Koewacht grijpt de koppositie na ruime zege 15 Oostburg brengt koploper van vierde klasse eerste nederlaag toe Hontenisse verzuimt optimaal te profiteren van het puntenverlies van de koploper en speelt gelijk tegen Sluiskil: 2-2. Koploper Steen liep in de vierde klasse A van het zondag voetbal tegen de eerste nederlaag aan. Op eigen veld werd met 0-2 ver loren van Oostburg. Hontenisse ver zuimde te profiteren. Hekkensluiter Sluiskil maakte ver in de toegevoeg de tijd gelijk (2-2) en kwam met dat gelijkspel van de hatelijke nul af. Steen-Oostburg 0-2): De bezoekers maakten een eind aan een mooie se rie van ongeslagen wedstrijden voor Steen op eigen veld. Arjen Versluys, de vaste penaltynemer bij Oostburg, tekende in de eerste helft vanaf de stip voor 0-1. Na de hervatting strooide Timo Bertens nog meer zout in de Oost-Zeeuws- Vlaamse wonden, door de marge te verdubbelen: 0-2. Sluiskil-Hontenisse 2-2: Jos Wester hout zette de thuisploeg op aange ven van Martijn Michels op 1-0, maar halverwege de eerste helft trok Thomas de Waal de stand weer ge lijk, toen hij balverlies in de verdedi ging van de thuisploeg afstrafte en in de korte hoek binnenschoot: 1-1. Na de hervatting kwamen de gas ten op 1-2 uit een strafschop van Tom Rijk. Dat leek lang de eindstand te worden, maar in de 98e minuut zette Enrico van Overmeire Sluiskil in een alles-of-nietsoffensief op 2-2. Patrijzen-Groede 3-2: Vele kansen over en weer, maar de keepers ver tolkten een hoofdrol. Patrijzen was voor de rust de betere ploeg, Groede had na de hervatting het beste van het spel. Marvin Rijk zorgde voor een 1-0-ruststand. Toon van Parijs bracht Groede na de pauze op gelijke hoogte. De thuis ploeg kwam door uitvallen via Ange- lo Janse en Mike van Craenenbroeck op 3-1. Bart van den Hemel bepaalde de eindstand op 3-2. Breskens-Luctor'881-2: Breskens was in de eerste helft de betere ploeg en kwam op voorsprong, toen John ny de Jaeger een vrije trap binnen- krulde (1-0). Na de rust waren de rol- len omgedraaid. Een kwartier voor tijd tekende Barry Olierhoek voor de 1-1. Vijf minuten voor tijd bezorgde Rutger van Rossum de bezoekers de zege: 1-2. Schoondijke-IJzendijke 2-4: Een ge- lijkopgaande derby, waarin beide ploegen kansen kregen. IJzendijke sprong daar uiteindelijk het best mee om. Lodewijk van Keeken had met een valse hattrick (twee keer voor rust, één keer na de hervatting) een groot aandeel in de winst van de bezoekers. Andrew Wesbeek mikte voor Schoondijke twee keer raak. Colin Fe- nijn gooide met de vierde IJzendijk- se treffer de wedstrijd in het slot. Corn Boys-Clinge 1-2: Een afwach tend gestart Corn Boys stond Clinge onder leiding van de uitstekend flui tende scheidsrechter Karim Ben Sel- lam in de eerste helft een overwicht toe. Thomas Leegwater en Edwin van de Voorde rondden in die fase kansen voor de bezoekers doeltref fend af: 0-2. Na de rust zat Corn Boys er veel korter op. De thuisploeg drong Clin ge terug en kreeg mogelijkheden. De vijftienjarige Tollenay Sahin scoorde nog, maar verder kwam Corn Boys niet. RIA W.-Biervliet 0-2: De Westdorpen- aren hadden veel meer balbezit, maar deden er niks mee. De thuis ploeg drong Biervliet ver terug, creëerde kansen, maar ging door een treffer van Richard Versluys (hij kop te een voorzet binnen) met een 0-1-achterstand de rust in. Een miscommunicatie in de West- dorpse defensie betekende door een eigen doelpunt 0-2. In de slotfase gaf scheidsrechter Tirions beide ploegen twee keer rood en twee keer geel. Koewacht-Terhole 4-0: Koewacht kwam al na drie minuten op een t-o-voorsprong door een doelpunt van Ruud Martens. Toen Emedy Ndanirorere er niet veel later ook nog eens 2-0 van maakte, was de wedstrijd al beslist. Zonder echt goed te spelen liep Koewacht via opnieuw Martens nog voor de rust weg naar 3-0. In de slotfase bepaalde Stef Goense de eind stand op 4-0. Hoofdplaat-Aardenburg 2-2: Aar denburg had voor de rust een over wicht en kwam al vroeg in de wedstrijd op een o-i-voorsprong door een treffer van Benedikt van de Walle. Kort voor de rust bracht Mare Boeckhout Hoofdplaat uit een strafschop weer langszij. De thuisclub kwam na de her vatting beter voor de dag, maar Jor- di de Ruijsscher zette Aardenburg na een uur opnieuw op voor sprong. Vier minuten voor tijd was het Adnan Reiz die uit een pass van Menno Waebeke voor de verdiende 2-2 zorgde. Graauw-SDO'63 0-2: Graauw was de bovenliggende partij in het duel met SDO'63, maar de bezoe kers waren het meest effectief. Martijn Ivens bracht de stand uit het niets met een rake kopbal op 0-1. In de haast gelijk te maken liep Graauw zich daarna voorbij. Tom de Zwart profiteerde in de 73ste minuut van een fout in de verdedi ging van Graauw en bepaalde de eindstand op 0-2. Vogelwaarde-Vivoo 3-4: In de ge lijk opgaande eerste helft opende Dimitri Ceuppens voor Vivoo de score. Jordi van Gastel zorgde na de rust voor 0-2, maar binnen een kwartier boog Jeffrey Geers met drie goals de achterstand om in een 3-2-voorsprong. In de slotfase liet Vogelwaarde zich toch nog verrassen. Jordi van Gastel scoorde eerst uit een straf schop, waarna Dimitri Ceuppens Vivoo de winst bezorgde: 3-4. Sluis-Hulsterloo 0-2: Sluis was de ploeg die domineerde, maar Hul- sterloo de ploeg die scoorde. Al in de zevende minuut schoot Dim de Waal raak. Na een half uur te kende hij ook voor de 0-2. Sluis viel daarna voortdurend aan, maar de aansluitingstreffer bleef ondanks legio kansen uit. maandag 10 oktober 2016 Steen niet langer ongeslagen Peter van Kouteren Vlissingen Sluiskil (blauwe shirts) kwam in de 98e minuut via Enrico van Overmeire langs zij bij Hontenisse, dat het daardoor moest doen met een 2-2-ge- lijkSpel. FOTO PETER NICOLAI Dankzij een 4-0-zege op Terhole veroverde Koewacht gisteren in de vijfde klasse A van het zon dagvoetbal de koppositie. De ploeg van trainer Serge Martinu profiteerde met die overwinning optimaal van het puntenverlies van Nieuw Borgvliet, dat tegen Rimboe niet verder kwam dan een O-O-gelijkspel. In de subtop leden Graauw (0-1 tegen SDO'63) en Vogelwaarde (3-4 te gen Vivoo) kostbare nederlagen. Eddy van der Hooft Vlissingen Jeffrey Geers kon Vogelwaar de met drie doelpunten tegen Vi voo niet aan een overwinning helpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 83