mmmm Het is net niet voor Vlissingen Derbyzege brengt Duiveland aan kop 13 tot 'de grote middenmoot' behoort I kSbwWm ijden, die voor de 2-2 zorgde. Dan iel Wissel (net te laat bij de bal) en De Pagter (voor een leeg doel over) hadden de thuisploeg daar na zelfs nog de winst kunnen be zorgen. De knotsgekke eindfase zorgde voor een hoop emotie op en rond om het veld. Cabenda bleef rus tig. Hij kon leven met het resul taat. De routinier keek na afloop vooral naar het totaalplaatje. „On ze selectie bestaat uit jonge en ge dreven spelers. Iedereen heeft am bitie, maar we zijn ook realis- ln eerste instantie moet je ervoor waken dat je niet direct degradeert tisch. Er zijn twee of drie ploe gen beter dan wij. Vervolgens komt de grote middenmoot, waar wij toe behoren." Van Bree was het in grote lij nen eens met de woorden van de routinier. „Supporters verlangen vaak dat een degradant het jaar erop een klasse lager in de top drie eindigt. Was het maar zo makkelijk. In eerste instantie moet je ervoor waken dat je niet direct degradeert." Door de afwezigheid van Yves Nyemb mist Vlissingen voorlopig nog een echte centrumspits. Toch creërt de formatie van trainer Ruud Pennings ook zonder hem wel mogelijkheden, bleek gisteren in Leidschendam. Er waren meer dere momenten waarop Vlissin gen de score had kunnen openen. Het is waar Vlissingen op aast, want na dat doelpunt moet de te genstander komen, worden de ruimtes groter en daar profiteert Vlissingen - volgens een beproefd recept - altijd graag van. Alleen viel dat doelpunt niet en daardoor bleef het duel in even wicht. „Het was te slordig", zei KARAKTERISTIEK Pennings later. „Aannames die niet goed waren, een pass die net niet aankwam. We waren ook niet dwingend genoeg. Dan dacht ik: nu kunnen we een kans creëren, maar dan was het weer net niet." Net niet. Met die woorden kon de middag in Leidschendam wel worden samengevat. De thuis ploeg kreeg ook een aantal prima kansen, maar slaagde er net als Vlissingen niet in om te scoren. Abdoe Abdenbi en Geraldi Geer man verzuimden voor rust om te scoren, Khalid El Hattach had in de tweede helft twee momenten die hem de man van de wedstrijd hadden kunnen maken. Nadat RKAW na een snelle uit val de paal had geraakt, deed vormgever El Hattach aan de ande re kant hetzelfde. Kort daarvoor had hij zich eigenlijk moeten la ten vallen, toen hij werd aangetikt in het strafschopgebied. „Mis schien wel ja", bekende El Hat tach. „Die jongen raakte me op mijn voet, maar ik wilde mijn stap afmaken en was er langs." Geen strafschop en uiteindelijk ook geen goal. El Hattach: „Soms moet je ook een beetje geluk heb ben. Als het doelpunt op het juis te moment valt, zoals vorige week vlak voor rust, dan loopt een wed strijd anders. We hebben onszelf nu tekort gedaan, vind ik, omdat we ons niveau niet haalden." Vlissingen, dat Menancio Wee- da (ex-Goes) deze maand aan de selectie hoopt toe te voegen, bleef wel gedeeld koploper. Blauw Geel'38 - dat één duel minder speelde en de minste verliespun- ten heeft - kwam bij Deso ook niet verder dan een gelijkspel. De nummers één tot en met acht zit ten héél dicht op eikaars huid, waardoor het in de strijd om de eerste periode nog alle kanten op kan. „Het is heel jammer dat we nu al een paar keer punten heb ben verspeeld", zei Pennings. Dat moet veranderen, weet ook El Hat tach. „We moeten meer initiatief tonen, durven voetballen. Nu ko zen we te snel voor de lange bal." En dat leverde in Leidschendam heel weinig op. Rillandia-Zwaluwe 3-2: In het eer ste kwartier na rust boog Rillan dia een achterstand om in een 3-1-voorsprong. Stephan de Leeuw neutraliseerde met het hoofd de openingstreffer van Gijs van der Made: 1-1. Vervolgens werkte Ro bin van Bavel een hoekschop ach ter de Brabantse doelman. Zwalu- we-speler Maurice Sprangers pas seerde kort daarop zijn blunderen de keeper: 3-1. Verder dan de aan- sluitingstreffer van invaller Bas Mutsaers kwamen de bezoekers niet meer: 3-2. Rillandia, dat in het eerste bedrijf Stephan de Leeuw ook al de paal had zien ra ken, verdiende volgens coach Kot de zege. „Wekelijks bewijzen we dat we een lastige ploeg zijn om tegen te voetballen. Vandaag kwa men we geweldig goed uit de kleedkamer." SKNWK-Duiveland 2-3: Al vroeg in de partij zette Dennie le Comte met een schitterend schot in de verre hoek Duiveland op voor sprong: 0-1. Daarna vergat zijn ploeg volgens coach Anne Smit om de score uit te bouwen. „We waren heer en meester." Kort na de hervatting zorgde Robbert de Bruine uit de kluts voor de 0-2. Remco van den Berge bracht op de rand van buitenspel de 1-2 op het bord. Daarna raakte Robert Padmos voor SKNWK de krui sing. Zeven minuten voor het ein de leek Ronald Zwager met een mooi stiftje voor de beslissing te zorgen: 1-3. Robert Padmos bracht de spanning terug met een goal die volgens vriend en vijand bui tenspel was: 2-3. VVC'68-Tholense Boys 1-0: Zes minuten voor het einde kroonde oud-SPS-er Bart Vane zich tot matchwinnaar, door als enige te geloven in een verre bal. Voor WC was het de eerste zege. Tho- lense Boys-coach Erwin de Nijs baalde. „We waren in geen enkel opzicht scherp genoeg." Kogelvangers-Noad'67 2-4: Voor de pauze walste Noad over de zwakke thuisclub heen. Frank den Engelsman schoof al in de derde minuut de 0-1 binnen. Broer Rob verlengde een schot uit de tweede lijn: 0-2. Daarna strafte Frank een blunder in de verdediging af: 0-3. Op zijn beurt deed Rob nog voor de pauze hetzelfde: 0-4. „We heb ben er een familiedagje van ge maakt", lachte Frank den Engels man na afloop. De Brabantse goals van Mare Gorter en Edgar van der Giesen in het tweede bedrijf kon den het Fliplandse feestje niet meer bederven. WHS-0lympia'60 0-2: De Brabant se aanvalsleider Nick van Wan- rooy schoot al in de vijfde minuut een vrije trap de 0-1 achter de zwak reagerende doelman Arman do de Witte. Halverwege de eerste helft vond Davy de Ronde de ver re hoek: 0-2. Nog voor de pauze moesten de bezoekers met tien man verder na een rode kaart (2x geel) voor Tim Antheunisse. Kort daarop miste Sander van 't Hof een droomkans, oog in oog met de keeper. Ook na de hervatting verprutste WHS nog goede moge lijkheden. „Het zat er vandaag ge woon niet in", stelde WHS-coach Edwin Kriens teleurgesteld vast. maandag 10 oktober 2016 zijn realistisch Een verdediger van Zundert voorkomt dat Zeelandia Middelburg-aanvaller Daniel Wissel tot een schot kan komen, foto lex de meester —trainer Mart van Bree Op eigen veld heeft VC Vlissin gen dit seizoen geen problemen om het net te vinden. In uitwed strijden is dat tot dusverre ech ter wel een probleem. Het be zoek aan IFC leverde een mini male zege op (0-1), bij de uitwed strijden tegen Blauw Geel'38 (3-0) en EHC (2-0) ging de Wal- cherse hoofdklasser onderuit. Gistermiddag kwam daar een derde wedstrijd zonder goal op vreemde bodem bij, maar tegen RKAVV nam de ploeg nu wel een puntje mee naar Zeeland (0-0). Barry van der Hooft Leidschendam RKAVV-VC Vlissingen O-O. Scheidsrechter: J.P. Peeters (Voorburg). Gele kaart: Jarreau Manuhuwa (VC Vlissingen). Aantal toe schouwers: 175. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Renzo Roemeratoe, Milton Roemeratoe, Jarreau Manuhuwa, Daniel Jansen; Etienne Mallie (78. Saïd Bou- zambou), Quincy Gooding, Raymond Wolff (60. Regilio Pinas), Khalid El Hattach; Abdoe Abdenbi en Geraldi Geerman (86. Hoessein Bou- zambou). Duiveland voert na de 3-2-zege in het streekduel bij SKNWK de ranglijst aan. De verrassende promovendus Rillandia staat op gelijke hoogte, met een wed strijd meer gespeeld. De forma tie van Bram Kot versloeg het sterke Zwaluwe met 3-2. Ben van den Aarsen Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52