen snel hulp nodig. Ze zijn alles kwijtgeraakt als gevolg van or kaan Matthew. Veel plekken zijn moeilijk bereikbaar. T-Mobile laat zijn klanten vanaf vandaag onbeperkt muziek streamen buiten hun databundel om. David Bremmer Amsterdam II AMILY TEUT ALL WEATHER F Mn ■f **>ner tent**/groundsteat (VW1M MOUtvN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14