geen liefde op het eerste gezich t ypï 10 ZEELAND INTERVIEW JON PLOWMAN Hij maakte hitseries als The Office, French Saunders, Little Britain, Absolutely Fabulous en Ab Fab: The Movie. Toch neemt producer Jon Plowman zichzelf niet al te serieus. Britse comedy is veel gevarieerder qua tempo met serieuze stukken en lange grappen e sfeer in het Lon- dense zaaltje waar Plowman zijn ver haal doet is Ab Fab-waardig: gra tis drank, een rij voor de bar, en veel luid gelach. De producer is ook in zijn element en dist in rap tempo en met zichtbaar genoegen smakelij ke anekdotes op. Zo was Plowman niet direct over tuigd van Absolutely Fabulous-ster Jennifer Saunders. „De eerste keer dat ik haar zag spelen deed ze twee niet al te beste sketches." Een paar jaar later werkten ze toch samen en kwam Saunders met het idee van Ab solutely Fabulous. „Ze had eigenlijk ie mand anders in haar hoofd voor de rol van Patsy. Maar toen zag ik Joan na Lumley geweldig spelen in een vrij slecht toneelstuk. We stuurden haar het script en binnen 24 uur zei ze ja." Toch had het nog steeds immens populaire comedyduo wat opstart problemen: Eddie en Patsy kwamen niet zo goed uit de verf. „Lumley bel de daarna meteen haar agent om te vragen of ze er nog onderuit kon", grapt de comedyveteraan. „Zij was gewend met een script te werken ter wijl Saunders alles improviseerde." Geen liefde op het eerste gezicht dus voor het hysterische tv-duo. „Maar dat is altijd in het begin", legt Plowman uit. „Na de eer ste of tweede aflevering wa ren ze aan elkaar gewend." Comedy draait om het ver rassingselement, vindt hij. „Bijvoorbeeld als de karak ters iets doen wat je niet verwacht. Of juist dat ze wel doen wat je ver wacht, maar er dan nog een schepje doen." bovenop Comedy Britse comedy is anders dan Amerikaanse come dy. „Dat is meer een produc tiemachine, ze maken daar soms wel 45 afleveringen per seizoen." Daar heb je een groot team voor nodig, terwijl bij zijn series een of twee schrijvers za ten. „Amerikaanse comedy is meer punchline na punchline, daar zit wei nig variatie in. Britse comedy is veel gevarieerder qua tempo. Er kunnen langere serieuze stukken inzitten, of de grap kan langer duren." Toen Ricky Gervais en Stephen Mer chant zijn kantoor binnenkwamen met het idee van The Office was Plow man onder de indruk van hun zelf vertrouwen en enthousiasme. „Ze hadden een air alsof hun show nu al een gigantisch succes was en ze Ame rika al hadden veroverd." Toch werd het in eerste instantie geen succes. „De show scoorde helemaal niet zo goed. Maar we zagen een groei in de kijkcijfers. Dat komt bij comedy ei genlijk niet veel voor", zegt Plow man. „Meestal beginnen de kijkcij fers hoog, zakken ze daarna, en blij ven ze dan stabiel." Kijkcijfers De BBC besloot de serie opnieuw uit te zenden, vanaf de eerste aflevering. Dat bleek een goede zet. „De kijkcij fers verdubbelden. Het was het suc ces van mond-tot-mondreclame: mensen vertelde elkaar dat het goed was. Het had dus even tijd nodig om een groot publiek te veroveren." Mooi aan The Officel „De karakters. Die serie had echt een hart." Geluk is belangrijk geweest in zijn carrière, besluit Plowman beschei den. „En ik werk met goede mensen. Misschien is mijn grootste kwaliteit wel dat ik zorgzaam ben voor mijn mensen: ik sta aan de kant van de schrijvers en acteurs. Ik zie de magie in wat ze doen en ik wil dat ze het beste uit zichzelf halen." Overval met nepwapen Zetel voor Roelofs Veel doden bij aanslag VERMIST VS zet alles in om Noord-Korea te isoleren maandag 10 oktober 2016 Patsy Eddie Suse van Kleef Londen r —Jon Plowman, producer ROTTERDAM De politie zoekt drie jongens, met een ge schatte leeftijd tus sen de acht en twaalf jaar, die donderdaga vond in Rotterdam hebben geprobeerd een man te beroven. Ze bedreigden hem met een nepwapen en zeiden hem zijn zakken leeg te ma ken. De man zag met een dat het geen echt wapen was. Hij gaf geen sjoege en de drie gingen er van door. „Het spreekt voor zich dat dit geen kwajongensstreek ge noemd kan worden", liet de politie gisteren weten. TBILISI De uit Terneuzen af komstige Sandra Roe lofs (foto) heeft een zetel bemachtigd in het parlement van Ge orgië. Roelofs is ge trouwd met oud-presi dent Michail Saakasj- vili, die het land na zware kritiek heeft verlaten. Zelf is Roe lofs er bijzonder popu lair. „Ik wil Georgië te rug op de weg van de vooruitgang krijgen." DIYARBAKIR Door een bomaanslag in Semdinli, in het zuid oosten van Turkije, zijn gisteren zeven tien mensen om het le ven gekomen, onder wie negen militairen. Volgens het bericht zijn 27 anderen, voor namelijk burgers, ge wond geraakt. Het persbureau Dogan meldde dat een auto tot ontploffing werd gebracht bij een con trolepost waar passe rende voertuigen wer den aangehouden en doorzocht. In het ge bied zijn gewapende milities van de verbo den Koerdische partij PKK actief. Er is nog geen spoor van de 18-jarige student Wytze Pennink uit Groningen, die wordt vermist sinds hij donderdag na een avond stappen naar huis liep. 300 leden van studentenvereniging Vindicat hielpen zaterdag en zondag de politie met zoeken, maar zonder re sultaat. Pennink is zelf ook lid van Vindicat. fotoginopress HILVERSUM De Verenigde Staten zullen alle middelen gebruiken om Noord-Korea te isoleren. Dat zei VS-afgezant voor de Verenigde Naties Samantha Power giste ren. „De VS zal ook het leger ge bruiken als een afschrikking voor de dreiging vanuit Noord-Korea, vanwege het nucleaire program ma." De ambassadrice zei tijdens een persconferentie in Seoul dat Noord-Korea een groeiende be dreiging is van de wereldorde. „De VN-resoluties zijn één stuk gereedschap in onze kist. We zijn bereid om alle gereedschappen te gebruiken voor deze serieuze dreiging", zei Power. Noord-Ko rea hield vorige maand een vijfde nucleaire proef en schond daar mee meerdere VN-resoluties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71