Duitse politie jaagt op terrorist m| of bel ons 088 - 70 70 600 fctiD 6 NI NYNKE DE JONG wm Kerstshoppingcruise Düsseldorf Keulen Oud Nieuw cruise over de Rijn en Moezel umi.imi.u Column De Duitse politie joeg dit weekein de op een 22-jarige Syrische vluch teling Jaber A. die in contact staat met de terreurorganisatie Islamiti sche Staat (IS). Zaterdag werd groot alarm geslagen in de stad Chemnitz, in de voormalige DDR. Volgens berichten in de Duitse media zou een op handen zijnde bomaanslag zijn verijdeld met de bestorming van een woning. Dat gebeurde na een tip van de inlich tingendienst. De bewoner werd niet gevonden, wel een aanzienlij ke hoeveelheid TATP-springstof. Dit explosief werd ook gebruikt bij de aanslagen in Brussel en Pa rijs. De TATP in Chemnitz werd onschadelijk gemaakt in een ge controleerde ontploffing. Een Duitse politiewoordvoerder noemde de verdachte terrorist 'ge vaarlijk'. In de media wordt gespe culeerd over een verijdelde aan slag op een vliegveld. Vliegvelden staan hoog op het lijstje van IS. Na de bloedige aan slag op de Brusselse luchthaven Zaventem vonden Europese ter reurbestrijders ook sporen die leid den naar Schiphol. Duitse kranten hekelden giste ren het 'falen' van de politie, die de hoofdverdachte al sinds vrijdag avond in de smiezen had, maar mistastte toen het erom ging. 'Hij knutselde midden in de Saksische stad een bom voor een terreuraan slag. In de gaten gehouden door de federale diensten en laten lo pen door de politie!', foeterde Bild. Der Spiegel Magazin meldde dat de man zijn woning 's ochtends had verlaten onder het oog van de politie, die nog druk bezig zou zijn geweest met de voorberei ding van de inval. Zaterdag wer den door de politie drie Syriërs in Chemnitz aangehouden die moge lijk in contact stonden met de uit Damascus afkomstige verdachte. Twee van de drie verdachten zijn inmiddels vrijgelaten. Gisteren zijn politiecommando's opnieuw een woning binnengevallen. Daar bij hebben ze een man opgepakt wegens mogelijke betrokkenheid bij de voorbereiding van de bom aanslag. Donald Trump zijn dagen lijken geteld. Eindelijk. Wanneer ik deze column tik hebben we het tweede presi dentiële debat nog niet gehad, maar knappe jongen die nog iets positiefs kan maken van dit dra matische weekend. De geluidsopnamen waarop Trump allemaal dingen over vrouwen zegt waarvan we eigen lijk allemaal al wisten dat hij ze dacht, hebben ervoor ge zorgd dat ook binnen de Republikeinse Partij bijna niemand nog met The Donald gezien wil worden. Condoleezza Rice steunt hem niet meer, Arnold Schwar zenegger trekt zijn han den ervan af en zelfs snoepjesfabrikant Tic Tac wil niet meer met Trump geassocieerd worden. Nou, dan heb je het bont gemaakt hoor. En dat alles omdat Trump vrouwen graag in hun foef grijpt. En ook vindt dat dat allemaal zo maar kan, omdat hij een ster is. Verschrikkelijke uitspraken, waar hij zich vervolgens ook nog eens halfbakken voor verontschuldig de. Het is al met al heel fijn dat ze nu bij de Republikeinen ook zien dat hij een volstrekte idioot is, en ongeschikt voor het president schap. Maar wat vooral schok kend is, is dat dit pas de druppel is die de emmer doet overlo pen. Al die Republikeinse kopstukken zijn achter hem blijven staan toen hij Mexicanen verkrach ters noemde. Toen hij al le moslims de toegang tot de VS wilde weige ren. Toen hij zei dat het slavernij tijdperk de Golden Age van Amerika was. Want ja, al die dingen waren kwetsend voor immigranten en voor die niet-blanke Amerika nen. Het zijn vervelende opmer kingen, maar de blanke Republi keinse kiezer zal er niet zo snel wakker van liggen. Maar nu had Trump het over vrouwen. Ook blanke vrouwen. Vrouwen die op de Republikei nen wilden stemmen, maar nu denken: die vieze goorlap met zijn smerige klauwen hoefik niet in het Witte Huis. Het is gênant hoe lang ze het met hem hebben uitgehouden. En nu moet Trump er zelf mee kappen, of het loodje leggen, om nog een andere presidentskandi daat naar voren te kunnen schui ven. Het lijkt hartstikke nobel dat die Republikeinen nu mas saal het zinkende schip verlaten, maar dat ze dat nu pas doen, geeft wel aan wat voor hypocrie te meelopers het eigenlijk zijn. Zelfs Tic Tac wil niet meer met Trump geassocieerd worden Vertrek en aankomst centraal in Nederland 3-daagse cruise incl. ontbijt diner Gegarandeerd vertrek Incl. 7-daagse cruise o.b.v. volpen- sion en feestelijk oudjaarsdiner, Stip- begeleiding aan boord en busreis naar Duitsland 7 dagen per MS Allegro vTI n rP I 7Q [J [I I (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) V reizen maandag 10 oktober 2016 @Nynke Goorlao Duitsland is mogelijk ontsnapt aan een terreuraanslag op een vliegveld. De hoofdverdachte ontkwam op zijn beurt aan de po litie. Bob van Huët Rotterdam/Chemnitz Amsterdam Düsseldorf Keulen Düsseldorf Keulen Andernach Koblenz Beleef tijdens deze 3-daagse kerstshoppingcruise de Duitse kerstmarkten op een bijzondere manier! Per zeer geliefde MS Allegro bezoekt u tijdens de meest sfeervolle periode van het jaar Düsseldorf en Keulen. Geniet aan boord van het volledig in kerstsfeer versierde schip en van smakelijke diners. Zowel Düsseldorf als Keulen veranderen tijdens de adventsweken in zeer sfeervolle kerststeden. De kerstmarkt in Keulen behoort zelfs tot de populairste kerstmarkten van Duitsland. Veel plezier! 23 nov v.a. 109 25 nov. v.a. 115 30 nov. v.a. 99 2 dec. v.a. 99 7 dec. v.a. 115 9-14-16 dec. v.a. 125 21 dec. v.a. 115 Vertrek alléén 28 december zie stipreizen.nl/crrakb Voordeelhut benedendek 350 Hut benedendek 400 Hut bovendek uitverkocht Boek nu voor de laatste plaatsen op deze 7-daagse Oud Nieuw cruise langs prachtige steden aan de Rijn en Moezel! Het enige échte Stip-schip, het MS Allegro, neemt u mee naar o.a. Koblenz, Cochem en Düsseldorf. Keulen en haar wereldberoemde dom vormen het perfecte decor voor een onvergetelijke, feestelijke oudjaarsavond. De cruise eindigt in Amsterdam. Profiteer nu en vaar mee naar 2017! Cruise voordee I! IS zoover Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut exd. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbe- v 0 houden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6