Simpele zege in derby Massage zit Verhage nog dwars Overwinning geeft Stevo vertrouwen 17 Verhage is masseur en weet daarom als geen ander dat verzor ging van het grootste belang is voor een sporter, niet alleen voor een topper maar ook voor een re creant. Daarom gaat de atleet uit Zaamslag regelmatig bij een mas seur langs. „Donderdag heb ik me laten behandelen en dat voelde ik vandaag nog behoorlijk. Er zijn twee verschillende massages, na melijk in de aanloop naar een eve nement toe en een herstelmassa ge. Die laatste is voor na een wed strijd om de pijntjes kwijt te gera ken. Die eerste heb ik dus gehad om alles weer op spanning te zet ten, maar daar was ik dus nog niet geheel van hersteld", verduidelijk te Verhage na zijn aankomst. Verschil De Zeeuws-Vlaming had samen met Post gelopen en hij had al vrij spoedig gezien dat Bart Bleijaert het hazenpad koos. „Hij schoof mee met de eersten van de korte re afstanden en daar heeft hij, denk ik, het verschil gemaakt. Dat is een kwestie van keuzes maken en wij hebben ervoor gekozen om gewoon door te lopen. Op het laatst kregen wij wel het idee dat Bart Bleijaert koos al vroeg in de wedstrijd voor een versnelling. Daarmee besliste de Belg de wedstrijd. we op hem aan het inlopen wa ren, maar het verschil was derma te dat we dat niet meer goed kon den maken", stelde Verhage vast. Toch was hij wel tevreden met zijn derde plaats. Bij de vrouwen was de zege voor Cathy Poppe uit Terneuzen, die weer eens voor de lange af stand had gekozen. „Ook dat is een kwestie van keuzes maken. Ik heb nu twee keer de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen gelopen. Volgend jaar ga ik echter die van Rotterdam doen. Dan is er dus geen ruimte voor Zeeuws-Vlaan deren, want twee marathons bin nen een week vind ik nogal veel van het goede", vertelde Poppe. Chris de Smit was de snelste bij de mannen op de 9500 meter. Hij eindigde voor Peter Rottier en Ro land van der Zanden. Op de 4200 meter waren Sander d'Hont (Kuit aart) en Lisa Kaptein (Kapelle) ver uit de beste. Vrouwen. Volharding-Schelde- sport 27-47: De Zeeuwse derby was voor Scheldesport-coach Mar tin van Ham een ideale gelegen heid om al zijn speelsters aan bod te laten komen. Na de eerste perio de liep Scheldesport, dat zonder zijn topscoorster Julia Fuertes Ca- bello aantrad, via fastbreaks uit naar een 10-2-voorsprong. „Er werd goed druk gezet op hun ver dediging", zei Van Ham. Bij Scheldesport kwamen na de voorsprong de bankspeelsters aan bod. Zo deed de jonge Mandy Jan sen het goed op de centerpositie. Bij de rust liepen de Terneuzense vrouwen uit naar een marge van vijftien punten: 9-24. Na de derde periode stond het 19-39 tegen de jonge, onervaren Goese tegenstan der. Scheldesport ging in de laat ste periode slordiger om met de kansen en ook verdedigend liet men wat steken vallen. De zege kwam niet meer in gevaar. Mannen. EBBC 2-Scheldesport 91-63: Het was op voorhand een moeilijke opgave, omdat een geha vend Scheldesport in Den Bosch slechts met zes spelers aantrad. De start was nog wel redelijk, maar bij de rust bedroeg de kloof met de Brabanders al vijftien pun ten: 42-27. In de derde periode liep het ver schil nog verder op. Aanvallend werd in die fase te weinig ge bracht. Conditioneel werd het steeds zwaarder voor Schelde sport. In de laatste periode deed men er alles aan om de schade be perkt te houden. Dat lukte nog vrij aardig. Matthijs Kingma was goed op dreef en was bij Scheldesport tops corer met 23 punten. wetenschap dat na twee nederla gen in uitwedstrijden eigenlijk niet verloren mocht worden, be gonnen de mannen van Stevo ge spannen aan het eerste thuisduel. Naarmate de eerste set vorderde, maakte krampachtig spel plaats voor vloeiende combinaties. Stevo trok die goede lijn na winst in de eerste set door in het tweede be drijf, maar moest in de slotfase een voorsprong uit handen geven. „Dan krijg je toch een tikje", zei trainer Guido de Beule. Vooral door een lastige service en de be reidheid om voor elkaar te wer ken, pakte de thuisploeg daarna de goede draad op. Stevo 2-Symmachia/Roosendaal 4 0-4 (21-25,15-25,17-25,13-25): Voor af leefde er bij het nog puntloze tweede team van Stevo hoop op een goed resultaat tegen de gepro moveerde Brabanders. De thuis ploeg bood echter slechts in de eerste set aardig tegenstand. Daar na namen de bezoekers de regie in handne en schoot Stevo 2 voor al passend tekort. Omdat de Zeeuws-Vlamingen zelf geen druk uitoefenden, incasseerde de ploeg de derde nederlaag op rij. YVC komt tot twee keer toe terug van een achterstand en wint uiteindelijk in vijf sets. De vrouwen van Stevo kwamen twee keer op voorsprong, maar slaagden er niet in te winnen. In een boeiend duel hadden beide teams beurtelings het initiatief. Stevo speelde met veel meer ver trouwen dan in de eerste competi tieduels, was na twee nederlagen bereid om de mouwen op te stro pen en kwam goed uit de start blokken. Het geloof in een zege werd in de slotfase van het duel keihard onderuit gehaald. Stevo 2-Flits 4-0 (25-17, 25-20, 25-20,25-13): Een overtuigende zege van Stevo 2, dat geen mo ment in de problemen kwam. De Zeeuws-Vlamingen waren in alle opzichten beter en konden zich zelfs ongestraft concentratiever lies permitteren. De thuisploeg zette Flits serverend onder druk, maakte weinig fouten en wekte verdedigend een sterke indruk. YVC-Voko 2 3-2 (14-25, 25-16, 20-25,25-23,15-11): Twee aan el kaar gewaagde teams tekenden voor een aantrekkelijk duel. YVC had uiteindelijk de langste adem. De thuisploeg moest wel twee keer een achterstand wegwerken. Een matige service en veel verdedi- gingsfouten luidden in de eerste set Zeeuws-Vlaams verlies in. Met verzorgder spel wist YVC de stand in evenwicht te trekken. Dankzij een lastige opslag kwa men de bezoekers opnieuw op voorsprong. Die werd in de ener verende laatste sets weer helemaal weggepoetst. maandag 10 oktober 2016 De start van de 10 Miles van Philippine, die uiteindelijk werd gewonnen door de Belg Bart Bleijaert. foto peter nicolai De Belg Bart Bleijaert heeft de 10 Miles van Philippine op zijn naam geschreven. Zeeuwen San- der Post en Mark Verhage kwa men net tekort voor de zege. „De boog kan niet altijd gespan nen zijn", was de eerste reactie van Verhage nadat hij zaterdag als derde was geëindigd. Wim de Vos Philippine De basketbalsters van Schelde- sport wonnen in Goes met ruime 47-27-cijfers de Zeeuwse derby tegen Volharding. Voor de bas ketballers van Scheldesport was er in de tweede klasse de vierde nederlaag op rij. Aector Doorns Terneuzen De volleyballers van Stevo poet sten het door twee nederlagen geschade vertrouwen door een 3-1 overwinning op Gavoc'10 op. De vrouwen van YVC boekten in de eerste klasse de tweede ze ge: 3-2. Peter van Kouteren Terneuzen Mannen. Stevo-Gavoc'10 3-1 (25-22, 23-25, 25-16, 25-20): In de Vrouwen. Stevo-Sic Pugno 2-3 (25-18, 21-25, 26-24, 20-25, 7-15):

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 85