Windenergie serieus nemen Ti 1 PvdA wil per direct bouwstop aan kust 16 ZEELAND Afval, daar zit muziek in Coach V tellen per inwoner méér tattooshop s dan AffiStereGlam. TATTOOSHOPS VERDUBBELING Goes, Vlissingen en Middelburg Commentaar De Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone is in beeld voor de plaat sing van meer windturbines. Een samenwerkingsverband van Zeeuwind, Delta en Eneco deed er in alle stilte onder zoek naar. Met dorpsraden en de gemeente Terneuzen is al gespro ken. Dat dit min of meer in het geheim heeft plaatsgevonden, roept vraagtekens op. Als met windenergie goede doelen zijn ge diend, waarom doe je dan vrij geheimzinnig over zulke nieuwe plannen? Dat is de éne kant van het verhaal. Initiatiefnemers mogen ook best wel uitgaan van het principe 'een broedende kip moet je niet storen'. En het is bekend dat de komst van windmolens zelden met gejuich wordt ontvangen, uitgezonderd de investeerders die ervan profiteren in de vorm van subsidies. Zonder financiële tege moetkoming van de rijksoverheid zou er wellicht niet één nieuwe windmolen verrijzen. Dat de rijksoverheid windenergie financieel ondersteunt, is wel ergens op gebaseerd. Er zijn nog altijd mensen die het niet gelo ven, maar het klimaat is aan het opwarmen, met alle gevolgen van dien. Windenergie zorgt, exclusief de bouw van de turbines, niet voor uitstoot van broeikasgassen. Dat spreekt in het voordeel van deze energiebron. Bovendien, fossiele branstoffen zijn hoe dan ook eindig. Blijft staan dat windturbines op land als hinderlijk worden erva ren. Het consortium probeert die pijn te verzachten door voordeel tjes in het vooruitzicht te stellen om sympathie van de omwonen den te winnen. Dat is slim koopmanschap om duurzame energie van de grond te tillen, in de strijd tegen klimaatverandering waar in Nederland achterloopt. Het is te gemakkelijk om onmiddellijk de hakken in het zand te zetten Aid. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Almanak Bij Studio Voetbal praatten ze er laatst heel serieus over. De voetbalbond KNVB is op zoek naar, even goed opletten, een innovatie-prestatiecoach. Jawel, u leest het goed, een innova tie-prestatiecoach. Alsof elke lei dinggevende niet moet streven naar vernieuwingen die ook iets opleveren. Tot zover de KNVB. Maar daar is de VW Zeeland. „Is dat niet wat voor jou?", vroeg een collega dit weekend. „De VW Zeeland is op zoek naar een destinatiema- nager!" Mannen stelen stenen Zeiler gewond op zandbank Antieke motor rijdt in sloot SCHARENDIJKE Brandweer rukt uit voor magnetron et aantal tat- toostudio's in Zeeland is in vier jaar tijd fors toegenomen. In 2012 gaf het Lande lijk Centrum Hy giëne en Veilig heid (LCHV) 15 vergunningen uit, dit jaar 31. Goes is Zeeuws kop loper met één shop per 7442 Het waterschap moet er alles aan doen 'om het volplempen van de Zeeuwse kust te voorkomen'. De PvdA-fractie in het bestuur van waterschap Scheldestromen wil daarom dat er per direct een bouw stop wordt afgekondigd. Onder aanvoering van de pro vincie wordt momenteel gewerkt aan een Kustvisie. Die moet vast leggen wat er in de toekomst wel en niet mogelijk is aan de kust, vooral als het gaat om bebouwing. De PvdA is er niet gerust op dat, met de Kustvisie in het vooruit zicht, in allerijl bouwvergunnin gen worden aangevraagd en ver leend. In een reeks vragen aan het dagelijks bestuur pleit zij daarom voor een direct bouwverbod. Ook wil de partij weten wat het waterschap momenteel doet om ongewenste bouw op of langs de zeeweringen te voorkomen en welke bouwvergunningen inmid dels zijn aangevraagd en verleend. Scheldestromen heeft eerder al aangegeven de zaken goed te heb ben geregeld. Bebouwing aan de kust is uitsluitend mogelijk in be perkte zones, de zogeheten con touren. Daaraan zijn bovendien strikte voorwaarden verbonden. DAMIAANVIERING maandag 10 oktober 2016 li OVEZANDE Een pvc-buis en een lege Bisonkitcilinder laten klin ken als een blokfluit? Geen pro bleem voor Timmerwerk. De Vlaamse groep met Mark Nijs- sen (rechts) uit Ovezande in de gelederen luisterde gisteren de jaarlijkse gezamenlijke Pater Da- miaanviering in de katholieke kerk in het dorp op met muziek die op van afval gemaakte instru menten wordt gemaakt. Ook kin deren van de school hadden in strumentjes gemaakt en speel den mee. De opbrengst van de viering, 2027 euro, komt geheel ten goede aan de Stichting Child Tip? redactie@pzc.nl KATS Drie mannen hebben zater dagavond rond 21.30 uur stenen gestolen van een af gesloten terrein aan de 1e Deltaweg in Kats. Een van de verdachten, een 41-jari- ge man uit Kortgene, ver klaarde dat hij de stenen in zijn tuin wilde leggen. Hij had twee 18-jarigen uit Goes en Middelburg meege bracht om te helpen sjou wen. De drie werden vastge zet en op een later moment verhoord. A IVI BULANC VLISSINGEN Een zeiler is zaterdagmid dag rond 13.20 uur gewond geraakt toen zijn jacht vast liep op een zandbank in de Westerschelde ter hoogte van Baarland. Rijkswater staat was snel ter plekke en kon de zeiler naar de haven van Terneuzen breng en. Een ambulance heeft de pa tiënt naar het ziekenhuis ge bracht. Het zeiljacht kon zonder sleephulp van de zandbank loskomen. S-HEER ARENDSKERKE Een 40 jaar oude motor met zijspan is zaterdagmid dag in de sloot langs de Noord-Kraaijertsedijk in 's-Heer Arendskerke te rechtgekomen. De bestuur der, die door onbekende oorzaak van de dijk was ge reden, raakte lichtgewond. Hij is met een ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. Het zijspan van de oldtimer, een Honda GL 1000 K2, raakte bescha digd. De brandweer rukte gister ochtend uit voor een brand in een woning aan de Elker- zeeseweg in Scharendijke, maar bleek uiteindelijk voor niets te zijn gealarmeerd. Een magnetron had grote hoeveelheden rook uitge braakt in het huis. Maar er bleek geen brand te zijn ont staan. 'Een Vleuten Vlissingen A Sacred geometry in dotwork van streetart-kunstenaar Demian de Jonge, voor Parabola Tattoos in Vlissingen. Rolf Bosboom Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58