Goes pakt uit tijdens Nacht van de Nacht M IOLEN 19 Met herfstweer voor de deur vreest VV Bevelanders voor staat van veld Voetbalvereniging Bevelanders in Kamperland snakt naar een kunstgrasveld. De discussie over de mogelijke gevaren van rubberen korrels doet daar niets aan af. Op het oog lijkt er wei nig mis met de Kam- perlandse voetbalvel den. De groene matten op de accommodatie aan de Nieuwstraat liggen er deze zater dag keurig bij. Maar schijn be driegt. „Kom hier over een week of vijf nog maar eens kijken. Nu is het weer nog redelijk en zijn er nog niet zoveel wedstrijden ge speeld, maar na regen en vorst zijn de velden erg slecht", zegt be stuurslid technische zaken Robert Mast. „Bij de selectieteams had den we vorig jaar gemiddeld tus sen de vijf en acht geblesseerden per wedstrijd door de staat van het veld." Over de accommodatie zelf heeft de vereniging geen klagen. Die is zeer ruim opgezet en ook fa ciliteiten als kantine en kleedka mers zijn volgens Mast prima. Maar toch, een zichzelf respecte rende vereniging kan eigenlijk niet meer zonder kunstgrasveld. Een delegatie van de club toog vorige maand naar het gemeente huis in Wissenkerke om die wens kracht bij te zetten. De inmiddels opgelaaide discussie over de moge lijke gevaren van rubberen korrels die op veel kunstgrasvelden wor den gebruikt doet daar niets aan af, al worden de ontwikkelingen ook in Kamperland op de voet ge volgd. „Het kunstgras zelf is niet gevaarlijk en je hebt ook andere strooimiddelen", zegt Mast, ter wijl op het hoofdveld Bevelanders JO13 zich staande probeert te hou den tegen Duiveland. Dat lukt pri ma (3-2). En het is het hoofdveld dat in beeld is om te worden om gevormd tot kunstgrasveld, ook vanwege de lichtmasten die er staan. Het zou dan ook door ande re doelgroepen gebruikt kunnen worden, zoals bijvoorbeeld scho len. Mast: „We hebben al een keer de gezamenlijke Noord-Beveland- se sportdag moeten afgelasten om dat de velden te slecht waren." Het liefst zou Bevelanders met ingang van het nieuwe seizoen op kunstgras spelen, maar eerst moet de gemeenteraad nog groen licht geven. Die lijkt welwillend tegen over de vraag van de club te staan. Daarnaast is de gemeentekas be hoorlijk goed gevuld, sterker, de gemeente hoort graag van inwo ners waar geld aan mag worden uitgegeven. Nu heeft gras overi gens ook zeker z'n charme, be- Nu is het weer nog goed, maar kom hier over een week of vijf maar eens terug aamt Mast. Sommige spelers prefe reren het ook boven kunstgras, weet hij. Dat geldt ook voor Erik Filius, wiens zoon Thijs (11) bij Be velanders op doel staat. Filius voet balt zelf niet meer, maar wat hem betreft gaat niks boven 'het gras achter de oren'. Daar staat tegenover het inten sieve en dus kostbare onderhoud. De velden moeten twee keer per week worden gemaaid. Nu gaat dat nog, maar als de boel straks nat is, wordt dat volgens bestuurs lid Mast een stuk lastiger. Het is voor het eerst dat de ge meente een programma heeft sa mengesteld rondom het landelij ke evenement waarbij natuur- en milieufederaties aandacht vragen voor (het terugdringen van) licht vervuiling. Om 18.45 urn leest wethouder Derk Alssema in het stadhuis op de Grote Markt een spannend ver haal voor in het donker. Aanslui tend is daar om 19.15 uur glow in the dark schminken. Tegelijkertijd vertrekt vanaf de Grote Markt een historische stadswandeling en een workshop nachtfotografie onder leiding van de Fotogroep Goes. Voor beide ac tiviteiten geldt dat deelnemers zich vóór 26 oktober moeten aan melden via nachtvandenacht@goes.nl. In het oude Manhuis aan de Zusterstraat is om 19.15 uur een Nachtgeluidenspel en om 20.15 uur speelt brassband Excelsior in de Manhuistuin de sterren van de hemel met een concert in het donker. Tijdens de Nacht van de Nacht gaat verder alle straatverlichting in de omgeving van de Manhuis- tuin, Zusterstraat, Singelstraat, Korte Kerkstraat, Grote Markt, Opril Grote Markt, Koningstraat, Grote Kade, Kleine Kade, Turfka- de en Bierkade uit tussen 18.00 en 22.00 uur. Ook de winkeliers zijn ge vraagd de lichten in hun etalages uit te doen. Actuele info op goes.nl/nachtvandenacht. maandag 10 oktober 2016 i, Luc Oggel Robert Mast, technische zaken Bestuurslid technische zaken Robert Mast van VV Bevelanders bij één van de slechte plekken in het veld. foto's johan van der heijden Keeper Thijs Filius van Bevel anders moet machteloos toe zien hoe de bal in zijn doel ver dwijnt. GOES Tijdens de aankomende Nacht van de Nacht, op 29 okto ber, zijn er in de Goese binnen stad allerlei gratis activiteiten in het donker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60