De Schelde boekt zege in traditiegetrouw lastig uitduel Novitas faalt in aanvallend opzicht 16 Suurmond ruim uur sneller in tweede Iron Man van Hawaii De reserves van HWP winnen wél De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent hebben het zwaar in de meesterklasse. Er werd nog geen punt gepakt. De Vlissingse triatleet Marcel Suurmond (40) heeft zaterdag zijn tweede Iron Man van Ha waii veel sneller voltooid dan die in 2015. Hij dook met 10.17.42 uur meer dan een uur onder zijn tijd van vorig jaar. Hij werd er 636ste mee, tussen meer dan 2000 triatleten. In zijn leeftijdsklasse, mannen 40-44, eindigde de Walchenaar als 106de. De Iron Man van Hawaii is het summum voor een triatleet. Het is het officieuze WK op de hele triatlon (3,8 km zwem men, 180 km fietsen, 42,195 km hardlopen). Vandaar ook dat Suurmond er alles aan gelegen was een goede prestatie te leve ren. Meteen al bij het zwemmen was de Vlissinger sneller dan in 2015:1.03 in plaats van 1.14 uur. Over het fietsen deed hij, ter wijl de temperatuur ruim bo ven de 30 graden uitkwam, on geveer even lang: 5.09 in plaats van 5.07 uur. De meeste tijd winst boekte hij op de afsluiten de marathon. Hij was nu in 3.56 uur binnen, terwijl hij op dat onderdeel vorig jaar 4.48 uur klokte. Suurmond was de eerste Zeeuw die voor de tweede maal aan de Iron Man van Hawaii deelnam. STRANDCROSS ApV Duinkerke wint met overmacht De Jantjes koploper De Leeuw start goed Poppe pakt goud HWP Sas van Gent-Kennemer Combinatie 4-6: Ook de tweede wedstrijd van het seizoen ging ver loren voor HWP. Kennemer Com binatie bleek net te sterk. HWP be gon prima door een nette remise van Helmut Cardon aan het eerste bord en een puike overwinning van Hans Groffen. Johan Goor- machtig won ook, maar daarna ging het mis. Rein Verstraeten dacht te winnen, maar trapte in een val en Tom Piceu verloor van oud-Terneuzenspeler Quinten Du- carmon. De partijen van Steven Geirnaert en Adrian Roos eindig den onbeslist. een klinkende 6-2-zege op het Haagse DD heeft HWP 2 de nare nederlaag uit de eerste ronde weg gepoetst. Teamleider Kees Nieuwe- link gaf het goede voorbeeld door vanuit een aanval snel te winnen. Renzo Ducarmon verdubbelde de voorsprong. Simon Provoost hield grootmeester John van der Wiel op remise en Glen de Schamphe- leire en Wouter Ghyselen werd het zelfs 5-1. Johan de Zwart ver zorgde het zesde punt. Voorschoten 2-Souburg 2-6: De Souburgers kennen een prima start van de competitie. In Voor schoten werd het tweede team van de thuisploeg naar een neder laag gespeeld. Sliedrecht-Landau Axel 5-3: Lan dau heeft het moeilijk. In en tegen Sliedrecht werd terecht verloren. Bas de Feijter won van de opgeof ferde teamleider van de tegenstan der, maar op de rest van de bor den ging het niet goed. Gert jan Verhaeren werd weggespeeld en ook Patrick Moens en Wim Vers porten moesten er aan geloven. Na twee ronden is de Axelse for matie nog altijd zonder matchpun- ten. Het vierde team van HWP is een beetje het lelijke eendje van deze klasse. Toch bood het team prima partij tegen Rijswijk. Er konden veel remises genoteerd worden en slechts twee nederlagen. Deze kwamen op naam van Frans Snij ders en Martin Stam. De Stukkenjagers 2-Goes 5-3: Goes trad tactisch aan in Tilburg, maar van die tactiek was snel wei nig meer over. Joey Grochal, Jos van der Kaap en Sven Stange speel den op een lager bord dan gebrui kelijk. Van der Kaap speelde snel remise en Stange verloor rap. Joey Grochal deed wel wat terug door te winnen. In de slotfase was het duidelijk dat de matchpunten in Tilburg zouden blijven. HWP Sas van Gent 3-DD 2 4,5-3,5: HWP 3 pakte een zeer nuttige overwinning op de reser ves van DD. Het was een gelijkop- gaande strijd waar Maarten Rade makers, Gert van Rij en Chris Ghysels punten pakten. Joris De- berdt stelde met een remise de ze ge veilig. De handbalsters van Novitas le den gisteren in de derde klasse een ruime 6-13-nederlaag tegen Heerle 4. De ploeg van coach Er- win Bel stond verdedigend nog vrij goed, maar men faalde in aan vallend opzicht. Dat er een aantal speelsters niet bij waren, mocht als enig excuus gelden. De score was echter aan de magere kant. Het zat ook niet altijd mee, want een aantal keren werd de paal ge troffen. „Verdedigend hebben we het best goed gedaan, maar aanval lend had de ploeg een offday", zei Bel na afloop. Novitas kon de opgelopen ach terstand in het vervolg van de wedstrijd niet meer rechtzetten. Score Novitas: Leonie de Graaf 3, Patricia Bel 3. De Schelde speelt eigenlijk altijd een lastige wedstrijd in Eindho ven en dat was zaterdag ook zo. Nayade Classic nam een i-o-voor- sprong en toen de ploeg ook nog een man meer kreeg, leek het las tig te worden. Maar De Schelde verdedigde goed en maakte knap voor het eind van de eerste perio de de 1-1. Er volgde een spannen de en gelijk opgaande tweede pe riode waarin De Schelde het geluk had dat het in de laatste seconde kon scoren 2-1. Eind derde periode was het 2-3. In het begin van de laatste periode werd het verschil gemaakt, want binnen een halve minuut werd de voorsprong uitge breid naar 2-5 en leek de wed strijd gespeeld. Toch werd het nog 4-5- jeugdige De Schelde 2 nam bru taal een voorsprong, maar binnen drie seconden was het weer gelijk. Het werd en leuke spannende wedstrijd die lang gelijk opging, tot 5-4 halverwege. Hoewel de reserves van De Schelde goed tegenstand boden, won De Bruinvis terecht met 9-6. Scores De Bruinvis: Gertjan Ra- mondt, Danny Soetens, Angelo de Meijer en Jan Willem Ramondt allen 2 en Jeroen Kamp 1. maandag 10 oktober 2016 TRIATLON ZOUTELANDE Roy van Heugten (Achterveld) heeft de klasse MX 1/3 van de strandcross in Zoutelande gewonnen. Hij finish te voor Zeeuwen Jeffrey van Kempen (Oost-Souburg) en Roy Gijsel (Heikant), fotoizaakverkeste TERNEUZEN ID-renner Joannathan Duinkerke uit Goes heeft samen met Paul Moerland de koppeltijdrit van ID Cycling Terneuzen gewonnen. Het oppermachtige duo haalde al le concurrentie in en had zodoen de meer dan een minuut voor sprong bij de meet op de eerste achtervolgers. Walter Pollet (Hulst) werd vierde met Dante de Ruysscher, terwijl Tonnie Hoogstrate (Terneuzen) zesde werd met Peter Klaren. Richard Tacken (Heikant) werd met Eric van Hoeij tiende. Pieter Vette en Michel Stroosnijder hebben de kop peltijdrit van ZRTC Theo Mid delkamp gewonnen. De tradi tionele afsluiter van het sei zoen trok 23 koppels. VOLLEYBAL In de recreatieve vol leybalcompetitie van Sas van Gent is na twee wedstrijden bijna geen enkel team zonder puntver lies. Slechts Garage Bode, dat als enige nog maar één keer in actie kwam en vorige week met 3-0 won, telt nog een score van honderd procent. De Jantjes staan na een 3-0-zege met vijf punten uit bovenaan de ranglijst. DAMMEN Titelhouder Johnny de Leeuw is zater dag in het Zeeuws kampioenschap dam men van start ge gaan met een zege op Wim Koppejan. De Goesenaar, die vorig jaar zonder één punt te verspelen zijn zestiende titel pakte, kreeg veel tegen stand. Het bleef lang spannend, maar uit eindelijk trot de titel- favoriet toch aan het langste eind. PAARDENSPORT Dressuur-amazone Natalie Poppe uit Grijpskerke heeft een goed weekend achter de rug. De Walcherse won goud (eerste proef, 65,64%) en brons (tweede proef, 62,71) tijdens een subtop wedstrijd in Hoek van Holland. Jeske Bouwman uit Noord- gouwe werd achtste in de eerste proef en en vierde in de twee de. HWP blijft op de nul steken De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent zijn na twee ronden nog altijd puntloos in de meesterklasse. Thuis werd van Kennemer Combinatie met 6-4 verloren. De reserves van de Sasse club boekten hun eerste zege door DD met duidelijke cij fers te verslaan. Roeland Alders Vlissingen HWP Sas van Gent 2-DD 6-2: Met HWP Sas van Gent 4-Rijswijk 3-5: Aector Dooms Hulst De waterpoloërs van De Schel de wonnen een puike wedstrijd bij Nayade Classic met 4-5. Het nieuwe tweede team van De Schelde speelde hun eerste wed strijd tegen buurman De Bruin vis uit Sas van Gent. De Bruinvis was constanter en won met 9-6. Ko Mechielsen Vlissingen Nayade Classic-De Schelde 4-5: Scores De Schelde: Ivan Jansen van Roosendaal en Mertijn Loof bei den 2 en Koen Legters 1. De Bruinvis-De Schelde 2 9-6: Het Scores De Schelde 2: Jomme Bruinzeel 3 en Chiel Poorter, Jacek Lemieszka en Leon Faasse allen 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 84