Winst dankzij defensie Goede start Orion en Delta Sport Veerkrachtig WS'92 toch net onderuit 17 De twee Zeeuwse hoofdklassers zijn goed begonnen aan de hand balcompetitie. SV Orion won op bezoek bij Celeritas overtuigend met 3t-t5. Delta Sport was thuis met 30-23 te sterk voor Hercules 3. De vrouwen van EMM/Olympus gingen strijdend ten onder bij ti telkandidaat Swift: 20-16. Mannen. Hoofdklasse. Celeri- tas-SV Orion 15-31: Een droom- start voor promovendus Orion. De ploeg uit Heinkenszand over klaste de Haagse opponent. „Met name de eerste helft speelden we gedisciplineerd", aldus trainer Jos Aertssen. „De tweede helft vervie len we af en toe in oude patronen, maar met wat omschakelingen hebben we dat recht gezet." Hal verwege leidde Orion met 17-7. „De klik is er, maar één zwaluw maakt nog geen zomer", aldus Ae- rtsen. Scores SV Orion: Arno Riemens 9, Ron van Dalen 8, Michiel Schuijs 5, Guy Peters 4, Mischa Dorst 2, Lenn- art Vinke 2 en Jerry Aertssen 1. HV Delta Sport-Hercules 30-23: „Een solide overwinning, die geen moment in gevaar is ge weest", aldus interim-coach Rick Evertse. Met een vliegende start kwam Delta Sport snel op 6-1. Her cules herstelde zich, maar halver wege was het de thuisploeg die 14-11 aan de leiding ging. „Ons middenblok was ijzersterk. Na rust hebben we de dekking wat defensiever gezet en dat heeft zich uitbetaald", aldus de tevreden in terim-trainer. Het is jammer dat we slechts één wissel hadden, want een stunt zat er wel in „Swift is kampioenskandidaat nummer één", relativeerde trainer Ron de Waal de nederlaag in Hel mond. „Het is jammer dat we slechts één wissel hadden, want een stunt zat er wel in." De eerste helft ging gelijk op. Bij rust was het 9-9. Tot acht mi nuten voor het einde bedroeg het verschil slecht één punt. „Helaas hadden wij toen geen wisselmoge lijkheden meer", aldus De Waal, die zijn eigen ploeg min of meer als de morele winnaar zag. Mannen. Pendragon-BC Vlissin gen 70-84: In Tilburg nam Pendra gon via hun spelverdeler een 11-5-voorsprong. Door een andere verdedigingstactiek kwam BC Vlissingen daarna beter in de wed strijd. Het eerste kwart werd afge sloten met een 21-22-voorsprong, terwijl de jonge Vlissingers ook bij rust een kleine voorsprong had den: 40-43. In het derde kwart bleef het verschil erg klein: 55-59. Pas in het laatste kwart kon de ploeg van coach Klaas-Willem Bar- ten afstand nemen. Dit leverde de 70-84-eindstand op. Vrouwen. BC Vlissingen-Pendra- gon 52-62: BC Vlissingen begon goed aan de wedstrijd. Na het eer ste kwart stond de thuisploeg voor met 20-14. Ook in het twee de kwart was de ploeg van coach Arjan de Bruin de bovenliggende partij. Ruststand: 36-26. Na de her vatting scoorde Pendragon de eer ste elf punten, waardoor BC Vlis singen de voorsprong kwijtraakte. Daarna ging de strijd tot 48-48 ge- lijkop. In de slotfase hadden de Til- burgse studentes de langste adem en wonnen met 52-62. Vlissingse kamp heerste na afloop een dubbel gevoel. WS'92 leek na verlies in de eerste set op stoom, toen het de tweede en derde won. Door een veel lastiger opslag en alert spel werden de bezoekers in die fase tot fouten gedwongen. In het vierde bedrijf kantelde de wed strijd onverwacht, maar er werd toch verloren. BOK-Sliedrecht Sport 5 4-0 (25-11, 25-18, 25-10,25-9): Vanaf het eerste fluitsignaal nam BOK het initiatief. De thuisploeg ser veerde sterk, domineerde en maak te aan het net korte metten. Om dat de aanval van de bezoekers voorspelbaar was, kwam de koplo per niet in de problemen. BOK slaagde erin de concentratie vast te houden en won ruim. Sliedrecht Sport 4-Forza 3-1 (27-25,25-23, 25-14, 22-25): On danks personele problemen bood Forza meer dan verdienstelijk te genstand. Het leidde tot het eerste puntverlies voor de thuisploeg. „En eigenlijk hadden we nog een punt meer verdiend", vond Hen- De vrouwen van WS'92 kwamen verrassend terug tot 2-2, maar verloren toch met 3-2. nie van Liere. Na twee krappe ne derlagen speelde Forza de derde set angstig, maar won de vierde. De tweede opeenvolgende zege van Forza, maar de manier waarop die tot stand kwam, gaf geen re den om de polonaise te lopen. Door een gebrek aan scherpte liet Forza punten liggen. Na onnodig verlies in de eerste set leken de Zeeuwen de goede draad op te pakken. Forza maakte in de twee de en derde set vooral serverend het verschil en sloot die sets met ruime winst af. Toch was er een vijfde set nodig om de zege bin nen te slepen. BOK-Voko 3 0-4 (16-25,17-25, 19-25,23-25): Een tam begonnen BOK kreeg in de eerste drie sets geen vat op de tegenstander. De Zeeuwen maakten te veel fouten en zetten Voko 3 daarmee in een zetel. Pas in de vierde set gloorde er hoop op een overwinning voor BOK. De thuisploeg koesterde lang een kleine voorsprong, maar zag die in de slotfase door een op lopende foutenlast verloren gaan. Set Up-AVC'87 4-0 (25-18, 25-22, 25-16,25-15): In Prinsenbeek in casseerde een door blessures ge plaagd AVC'87 de derde nederlaag op rij, maar niet eerder dit seizoen ging de Thoolse formatie zo kans loos onderuit. De thuisploeg be stookte AVC'87 met een lastige op slag. Daar hadden de bezoekers geen antwoord op. Door een slech te pass was de Zeeuwse aanval te voorspelbaar. maandag 10 oktober 2016 Door een 30-23-overwinning op Hercules is Delta Sport goed begonnen aan het seizoen in de hoofdklasse, foto dirk -jan gjeltema Menno Kole Vlissingen Scores HV Delta Sport: Thijs van —Ron de Waal EMM/Olympus Splunder 9, Tim Vleeshouwer 6, Koen de Bruijn 4, Kevin Meulmees- ter 4, Ruben Bos 3, Sebas Hoftijzer 2, Bart Koetje en Brendan Meul- meester 1. Vrouwen. Eerste klasse. Swift-EMM/Olympus 20-16: Scores EMM/Olympus: Demi van Strydonck 5, Marieke Riemens 5, Suzanna Coppoolse 3, Lynn Laarak ker, Lisanne Heijens en Shirley Ja cobs 1. De basketbalmannen van BC Vlissingen behaalden hun derde opeenvolgende zege in de eer ste divisie. Door de uitoverwin- ning op Pendragon staat de ploeg nu op de gedeelde tweede plaats. De Vlissingse vrouwen traden eveneens aan tegen Pen dragon, maar konden de punten niet in eigen huis houden. Daar door zakten zij naar de voor laatste plek in de tweede divisie. Lisa Kuiper en Melanie Dolf ing Vlissingen Scores: Abdul Zombra 33, Jochem Beumer 20, Raylin Jimenez 10, Thijs Beumer 8, Mike de Kraker 5, Benja min Steenbeek 4, Nils Willems 2 en Ivan Marzetta 2. Scores: Elisa Kuipers 10, Charmey Koemans 8, Alicia Alonso 8, Johan na Kuijs Murcia 8, Manisha Girja- sing 8, Demi van Klooster 4, Anouk van Pelt 2, Rachel Zorgvliet 2 en Chantell de Nooijer 2. De volleybalsters van BOK boek ten de tweede opeenvolgende 4-0-overwinning en voeren de ranglijst in de promotieklasse aan. De mannen van Forza (twee de divisie) wonnen, maar keer den na een onnodige vijfsetter met gemengde gevoelens huis waarts. Peter van Kouteren Vlissingen Vrouwen. VVS'92-Next Volley/Dordrecht 2-3 (23-25, 25-19, 25-14,15-25, 6-15): In het Mannen. Atak'55-Forza 2-3 (26-24,11-25,19-25, 25-22, 6-15):

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56