Weekend met moordpartijen in Amsterdam Ook Australië kan niet lachen om de enge 'killerclowns' carrière menrprs O 11 ^€2b> Met verslagenheid en verbazing wordt gereageerd op de dood van Latumahina, die zeer actief was in het Amsterdamse uitgaansleven. Discotheek Jimmy Woo hield de deuren gisteravond gesloten, 'om dat Amsterdam één van zijn beste mensen is kwijtgeraakt, zonder re den.' Latumahina werd zaterdagmid dag kort na half zes door twee in het zwart geklede mannen onder vuur genomen in de parkeergara ge van het appartementencom plex waar hij woonde, aan het Ko ningin Wilhelminaplein in Nieuw-West. Hij overleed ter plek ke, zijn vriendin Cherrisha (30) raakte zwaargewond, zij was gis teravond nog altijd niet aanspreek baar. De peuterdochter van het stel bleef ongedeerd. Kort na de aanslag brandde een Volkswagen Caddybusje uit op een parkeerplaats op de Heemste destraat, niet ver van het Konin gin Wilhelminaplein. De politie onderzoekt nog of een zwarte Seat die in Hoofddorp in de berm werd gevonden door de daders is gebruikt tijdens hun vlucht. Vooralsnog rijst rond Latumahi na niet het beeld op van een man die was verwikkeld in criminali teit. Hij en zijn vriendin komen niet voor in de politiesystemen. Vrienden en bekenden reageren verbaasd over Latumahina's ge welddadige dood. Zij omschrijven hem als lief en hardwerkend, een man die 'elke dag bezig was met het krijgen van een beter leven.' Over eventuele criminele activitei ten zegt niemand iets te weten. De geboren Edenaar, opge groeid in Barneveld, had het be drijfje Concept385 in de creatieve industrie. Met dat bedrijf organi seerde hij uitgaansavonden in be kende Amsterdamse nachtclubs als Jimmy Woo en Paradiso. An ders dan criminelen zouden doen, stond hij met dat bedrijf gewoon ingeschreven op zijn huisadres. Djordy Latumahina en zijn vriendin zijn geen criminelen en komen niet voor in de politiesystemen Latumahina startte het bedrijf sa men met een jeugdvriend na zijn opleiding Vrijetijdsmanagement aan de hogeschool. Tot twee jaar geleden hield hij kantoor aan de Herengracht, daar na ging Latumahina alleen verder met het bedrijf. Latumahina was de tweede do de die zaterdag in Amsterdam viel door vuurwapengeweld. In de vroege ochtend werd bij een schietpartij op de hoek van de Ad miraal de Ruijterweg en de Jan Evertsenstraat de Haarlemse Ha- kan Arabas dodelijk geraakt. Twee andere mannen werden ook ge troffen, maar zij verkeren niet in levensgevaar. De killerclowns hebben nu ook Australië bereikt. De via Europa overgewaaide Amerikaanse lol broekentrend waarin mensen ver momd als enge clowns argeloze voorbijgangers de stuipen op het lijf jagen, is nu in Brisbane opge doken. Dit weekeinde waren er diver se meldingen van 'griezelclowns' die mensen met wapens achter na zaten. In de deelstaat West-Au stralië werden kwaadaardige clowns gesignaleerd met messen, machetes, knuppels en zelfs een kettingzaag. De politie kondigde aan in actie te komen als ze inwo ners angst aanjagen. Gekeken wordt in hoeverre de grappenma kers kunnen worden aangeklaagd wegens bedreiging. Een vrouw uit Brisbane, Queensland, vertelde aan lokale media hoe ze even stopte toen ze een clown langs de weg zag zit ten maar in doodsangst moesten vluchten toen hij met een mes achter haar aan kwam. De vice- premier van Queensland, Jackie Trad, zag er de lol niet van in en vermoedde gezien de vele inci denten tegelijk een mediastunt van vermomde grappenmakers. De politie zal dergelijk asociaal gedrag niet tolereren, waarschuw de ze. Ook inwoners van Nieuw-Zee- land blijken niet veilig te zijn; een 22-jarige vrouw werd er aan gevallen door een groep mannen in clownspakken. „Het was een beangstigende ervaring voor de jonge vrouw", aldus de politie. Vorig jaar waren deden de ter- reurclowns van zich spreken in Frankrijk. Ook daar werden pas santen bedreigd door jongeren die, verkleed als clown, mensen bang maakten maar soms ook door echte criminelen die in het zelfde kostuum mensen beroof den. Op YouTube zijn talloze film pjes te zien van verveelde pubers die de horrorclown uithangen. In Nederland werd vorig jaar in Nieuwegein bij een bushalte een clown gesignaleerd met een bijl in zijn hand. Het bleek te gaan om opnamen voor een tv-pro- gramma. Direct persoonlijke hulp bij het vinden van een baan maandag 10 oktober 2016 Het klikte niet gelijk bij het nu immens populaire comedy-duo Jennifer Saunders en Joanna Lumley. fotos gpd/vpro en getty Bij een op het oog professioneel uitgevoerde liquidatie werd za terdagavond in Amsterdam Nieuw-West de 31-jarige Djordy Latumahina doodgeschoten, voor de ogen van zijn dochtertje. Zijn vriendin raakte zwaarge wond. Het was de tweede dode lijke schietpartij van het week end in Amsterdam. Paul Vugts Maarten van Dun Amsterdam Clowns die mensen achterna zitten met messen, knuppels en kettingzagen. In Australië zien ze er de lol niet van in. Bob van Huët Rotterdam MENTORS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72