Webcamseks is kassa voor afpersers Eurolanden lenen Grieken geld na 'goede vorderingen' t yjijji «■Sin a m Ê^koopjepealnl) daga7S™ Susiqr EUWS 11 Gillette Gillette MachJ 57% 1 Gillette Mannen worden steeds vaker af geperst na een sekschat op het in ternet. Dat zegt de hulporganisa tie Helpwanted. Slachtofferhulp Nederland erkent het probleem. Het aantal meldingen van slacht offers ging van 190 in 2014 naar 370 in 2015. In de eerste zes maan den van dit jaar zijn zelfs al 440 meldingen gedaan. De organisatie Helpwanted, on derdeel van het Expertisebureau Online Kindermisbruik (EOKM), luidt de noodklok door de stijgen de cijfers. „Wij zijn er voor jongeren en hun ouders, dus we verwijzen de slachtoffers nu door naar slachtof ferhulp. We kunnen de vraag niet aan", aldus woordvoerder Maaike Pekelharing. Een woord voerder van Slachtofferhulp er kent de toename van het pro bleem, maar heeft geen harde cij fers omdat die niet apart worden geregistreerd. Veruit de meeste slachtoffers zijn jongens en mannen die web camseks hebben gehad via chat- sites. Hoeveel volwassenen aan gifte doen, kan de politie niet ach terhalen omdat het niet als apar te categorie in de systemen staat en het vermoeden bestaat dat slachtoffers uit schaamte geen aangifte durven te doen. De inter nationale politiedienst Interpol spreekt van 'honderdduizenden gevallen' wereldwijd. Sextortion Bij 'sextortion' (samentrekking van sexual extortionworden man nen afgeperst die online te ma ken denken te hebben met een vrouw. Na een sekschat blijkt ech ter dat afpersers achter de chat zitten. De daders dreigen vervol- gens het gesprek openbaar te ma ken als er niet snel geld op tafel komt. Helpwanted kent verhalen van slachtoffers die al 13.000 euro over hadden gemaakt aan afper sers voor ze hulp zochten. Eind vorige maand werd een wethouder van de gemeente Hoo- gezand-Sappemeer naar eigen zeggen gechanteerd na een chat met een 14-jarig meisje. Nadat de chat seksueel van aard was gewor den, werd hij gechanteerd. De wethouder denkt dat hij slachtof fer is geworden van criminelen. De politie is nog bezig met een onderzoek. Chatroulette Honderden slachtoffers weten Helpwanted te vinden. Deze krant heeft enkele meldingen ge anonimiseerd in bezit gekregen om inzicht te krijgen in het pro bleem. Zo vertelt een 23-jarig slachtof fer: „Ik had webcamseks met een meisje via chatroulette, tenmin ste dat dacht ik. Deze persoon heb ik via Skype toegevoegd. Daar zei de persoon dat we beter via Facebook konden webcam- men. Heeft mijn Facebook toege voegd en zei daarna dat hij 900 euro wil, anders zet hij het film pje op internet." Een 19-jarige man zegt tegen Helpwanted zich geen raad meer te weten. „Het is begonnen op Facebook en overgegaan op Skype naar webcamseks, tot ik plots mezelf zag en teksten van: ik weet alles van u en uw filmpje komt op alle sociale netwerken en ook YouTube. Nu wil ze geld hebben, eerst 400, maar ik heb kunnen zakken naar 200. Ze wil den ook dat ik betaalde via Western Union, maar ik heb iets kunnen regelen zodat die beta ling niet door kon gaan, waar door ik uitstel gekregen heb." De melder geeft meteen ook aan dat hij zich hevig onder druk gezet voelt. „Mijn ouders hebben een zaak, dus dat speelt ook in mijn nadeel. Wat moet ik doen? Ik weet echt geen raad meer." Kinderen Niet alleen volwassen mannen worden slachtoffer. Ook kinde ren geven aan dat ze te maken krijgen met chantage. Zo vertelt een 11-jarige jongen dat de web cam van een van zijn vrienden is gehackt. „Nu moet hij 20 euro be talen, anders komt het online." De hulporganisatie heeft op de eigen site tips staan voor slachtof fers. Volgens Helpwanted moe ten slachtoffers nooit geld geven en niet ingaan op bedreigingen. Het advies is om aangifte te doen bij de politie en de daders online te rapporteren. Beide komen uit het derde steun programma voor Griekenland, dat vorig jaar werd goedgekeurd en totaal 86 miljard omvat. Minis ters van Financiën van de 18 euro landen besloten dat gisteren op voorspraak van de geldschieters zelf. Zowel met zijn pensioenher vormingen, bankbestuur als pri vatiseringen heeft Griekenland goede vorderingen gemaakt, al dus Eurogroepvoorzitter Dijssel- bloem. Om de uitbetaling veilig te stellen, moest Athene aan vijf tien voorwaarden voldoen en net afgelopen weekeinde kreeg het dat voor elkaar. „Zoals wel vaker op het allerlaatste moment, maar we zijn er. Laten we nu proberen van Griekenland een succesver haal te maken", aldus Eurocom missaris voor economische en monetaire zaken Pierre Moscovi- ci. Vorige week kreeg hij nog af te rekenen met sceptische Euro parlementariërs, volgens wie de Grieken 'nog geen kwart van hun beloften zijn nagekomen'. De Grieken zelf wachten met spanning op gedeeltelijke schuld kwijtschelding, maar de kans dat die er vóór de Duitse verkiezin gen van volgend najaar komt is volgens waarnemers klein. Vol gens Dijsselbloem kan er eind dit jaar worden gekeken naar een ui terst beperkte herschikking in de vorm van een iets lagere rente, het uitschuiven van termijnen of iets latere terugbetaling. Nu slechts €18,95 50°/( Gillette Nu slechts €13,95 Nu slechts €12,95 LARSON^ Vanaf slechts 249,- 33331 I I I II ÏN J.78% Vanaf slechts 8,95 WOLFGANG 73% Nu slechts 34,95 Nieuw: Achteraf betalen! RPterPay (VfKEUR dinsdag 11 oktober 2016 Jongens en mannen worden ge chanteerd nadat ze webcam seks hebben gehad op chat- sites. Sommigen betalen dui zenden euro's om te voorko men dat de beelden en gesprek ken openbaar worden gemaakt. Chris Klomp Amsterdam Mannen denken met een leuke vrouw te chatten - tot de reke ning wordt gepresenteerd, foto eva hambach/afp Griekenland krijgt vers geld van zijn geldschieters. Het is einde lijk op de goede weg met econo mische hervormingen en krijgt daarom een nieuwe lening van 1,1 miljard toegestopt, en bin nenkort nog een van 1,7 miljard om achterstallige betalingen in te lossen. Frans Boogaard Luxemburg Originele Gillette Fusion 8-Pack scheermesjes Voor een perfect glad scheerresultaat Voordelig scheren met top mesjes 5 blades en 1 precisie trimmer 8-pack; genoeg voor heel lang scheren Adviesprijs Korting U bespaart: 37,95 50% €19,- korting korting Originele Gillette Mach 3 8-pack scheermesjes Bespaar veel geld maar scheer toch met Gillette Altijd handig om extra mesjes in huis te hebben Voorzien van 3 vlijmscherpe blades 8-pack; genoeg voor heel lang scheren Adviesprijs Korting U bespaart: €25,95 46% €12,- Gillette Venus 8-pack Scheermesjes Voor een perfect scheer resultaat Speciaal ontwikkeld voor vrouwen Beperkte voorraad, op=op Altijd handig om in huis te hebben Adviesprijs Korting U bespaart: 29,95 57% 17,- Larson Oslo Matras met 3 Speciale Foamlagen en Pocketvering Zorgt voor een perfecte lichaamshouding en ondersteuning Ideaal om je nachtrust te verbeteren als je lichamelijke klachten hebt Geproduceerd naar de laatste inzichten op gebied van slaapcomfort Geschikt voor rug-, zij- en buikslapers Adviesprijs 699,- Korting 64% U bespaart: 450,- 16-pack Opzetborstels voor Oral-B/Braun en Philips Geschikt voor Oral-B en Philips elektrische tandenborstels Slechts €0,50 per stuk- poetsen wordt weer leuk! Groot ingekocht dus FLINKE korting Adviesprijs Korting U bespaart: 39,95 78% 31,- QC GERMANY PROFI-WERKZEUGf korting I 170-delige HSS Borenset van Wolfgang Germany Alle gangbare boormaten in veelvoud opgenomen Met extreem harde Titanium Coating; blijft langdurig scherp Geschikt voor kunststof, (hard)hout en metaal Adviesprijs Korting U I €129,95 73% 95,- BESTELLEN DOE JE VEILIG S, SNEL VIA WWW.K00PJEDEAL.NL NIET TEVREDEN? GELD TERUGl)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11