Protest Brouwerseiland 19 Tweede Nationale Hondenwandeling op strand Renesse Overname Louis Verburg Circa 200 honden met hun baasjes deden gisteren mee aan de strandwandeling van het Nederlands Kankerfonds voor Dieren. Er is geld nodig voor onderzoek en voorlichting. heid onderzoek naar ziekten be kostigd. Dat doet ze voor mensen ook niet meer. Maar waar voor mensen de farmaceutische indus trie inspringt, gebeurt dat voor dieren niet. Er zijn - op twee heel specifieke tabletten na - geen me dicijnen voor kanker bij dieren. Daar is nog onvoldoende onder zoek naar gedaan." Langzaam komt daar verbetering in, vertelt De Vos. „Het fonds wordt sinds kort gesteund door de dierenvoe- derfabrikanten en door een produ cent van laboratoriumapparatuur. Serieus is dat allemaal nog niet. De bedrijven doen het om hun maatschappelijke betrokkenheid te tonen." De Vos wacht op de doorbraak. Het liefst volgend jaar bij het vijftienjarig bestaan van de NKFD. Moniek Ladage en Henk de Vlaming uit Axel hebben met hun berner sennenhond Bravour de vijf-kilometerwandeling ge daan. „Dat kan Bravour nu weer", vertelt het vrolijke bazin netje. „Bij Bravour is in juni lymfoom ge constateerd. Binnen een paar dagen werd hij blind en kon hij bijna niets meer. Via een Belgische dierenarts zijn we bij Jo- han de Vos terecht gekomen. Bra vour krijgt nu chemokuren en daar reageert hij heel goed op. De hond zit meestal vijf, maar soms ook twin tig minuten aan het infuus. Hij kan weer zien. Hij is echt aan zijn tweede jeugd begonnen." Kanker bij mensen is erg. Zeker. Maar on derschat het leed dat kanker bij huisdieren veroorzaakt ook niet. Voor veel mensen is de hond of kat toch lid van de familie." Peter van Halem, voorzitter van de Ne derlandse New Foundlander Club, is zelf zo iemand. „Ik knuf fel mijn hond vaak. Staan we even schouder aan schouder. New foundlanders zijn groot en aanwe zig, net als ik." Van Halem heeft met zijn club graag gehoor gege ven aan het verzoek een paar de monstraties te geven tijdens de Nationale Hondenwandeling op het strand van Renesse. Dierenarts Johan de Vos uit Ter- neuzen is voorzitter van het Ne derlands Kankerfonds voor Die ren (NKFD). „Voeding en medi sche zorg voor huisdieren zijn sterk verbeterd", zegt hij. „Daar door worden de dieren ouder en krijgen zij, net als mensen, te ma ken met kanker. Eén op de drie honden en één op de vier katten krijgt deze ziekte. Bij honden ouder dan tien is kanker de belangrijkste doodsoor zaak." Om daar ruchtbaar heid aan te geven en om geld in te zame len voor onderzoek houdt het NKFD jaarlijks een zondagse strandwandeling. De Vos: „Het is al lang niet meer vanzelfsprekend dat de over- Aan de oevers van het Grevelin- genmeer is zaterdag een protes tactie gehouden tegen aanleg van het vakantieresort Brouwers eiland. Er stond een camper met vlaggen van de actiegroep Save Our Surfspot. In de ochtend meldden zich een dertigtal sur fers, die met krijt leuzen kalkten op de weg. Vanavond behandelt de raads commissie Openbare Ruimte de afhandeling van de bezwaren van windsurfers en beroepsvis sers tegen Brouwerseiland. „Er- wordt geen compensatie gebo den voor het verlies van surfwa- ter en parkeerplaatsen aan het meer," zegt surfer Leo van der Maas uit Scharendijke. In de raadscommissie zijn van avond meerdere insprekers. Ten minste vijf surfers voeren het woord. Namens Brouwerseiland bv houdt initiatiefnemer en ont wikkelaar Matthijs Zeelenberg een presentatie. Er wordt geen compensatie geboden voor het verlies van surfwater en parkeerplaatsen aan het meer NIEUWERKERK Gebr. West- strate in Goes neemt per t no vember landbouwmechanisatie- bedrijf Louis Verburg in Nieu- werkerk over. Het bedrijf zal op dezelfde lo catie aan de N59 en met dezelf de mensen worden voortgezet. Gebr. Weststrate B.V. heeft vestigingen in Krabbendijke, Goes en Koudekerke. Weststra te is dealer van verschillende A-merken, zoals New Holland, Miedema, Kuhn, Dewulf, Struik en Rumptstad. Louis Verburg B.V. past met het aangrenzende rayon en meerdere dezelfde merken vol gens de directie uitstekend bij het bedrijf. maandag 10 oktober 2016 'Word kanker bij dieren de baas' Moniek Ladage, oncologisch dierenarts Johan de Vos en La- dages partner Henk de Vlaming met op de voorgrond de hond Bravour. Ongeveer 200 mensen de den gisteren mee aan de Na- tionale Hondenwandeling. FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA Ton van den Nouweland Renesse Ton van den Nouweland Scharendijke —surfer Leo van der Maas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47