In de rij voor baksels Word bezorger! 'A-Qroo/mpoUAr m (xOLÓ Nieuwe buurtbus zoekt nog chauffeurs 18 BEVELANDEN EN TH< Werken in de buitenlucht? Met een knipoog naar het beken de tv-programma was er onder de noemer Heel Hansweert Bakt! een taart-en cakebakwedstrijd georga niseerd. Inwoners mochten de lek kernijen in het dorpshuis proeven en vervolgens hun stem uitbren gen. In totaal achttien deelnemers hadden zich uitgesloofd in de keu ken. Uiteindelijk werd in de cate gorie taarten de appeltaart van Frances van Dorst met 19 stem men als lekkerste gekozen. Bij de ■I"/-- Mensen die aan zee zijn opgegroeid moeten niet naar het binnenland cakes was Susanne Boontje met 28 stemmen de overduidelijke win naar met haar creatie in de vorm van een vuurtoren. Naast de bakwedstrijd waren er nog tal van activiteiten. Zo was er een zogeheten schippersontbijt voor inwoners en oud-inwoners en een foto-tentoonstelling over oud-Hansweert en 150 jaar Kanaal bestaande uit meer dan 130 foto's. De middag ontpopte zich daar door eigenlijk vooral tot een grote reünie van (voormalige) dorpsbe woners. Ook Karin Swets is weer even terug in haar oude woon plaats en doet zich samen met Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www. kra nte n bezo rge nn I haar moeder Joke op het terras voor het dorpshuis tegoed aan een stuk taart. Karin is tien jaar gele den vertrokken naar Limburg, maar denkt er sterk over om weer terug te komen naar Zeeland met haar gezin. Haar moeder begrijpt dat wel. „Mensen die aan zee zijn opgegroeid moeten niet naar het binnenland en andersom, dat werkt niet." GOES De nieuwe buurtbuslijn van Goes naar Kattendijke die binnenkort gaat rijden, kan nog vrijwillige chauffeurs gebrui ken. Afhankelijk van de werving van chauffeurs is het de bedoe ling dat de bus dit najaar gaat rijden, op werkdagen ieder uur tussen negen en zes. Bij de dienstregeling wordt rekening gehouden met de aansluiting op de trein. De buurtbus naar Kattendij ke komt ook langs Goes-Oost, waars sinds de nieuwe dienstre geling geen bushaltes meer zijn. De nieuwe lijn valt straks onder de buurtbusvereniging Zuid-Beveland, die momenteel op zes en straks dus zeven lij nen rijdt en zo'n 75 vrijwilli gers heeft. Overigens luidde voorzitter Paul Mulder van de buurtbusvereniging een kleine twee maanden geleden nog de noodklok, omdat er op dat mo ment te weinig vrijwilligers wa ren om alle zeven lijnen in stand te houden. Het streven is tien bestuurders per buslijn. Mensen die interesse hebben om vrijwillig chauffeur op de buurtbus Goes-Kattendijke te worden, kunnen contact opne men met coördinator Kees Pol via 06-19802532 of keespol@zeelandnet.nl. IN DE REGIO MIJN DORP MIJN STAD KUNSTGESCHIEDENIS maandag 10 oktober 2016 Hansweert herbergt heel wat baktalent. Het bleek zaterdag tij dens het derde themaweekend rond de viering van 150 jaar Ka naal door Zuid-Beveland. Luc Oggel Hansweert —Joke Swets, bezoeker Karin (links) en Joke Swets, dochter en moeder, doen zich tegoed aan één van de taarten, foto johan van der heijden Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en de PZC. 's Morgens voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt ltot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar. Legitimatie verplicht. GOES Netwerkbijeen komst voor onder nemers Bibliotheek Ooster- schelde houdt mor gen een netwerkbij eenkomst voor on dernemers in Goes. De avond staat in het teken van zoek machineoptimalisa tie en hoe onderne mers dat zelf han den en voeten kun nen geven. Ramon van Ingen zal deze avond de inleiding verzorgen. Hij helpt bedrijven om gevon den te worden op in ternet en zoekt steeds naar moge lijkheden om perso nen en bedrijven te profileren. Belangstellenden zijn welkom van 19.00- 21.00 uur in Bibliotheek Goes, Oostwal 34. De toe gang is gratis, aan melden kan door een e-mail te sturen naar h.degroen@ bibliotheekooster- schelde.nl. HEINKENSZAND Cursus 'Vallen Verleden Tijd' Praktijk Oefenthera pie Heinkenszand houdt vanaf woens dag 12 oktober een cursus 'Vallen Verle den Tijd'. 'Vallen Verleden Tijd' bestaat uit tien woensdagmidda gen van 14.00 uur tot 15.00 waarin men leert om met ri sicovolle situaties in het dagelijks leven om te gaan. De cur sus vindt plaats in sporthal 'De Stenge' te Heinkenszand. De kosten bedra gen 100 euro, maar de cursus wordt door sommige zorg verzekeraars ver goed. Aanmelden via www.oefentherapie- heinkenszand.nl. KLOETINGE Lezing Maurits Prins 'Het bedrog van Rome' Maurits Prins geeft woensdag een le zing over 'de on waarheden en mal versaties van de Rooms-Katholieke kerk'. De lezing vindt plaats bij vereniging De Bron in het dorpshuis Amicitia in Kloetinge. De zaal is open vanaf 19.30 uur en de lezing be gint om 20.00 uur. Voor donateurs van De Bron zijn kaart jes 5 euro en voor overige belangstel lenden 9 euro. GOES Vanwege de grote belangstelling voor de basiscursus Kunstgeschiedenis vorig jaar, houdt de Zeeuwse Volksuni versiteit dit seizoen weer een nieuwe cursus in Goes. In deze cursus worden deelnemers meegenomen door Jef Dietvorst op een chronologische en thematische reis door de kunsthistorie. De startdatum van de basiscursus is woens dag 12 oktober van 19.30 uur tot 21.30 uur en de cursus be staat uit acht lessen van twee uur. De leslocatie is het Ostrea Lyceum aan de Fruitlaan in Goes. Voor meer informa tie en inschrijven tel. 0118-634800. foto anp/koen van weel GOES Erasmus- park, 09.00-11.00 uur - Workshop Herfststuk maken; Stadskantoor, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling Yvonne de Kramer; Wijkcentrum De Spinne, 19.30 uur- Bridgecursus HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5,13.00-17.00 uur- Kaarten en Biljarten voor senioren HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur- Gratis sporten on der professionele begeleiding in de Be- weegtuin, de trai ning bestaat uit kracht, souplesse, coördinatie en uit houdingsvermogen KRABBENDIJKE Dorpshuis de Mei boom, Kerkpolder 30,14.00-16.00 uur - Sjoelen en Biljar ten voor senioren KRUININGEN Hof Cruninghe, Lan- geviele 41, 13.30-15.30 uur- Creatieve middag waarbij gehand werkt kan worden, o.a. breien en haken NIEUWDORP Covra NV, Spanje- weg 1, 08.30-17.00 uur-Tentoonstel ling 'Onderweg' door Nathalie van Terheijden RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 14.00- 16.30 uur - Kaarten voor senioren WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 09.00-10.00 uur- Allevo Lessen 'Be wegen voor 50+' YERSEKE Moerplein, 19.15 en 20.15 uur - Bewe gingsuur voor senio ren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59