Tactisch FC de Westhoek troeft Zeeland Sport slim af Smerdiek roept reeks nederlagen een halt toe 15 Stephan den Boer manifesteert zich met acht treffers Middelburgse korfbalploeg troeft Tjoba af in derby in overgangsklasse C: 31-21. De korfballers van Swift pakten zaterdag cruciale punten in de derby tegen Tjoba. Met 31 treffers haalde de Middelburgse over- gangsklasser met overtuiging de eerste pun ten van het seizoen binnen. Eersteklasser Ondo verloor en is koploper af. Swift-Tjoba 31-21: Het eerste kwartier gaf de verhoudingen goed weer: Swift voerde de regie, Tjoba reageerde. De gretigheid en scherpte van de Middelburgers won het van de grilligheid van de Bevelanders. En Swift had Stephan den Boer. De pas zeven tienjarige nieuweling in de ploeg profi leerde zich nadrukkelijk als puntspeler. Liefst acht keer was hij trefzeker. Meer dan eens op voor Tjoba ontmoedigende mo menten. De scoringsmachine van Swift kwam na rust (13-11) pas goed op gang. Tjoba spartel de nog even tegen, maar de lichaamstaal verraadde de vroege overgave. Swift pakte cruciale punten. Tjoba sluit nu - op doelsaldo - de rij in de overgangs klasse C. Fortis-Wion 18-9: De extreem verdedigende houding van Wion weerhield eersteklasser Fortis van het etaleren van hun surplus aan kwaliteit. „Het was bepaald geen spekta kelstuk", zei coach Hans de Meij. Onder de vereiste discipline onderscheidde het Souburgse vrouwenkwartet zich ander maal. kwam de wedstrijd op gang. Toen ook het tweede vak van KVK, de koploper in de der de klasse J, begon te scoren, kondigde de overwinning zich aan. In de laatste twintig minuten werd een geplaagd Stormvogels overlopen. Herfstkampioen KVK treft nog SKV, Stormvogels zal zich tegen Togo moe ten herpakken. Scores Stormvogels: Angela Matthijsse en Tom van Sluis 2, Niek Peene, Arjen Schoe, Lauren Peene en Kristof Peene 1. Voltreffers-Atlas 7-14: Een draak van een wedstrijd. Voltreffers betrok uit onmacht de verdedigde stellingen, Atlas vond maar geen trefzekere remedie. „De punten aanne men en snel vergeten" stelde Reinout Bak ker, de coach van de Ritthemse ploeg. Scores Atlas: Ben Hese 5, Thomas Mesu 4, Evi Ovaa en Johnny Forrer 2, Niek van Die- men 1. ge ruststand (8-11) veranderen in een mini male nederlaag. In het laatste kwartier deed een effectief Barendrechts mannen- koppel de Middelburgers de das om. „Ze waren moeilijk af te stoppen", stelde coach Edwin Coppoolse berustend. De nieuwkomer in de eerste klasse is nu niet langer de koploper. Het hadden zeker twintig doelpunten moeten zijn Togo-SKV 14-12: Togo deed zichzelf tekort door de krachtsverhoudingen niet in cijfers uit te drukken. „Het hadden zeker twintig doelpunten moeten zijn", vond coach Sjaak Joziasse. De Goese nummer twee sluit za terdag het eerste deel van de veldcompeti- tie af bij Stormvogels. Seolto-Blauw Wit 26-14: Reus Seolto den derde over klein duimpje Blauw Wit heen. Vooral na rust (12-8) ervaarde de gehaven de Kloetingse tegenstander dat er geen kruid gewassen was tegen de ontketende Vlissingers. Zaterdag kan koploper Seolto zich serieus meten met nummer twee Ven tura Sport. Waar Zeeland Sport nog geen punt had verloren, werd het zater dag in eigen huis met 5-0 versla gen door FC de Westhoek. De Schouwse ploeg zette voortdu rend kort druk op de opponent en daardoor kwam Zeeland Sport geen minuut aan voetballen toe. Door snel om te schakelen had den de bezoekers geen kind aan de Vlissingse vierdeklasser. „We zijn gedurende de hele wedstrijd afgetroefd door een fy siek sterke tegenstander. Maar het is beter dat we nu verliezen, dan later in het seizoen", aldus Salim Ben Sellam van Zeeland Sport. Voor MZVC was het na vier ne derlagen en een gelijkspel einde lijk feest. In Spui werd er met 2-5 gewonnen. Voor trainer Ron Am- perse een mooi moment. „Vorige week zag het er al goed uit tegen Noormannen en dit keer viel alles op zijn plaats. Het blijft toch lastig om als gedegradeerde derdeklas ser meteen bovenin mee te draaien. We kunnen nu gelukkig weer naar boven kijken." Voor Smerdiek was het na een serie nederlagen tijd voor een ze ge. DSS werd nipt verslagen, door de Thoolse ploeg die eindelijk weer eens compleet was. „We wa ren de bovenliggende partij en de ze drie punten zijn een goede zaak", zo vertelde Wim Scherpe- nisse na afloop. Voor Smerdiek wa ren Wendy de Wilde en Griffith Vaissaire trefzeker: 1-2. Bij Oostkapelle stonden de ge zichten na afloop van het duel met Brielle op onweer. Tegen de koploper stond het lang 1-0, door een goal van Andrea Oberhollen- zer, totdat de Zuid-Hollandse ploeg in blessuretijd gelijk maak te. „Dit is zo ongelooflijk zuur", zei trainster Ilona Stouthamer. „Het derde gelijkspel, totaal onno dig. De periodetitel is nu weg. We blijven wel ongeslagen, maar dit punt voelt als een nederlaag." Waar IJzendijke vorige week werd weggespeeld, won het zater dag met 4-1 van HTC uit Zwolle. De ploeg ging door treffers van Maud Kuijpers, Thea de Blaeij en Kelly van Leeuwe met een 3-1 voorsprong rusten. Na de pauze bepaalde Marjolein de Muijnck de eindstand op 4-1. maandag 10 oktober 2016 Gretigheid Swift geeft doorslag JaapJan Ritsema Vlissingen Scores Swift: Stephan den Boer 8, Gijs Gillis sen 6, Mirella Pouwer 5, Vera Kuiiper 4, San ne Oostinga en Joren Gillissen 3, Aisja Zuid- weg 2. Scores Tjoba: Dennis Broerse 5, Manon Braam en Robin Harinck 4, Jan-Kees Goos- sens 3, Leanne Janse en Patrick de Bruine 2, Esmee Walraven 1. Scores Fortis: Yasmin Swiers en Remco Crucq 4, Joyce Schoonaard 3, Anita Wielema- ker en Kim Baas 2, Maurice van der Have, Mathijs de Vries en Justin Koppejan 1. Vitesse-Ondo 20-19: Ondo zag de voordeli- I f] /U'O Wf s CAeasi Tjoba-spits Dennis Broerse heeft de bal. Hij wordt verdedigd door Stephan den Boer, de jongeling van Swift die opviel met acht doelpunten, foto lex de meester Scores KVK: Lennard Volkers 5, Koen Vol kers en Sander Slabbekoorn 3, Romie de Win ter 2, Tonia Verdonk, Jose Nieuwenhuijse, Ni cole Bostelaar, Bart Nieuwenhuijse 1. Scores Ondo: Ronald Wisse en Jeroen Mesu 5, Dennis Witte en Thomas Mesu 3, Sacha Hoefkens, Kristy Kolmus, Hanne Hollemans 1. KVK-Stormvogels 17-8: Pas na rust (5-4) Sjaak Joziasse, coach Togo Scores Togo: Niek Meerman 7, Marten Poste- ma 4, Asmara Tiber, Sharona van Belzen, Mar cel Joziasse 1. Scores Seolto: Remi van den Broeke 8, Mayella Kuizenga 6, Mick Goedegebuur 5, Mariëlle Francke, Lieven Middelhoek n Mauri ce Brul 2, Sjoerd Koetje 1. Scores Blauw Wit: Ivo Flipse 7, Ilse Rijk 3, Niek van Diemen, Marty de Vilder, Thomas Minnaard en Joost van Diemen 1. Robin Hamelink Vlissingen Vierde klasse A. Zeeland Sport-FC de Westhoek 0-5 (0-2). Mark de Feijter 0-1, Dennis Schuite maker 0-2, David van der Neut 0-3 en 0-5 en Delano Westerink 0-4. Bij zonderheden: Kevin Verboom stopt strafschop van Zeki Mayo (Zeeland Sport). Nieuwland-Veere 0-2 (0-0). Michael Strenk 0-1 en Robin de Rijke 0-2. De Noorman- nen-DwO'151-1 (0-0). John Som- meijer 0-1 en Mark Minderhoud 1-1. Heinkenszand-Bevelanders 1-1 (1-1). Jur van de Berg 1-0 en Bart de Bruine 1-1. Hoedekenskerke-Dom- burg 2-1 (1-1). Emiel Almekinders 1-0, Maurice Bernard 1-1 en Martijn Rijk 2-1. Spui-MZVC 2-5 (1-3). Pa trick Joossens 0-1, 0-2 en 2-5, Ain- sley Jansen 0-3, Lennart Verhelst 1-3, Thijs Remeijn 1-4 en Arjan Ie Fe- ber 2-4. Robin Hamelink Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54