Olympia gaat ten onder in Zeeuws onderonsje Muilwijk en De Feijter nemen de prijzen mee naar Koewacht Zaamslag imponeert bij laatste veldwedstrijd 18 Pearl Opticiens wint ruim Driebanders uit Sluiskil zegevieren met 5-3 op bezoek bij lijstaanvoerder Eureka Biljarts. Dallinga.com kwam voor de pau ze met 3-1 achter tegen de koplo per van de eredivisie, als gevolg van een kansloze nederlaag van Steven van Acker tegen John Tijs- sens en een cruciaal gelijkspel van Patrick Vasseur tegen Paul Bruijs- tens. De Cadzander had de hele partij een kleine voorsprong, maar zag zijn tegenstander in de slotfa se met vier langszij komen en ver volgens in de nabeurt nog eens passeren. Frédéric Caudron toonde na de pauze weer eens zijn ongeëvenaar de klasse door Dave Christiani in 19 beurten aan de kant te zetten met 40-20. Jean Paul de Bruijn vocht een verbeten duel uit met Raimond Burgman, regerend kam pioen van Nederland, waarin de kansen constant wisselden. Bij 35-33 leek de thuisspeler alsnog de betere papieren te krijgen maar met een magistrale serie van ze ven maakte De Bruijn de partij uit en schraapte de zege binnen. Pearle Opticiens-Treva 8-0: Pear le Opticiens was een paar maatjes te groot voor Treva. Met kopman Eddy Leppens viel opnieuw niet te spotten. De Belgische crack veegde het tapijt aan met zijn landgenoot Roger van Hoylandt, die in het begin nog even verzet bood, maar geen weerwoord had op series van Leppens. Jens van Dam had een gemakkelijke mid dag. Al vroeg in de partij maakte hij met een knappe serie van tien het verschil zo groot dat hij freew heelend naar de finish kon tegen Luc Peeters (40-14). Pascal Claus moest heel lang Michael Zwaken- berg voor en naast zich dulden, maar liet in de beslissende fase de morrende tegenstander achter zich (40-29). Invaller Piet Rodts had geen kind aan Onur Can (40-16). Derde divisie. Bierwinkeltje-De Ge- slootene Boom 0-8: De huisderby in de derde divisie werd de martel gang van kromme Leendert. Beide teams waren nog puntloos en voor Bierwinkeltje veranderde dat niet. Naarmate de bordnummers opliepen, deed ook het aantal beurten dat. 'Grote' en 'kleine' Cees Wissel gingen er in 53 en 68 beurten af tegen Robert van Ste- vendaal en Dirk Smet. Fons Baart en Albert van Leeuwen in 79 en 104 tegen Johan van der Dussen en Jony Sanderse. De twintigjarige Michael Vink werd tijdens het NK drieban den voor junioren tweede in een Zeeuwse finale tegen titelverdedi ger Joey de Kok: 28-30. Bij de mannen zorgde Olympia voor een verrassende 2-1-winst bij nummer twee Zevenbergen. Rapi de was enkele maatjes te klein voor koploper Tempo. Vrouwen. Derde klasse. Rapide-Li- berty 2-1: Rapide was over het al gemeen de bovenliggende partij tegen nummer drie Liberty. Toch moest de thuisploeg al na drie mi nuten een tegenvaller incasseren, toen Liberty 0-1 scoorde. Rapide speelde veel op de helft van Liber ty en zag dat in de 15e minuut re sulteren in de gelijkmaker van Tatsjana van den Eynde. Ook in de tweede helft was de thuisploeg het gevaarlijkst. Dat overwicht werd tien minuten voor het einde beloond. Toen scoorde Anouk de Smet de winnende treffer. Vierde klasse. Olympia-Walche- ren 2-4: Walcheren startte ner veus en dat werd al na vijf minu ten door een goed Olympia afge straft via een treffer van Claire de Dobbelaere. In de 19e minuut opende Frederique van Amers foort de score. Vier minuten later zorgde zij eveneens voor 1-2 en een minuut daarna voltooide ze een puntgave hattrick. Toen Caro Schuitema acht minuten na de hervatting uit een strafcorner 1-4 scoorde, was het pleit beslecht. Claire de Dobbelaere maakte 2-4. Mannen. Vierde klasse. Zevenber- gen-Olympia 1-2: Olympia speelde uitstekend. Alleen in de beginfase was het wat minder. De thuis ploeg kwam via een strafcorner aan de leiding. Daarna groeide Olympia in de wedstrijd en scoor de het op slag van rust via Robert van der Peijl. In de tweede helft trok Olympia de positieve lijn door en nam het halverwege de leiding door Koen de Dobbelaere. Tempo-Rapide 8-1: Rapide was al leen in het begin van de tweede helft gelijk aan de thuisploeg. Toen scoorde het bij de stand van 3-0 tegen. Yassin Hadouchi werk te bekwaam af. De forse eindcij fers waren wel geflatteerd. Die riante score kwam vooral tot stand doordat de strafcorner bij de thuisploeg bijzonder goed liep. Maar liefst zes treffers vielen uit zo'n stilstaande situatie. Jorien Muilwijk heeft bij de ruin Esteban blijkbaar de juiste snaar geraakt. Na de zege van vori ge week stuurde ze nu de met veel souplesse door het lijf bewe gende Rubiquil-zoon met een sco re van 66,02 procent naar een afge tekende overwinning. Marleen Braspenning uit Clinge eindigde met de merrie Zantea op de twee de stek (62,50 procent). Muilwijk: „Esteban gaf mij een fijn gevoel. Hij reageerde goed op de hulpen. We worden steeds meer een combinatie. In de twee de proeven was Esteban duidelijk vermoeid en was de schwung er uit. Maar ik ben tevreden." In de tweede proef liep Petra de Feijter met de fijn opwaarts galop perende en veel uitstraling tonen de ruin Zavitz naar de zege (6r,6i procent. Anneke de Booij uit Kloosterzande eiste met de ruin Orviel de tweede stek op. In de eerste proef van L2 profi teerden Mark en Julia Bouthoorn optimaal van het thuisvoordeel. Mark stuurde merrie Ramona met 67,83 procent naar de zege. Julia eindigde met de merrie Parleona als tweede (65,50 procent). In de tweede proef stuurde Julia Bouthoorn de zelfgefokte Parlan- do-dochter naar een score van 68,33 procent. Dat leek goed voor een tweede thuiszege. Maar Eva Crombeen stond die in de weg. De Koewachtse had dezelfde sco re, maar was beter op de beslissen de onderdelen. De korfballers van Zaamslag hadden een dag waarop alles luk te. Oranje Zwart kwam niet in het verhaal voor en ging met 24-9 on deruit. In een alles-of-nietspoging tapte Oranje Zwart na rust (13-4) uit een fysieker vaatje. Dankzij de strakke leiding bleef het binnen de grenzen. Intussen scoorde Zaamslag er kwistig op los. Het da meskwartet deed het voorwerk, de heren maakten het af. Zaam slag sloot zo de eerste helft van het veldseizoen als koploper af. Ook Luctor boekte een goede ze ge. De ploeg had tien minuten no dig om bij de les te zijn. De over macht was al voelbaar, maar was door een hoge pechfactor nog niet concreet bij rust (6-8). Na de pauze was het snel ge daan met de thuisploeg, die nog slechts één keer scoorde. Binnen een paar minuten sloeg Luctor een gat van vijf punten, dat ge staag groeide. Uit luxe konden jeugdspelers speelminuten ma ken. „Op naar Volharding", keek coach Peter Durink vooruit naar de afsluitende veldwedstrijd die zaterdag op de rol staat. maandag 10 oktober 2016 Dallinga verrast de koploper Een gedenkwaardige zondag, met de onverwachte 5-3-zege van Dallinga.com op koploper Eureka Biljarts, de wel verwach te maar opvallend royale zege van Pearle op Treva uit Goes met 8-0, de ongeslagen gewes telijk titel in het driebanden klein voor Ruud Bolijn uit Nieuwvliet en het zilver voor Michael Vink uit Groede op het NK drieban den groot bij de junioren. Joop van den Oudenhoven Vlissingen Olympia (blauwe shirts) in de aanval tijdens de Zeeuwse derby tegen Walcheren. De Zeeuws-Vlaam se ploeg ging uiteindelijk met 2-4 onderuit, foto peter nicolai In een enerverend duel won kop loper Walcheren met 4-2 de der by bij Olympia in de vierde klas se van de hockeycompetitie voor vrouwen. Een klasse hoger herstelde Rapide zich van twee nederlagen via een minimale ze ge (2-1) op Liberty. Peter Snelders Vlissingen De Koewachtse amazones Jo- rien Muilwijk en Petra de Feijter streken zaterdag in dressuur- wedstrijd van PSV Luctor et Emergo in de klasse Z1 met de hoogste eer. Lucien Roelandt Axel JaapJan Ritsema Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 86