QkÖÖwËdËalnl) 9 Vasthoudendheid dwingt bewondering af De koningin strijdt al jaren voor haar ideaal: de allerarmsten op de wereld toegang geven tot een bankrekening. Het komt voor dat instellingen onbewust bijdragen aan witwaspraktijken Financiële instellingen, geconfronteerd met steeds strengere re gels, dreigen de kraan dicht te draaien voor bankrekeningen voor de allerarm sten, en daarmee komt het succes van haar missie gevaar. In Washington streed Maxima dit weekend voor de goede zaak met lezingen, discussies en tien tallen gesprekken in de wandel gangen. Vrolijk stralend, gehuld in kleurige elegante jurken, neemt ze de complimenten in ontvangst van de wereldleiders, die stuk voor stuk benadrukken hoe cruciaal zij als speciale VN-ambassadeur voor dit project is. Ze laat zich de hoffelijkheid van Rabobankdirecteur Wiebe Draijer, die haar als een volleerd butler van koffie voorziet, vrien delijk welgevallen. Vasthoudend Maar wie oplet, ziet dat onder die charme een Maxima schuilt die deskundig is, zich niet laat af leiden en precies weet wat ze wil: voorkomen dat de banken zich terugtrekken uit de wereld van de microfinanciering, haar microfinanciering. Dat maakt indruk. „Als je met Maxima aan dit project werkt moet je tot in de puntjes voorbe reid zijn", zegt Jim Yong Kim, president van de Wereldbank. Haar vasthoudendheid is nu harder nodig dan ooit. Tot voor kort liepen de microfinancierin gen eigenlijk heel goed. Tussen 2011 en 2014 hebben 700 miljoen huishoudens voor het eerst een rekening geopend. Van daaruit kunnen mensen sparen, investe ren en een verzekering afsluiten. Dat kan veel doen voor arme huishoudens. Niet alleen kunnen zij daardoor veel makkelijker uit de armoede ontsnappen, en val len ze minder snel ten prooi aan criminelen, ze vormen ook een enorme afzetmarkt voor de priva te sector. Deze ontwikkeling komt nu in gevaar doordat financiële instel lingen minder risico's nemen. Ze hebben te maken met nieuwe voorschriften die hen medever antwoordelijk maken voor het ge drag van hun klanten, en soms zelfs voor de klanten van hun klanten. Daarbij komen er bij geldkantoortjes steeds meer wit waspraktijken naar boven. Finan ciële instellingen willen hun vin gers niet branden aan mensen en gebieden waar ze geen directe controle over uitoefenen. De koningin erkent dat er pro blemen zijn. „Die risico's zijn reëel, laten we daar geen doekjes om winden. Het komt voor dat fi nanciële instellingen onbewust bijdragen aan witwaspraktijken of terrorismefinanciering", hield ze haar publiek voor. Knelpunten oplossen Een oplossing had ze ook: „Wij kunnen die risico's wegnemen. Om te beginnen moeten we dui delijker maken wanneer finan ciële instellingen precies wel en niet verantwoordelijk zijn voor de praktijken van lokale geldkan toren. Daarnaast moeten we er voor zorgen dat geldkantoren ze ker kunnen weten met wie ze in zee gaan. Denk aan identiteits kaarten, biometrische paspoor ten en databases waarin geldver- strekkers kunnen nagaan of men sen wel zijn wie ze zeggen dat ze zijn. Want toegang tot financiële diensten is pas stap één. Daarna is het zaak dat mensen die dien sten goed gaan gebruiken zodat ze de armoede blijvend achter zich laten." De koningin kreeg bijval van Wereldbankpresident Kim en van Arun Jaitley, de minister van Financiën van India, waar al veel successen geboekt zijn met micro financiering. Kim vertrouwt erop dat de inspanningen van Maxima verschil gaan maken. „Ze duwt de veranderingen die zij noodza kelijk vindt er gewoon doorheen. Ze laat maar niet los!" DAGAANBIEDINGEN VAN 10 OKTOBER 63% korting Nu slechts €14,95 DUItACELL Nu slechts 24,95 70% 199,95 Vanaf slechts 59,95 Vanaf slechts €29,95 75% Nu slechts 5,95 maandag 10 oktober 2016 Maxima blijft zich hardmaken voor microkredieten Sandra Phlippen Sander van Mersbergen Washington Koningin Maxima Solar LED Buitenlamp met Bewegingssensor Brandt continu als sfeerverlichting en schijnt fel als beweging is gedetecteerd Werkt volledig op zonne-energie; zeer energiezuinig Eenvoudig te plaatsen; geen kabels en schakelaars nodig Adviesprijs Korting U I €39,95 63% €25,- 72 stuks Duracell Industrial Batterijen Gaan tot wel 5x langer mee dan gewone batterijen Houdbaar t/m 2021 Altijd handig om in huis te hebben Kies zelf de samenstelling: AA, AAA of beiden Adviesprijs Korting U bespaart: 107,30 77% 82,35 korting .korting. lOO% X Wollen 4-seizoenen dekbed van topkwaliteit Gevuld met 100% zuivere scheerwol (225 235 gram/m2) Verkrijgbaar in alle reguliere afmetingen Bestaat uit een lichter deel en een zwaarder deel (afritsbaar) i/ Anti-allergisch, vochtregulerend, ademend, ventilerend en isolerend Adviesprijs Korting U I 70% 140,- 12-pack T-shirts van Fruit of the Loom Ideaal om te dragen onder overhemden en truien Ook perfect om in te sporten Van uitstekende kwaliteit Keuze uit v-hals of ronde hals Gemaakt van 100% stevig katoen Adviesprijs Korting U bespaart: €119,95 75% €90,- korting FRUITS LOOM. korting DUOPACK Siliconen Teen Ondersteuners - verhelpt pijn! Helpt tegen pijnlijke eeltknobbels Bescherming van je voet tegen stoten/ schuren in de schoen Helpt de grote teen uit te lijnen naar de natuurlijke stand Adviesprijs Korting U bespaart: €29,95 80% 24,- BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.K00PJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! RPterPay NIET TEVREDEN? GELD TERUG! 1 Maxima spreekt de Wereldbank toe onder toeziend oog van Zhou Xiaochuan van de Bank of China. FOTO SHAWN THEW/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9