FC Axel gaat thuis ten onder Spui en Cadzand moeten opnieuw berusten in verlies in vierde klasse 12 Maar liefst achthonderd toeschouwers zien Spits Can Kiran was met drie doelpunten de grote man tegen Philippine. De aanvaller stelde met zijn hattrick de zege veilig: 3-5. „Het werd tijd. Het is wel een op luchting", sprak een blije Adil Fer- toute. De trainer van Dauwendae le zag zijn ploeg in de eerste helft uit een strafschop van Maarten van Vooren (fout op Quinten Lou- rens) op o-i komen. In de 56e mi nuut kreeg Dauwendaele weer een penalty, maar nu miste Van Vooren. FC Axel kreeg daarna ook een strafschop, waarna Bart Rijckaert voor de 1-1 zorgde. Een kwartier voor tijd scoorde Lou- rens na een steekbal van Steven Visser de 1-2. Terneuzense Boys was sterker en kreeg aardig wat kansen. De enige goal kwam op naam van Dennie van Druningen. De DBGC-speler werkte voor rust een inzet achter zijn eigen doelman. Ook na rust kreeg de thuisploeg de beste kan sen, al werd er nog een goal van de DBGC in de 85e minuut we gens buitenspel afgekeurd. SSV'65 - Oostkapelle 1-1: SSV-doelman Luuk van Gilst hield Arjen Pattenier al in de eer ste minuut van de 0-1 af. In de 24e minuut viel via Sjoerd Verhulst de 0-1 alsnog. Na de pauze had SSV'65 meer in de pap te brokke len. In de 70e minuut werd een treffer van Richard Schouten we gens hands afgekeurd, maar in de 84e minuut bezorgde Bas Biester- bosch SSV'65 alsnog een punt. De Meeuwen - Klundert 3-3: Jor dan Francke scoorde 1-0, Eric Fuanani maakte gelijk en via Dela no Langezaal kwam De Meeuwen weer op voorsprong. Grace Kiten- ge bepaalde de ruststand op 2-2. In de 50e minuut schoot Michel de Ruiter Klundert naar de 2-3. Daarna raakte Menno de Nooijer de paal, maar in de 66e minuut kopte hij uit een voorzet van Al- faro Pentury De Meeuwen naar een verdiend punt. Serooskerke - Zaamslag 1-0: „Het was niet onverdiend, maar de ont lading was groot", gaf Seroos-lei- der Ruud Luteijn prijs. De twee voetballende teams hielden elkaar lang in evenwicht en pasin de 89e minuut viel de beslissing. Een voorzet van Robbie Sturm werd door Aron Wattel bij de tweede paal binnengelopen. Den Bommel - Nieuwdorp 2-3: Het veld in Den Bommel werd af gekeurd en het duel werd in Nieuwdorp afgewerkt. Kevin van Iersel scoorde voor rust de 0-1. Na Nieuwdorp toonde op het eigen sportpark veerkracht in het 'uitduel' met Den Bommel een uur was de thuisploeg het even kwijt en Den Bommel kwam door goals van Frank Post en Mees Vroege op 2-1. Nieuwdorp toonde veerkracht, want door treffers van Stefan van de Klooster en Janick van As - vrije trap van 35 meter in de krui sing - pakte Nieuwdorp de zege. Frank Post (Den Bommel) kreeg nog een directe rode kaart. Mats Willemse opende de score uit een strafschop. Met een af standsschot dat in de winkelhaak bleef hangen maakte hij er ook 2-0 van. Zonder goed te spelen, scoorde Bru er na rust op los. Ade laar liftte de bal over de keeper, Mats Willemse scoorde van af stand en invaller Tom Blomaard tekende bij zijn rentree voor 5-0. Derrik Vinje (Prinsenland) kreeg in de slotfase rood, waarna Olaf Willemse Bru naar 6-0 kopte. et publiek was zaterdagavond de grote win naar bij de boeiende der by tussen Phi lippine en Ter- neuzen in de derde klasse A van het zondagvoetbal. Al had de aan hang van Philippine natuurlijk liever een ander resultaat gezien dan een 3-5-nederlaag. Het kon bij het thuispubliek het gevoel niet wegnemen dat er meer in had gezeten. Die ervaring werd gedeeld door Philippine-trainer Dennis de Nooijer. Hij zag zijn ploeg bij vier van de vijf doelpunten stun telen. De fouten werden genade loos afgestraft door een efficiënt spelend Terneuzen, waarbij Can Kiran met het scoren van een on vervalste hattrick een hoofdrol vertolkte. „Deze wedstrijd had ook in 3-3 of 4-4 kunnen eindi gen, maar tegen persoonlijke fou- KARAKTERISTIEK ten kun je niet voetballen", zei een verbeten De Nooijer na af loop. De trainer keek met ge mengde gevoelens terug. Hij was teleurgesteld over het (herhaald) onnodige balverlies bij het uitver dedigen, maar gaf zijn ploeg com plimenten voor het spel in de eer ste helft. „Vooral het eerste half uur hebben we goed gespeeld. Wij vielen aan. Terneuzen speel de reactievoetbal en was zeer ef fectief. Dat is ook een kwaliteit." Knieblessure Philippine startte goed. In een hoog tempo, met veel bewegen de spelers werd de verdediging van Terneuzen bestookt. Het le verde kansjes op voor Maarten van Hecke en Roland van de We- ge. Bij Terneuzen viel verdedigen de middenvelder Remy de Die al na vijf minuten uit met een knie blessure. Trainer Michel Leon- hart wilde niet te veel sleutelen aan zijn elftal en liet de zeven tienjarige Inid Preganlija, die veel vertrouwen geniet, invallen. Bij Terneuzen was de organisatie in die fase zoek. „We waren het even kwijt, maar daarna kwamen we beter in de wedstrijd", vond Terneuzen-aanvoerder Douwe de Kok. Uit de eerste serieuze aanval van Terneuzen was het raak. Phi- lippine-verdediger Jasper van As ten, die een ongelukkige wed strijd speelde, ging in de fout in de opbouw. Kiran stond plotse ling vrij. De spits bediende Jamie Rademaker, die met een schuiver doelman Jules Delzenne kans loos liet: 0-1. Vlak voor rust scoor de Jim van Vlierberghe (17), die veel dreiging in zijn spel had, na een goede combinatie met Yan- nick Vanhij fte de 1-1. De gelijkmaker was verdiend, maar in blessuretijd schoot de grillige Preganlija met een droge knal de rood-zwarten weer op voorsprong. De Nooijer: „We ver zuimden het na de 1-1 uit te spe len tot aan de rust. Deze jonge ploeg mist daarvoor nog de erva ring. Ik heb tegen mijn spelers ge zegd dat er nog altijd niets aan de hand was." Genadeklap Na rust stond slecht uitverdedi gen bij Philippine aan de basis van de 1-3 van Kiran. Philippine knokte zich via een schitterend afstandsschot van Mustafa Yil- In een tijdsbestek van zes minu ten ging de score van 0-0 naar 0-3. Drie blunders van de Zeeuws-Vlaamse ploeg werden af gestraft door de Middelburgse for matie. Op slag van rust kwam Spui dichterbij door een treffer van Lennart Verhelst en was er toch de hoop op meer. Echter na de 1-4 van Thijs Remeijn geloofde Spui het wel. Patrick Joossens maakte ook nog zijn derde treffer van de middag. Evenals voorgaande twee weken verloor zowel Spui als Cadzand in de vierde klasse. Remeijn 1-4, Arjan Ie Feber 2-4. Vierde klasse B. Vosmeer-Cad- zand 3-1: De thuisploeg was voor al op de helft van de Zeeuws-Vla mingen te vinden. Vosmeer kwam dankzij een schot van Karei van Zanten op 1-0. In het tweede bedrijf deed Cadzand goed mee. Toch werd het 2-0. Geheel terecht kwam Cadzand terug in de wed strijd door een doelpunt van Se bastiaan van Holland. Thijs van Zanten besliste de wedstrijd door de 3-1 te maken. Voor Vosmeer be tekent dit de eerste zege. Vosmeer-Cadzand 3-1 (1-0). Karei van Zanten 1-0, Joshua van Willigen 2-0, Sebastiaan van Holland 2-1 en Thijs van Zanten 3-1. maandag 10 oktober 2016 FC Dauwendaele pakte in de tweede klasse E door een knap pe 2-1-zege bij FC Axel de eer ste punten van het seizoen. Kop loper Bruse Boys maakte korte metten (6-0) met Prinsenland en naaste achtervolger Seroosker- ke won in de slotfase door een goal van Aron Wattel met 1-0 van Zaamslag. Klaas Verspoor Vlissingen FC Axel - FC Dauwendaele 1-2: Terneuzense Boys - DBGC 1-0: Bruse Boys - Prinsenland 6-0: T erneuzen met Philippine Philippine-Terneuzen 3-5 (1-2). 24. Jamie Rademaker 0-1,44. Jim van Vlierberg- he 1-1,45+1. Inid Preganlija 1-2, 58. Can Kiran 1-3,66. Mustafa Yilmaz 2-3,73. Can Kiran 2-4, 76. Can Kiran 2-5,80. Ruben van der Meu- len 3-5. Scheidsrechter: J. Pleijte (Middelburg). Gele kaart: Sebastiaan de Meijer (Philippine) en Jordi Ver- straeten (Terneuzen). Aan tal toeschouwers: 800. Terneuzense Boys had aan een eigen doelpunt van DBGC-speler Dennie van Druningen genoeg voor de zege. foto peter nioolai Spui en Cadzand moesten zater dag opnieuw nederlagen slikken in de vierde klasse. Spui verloor van MZVC (2-5), terwijl Cadzand met 3-1 bij Vosmeer verloor. Robin Hamelink Vlissingen Vierde klasse A. Spui-MZVC 2-5: Spui-MZVC 2-5 (1-3). Patrick Joos sens 0-1, 0-2 en 2-5, Ainsley Jan sen 0-3, Lennart Verhelst 1-3, Thijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81