Referee raakt de tel kwijt bij Oemoemenoe-Diok Schouten en Don Dilano zijn terug van weggeweest Koploper Walcheren zegeviert ook in derby 18 Treva is kansloos De driebanders uit Sluiskil zegevierden met 5-3 op bezoek bijn Eureka Biljarts. Dallinga.com kwam voor de pau ze met 3-1 achter tegen de koplo per van de eredivisie, als gevolg van een kansloze nederlaag van Steven van Acker tegen John Tijs- sens en een cruciaal gelijkspel van Patrick Vasseur tegen Paul Bruijs- tens. De Cadzander had de hele partij een kleine voorsprong, maar zag zijn tegenstander eerst in de slotfase met vier langszij komen en vervolgens in de nabeurt nog eens passeren. Frédéric Caudron toonde na de pauze weer eens zijn ongeëvenaarde klasse door Da ve Christiani in 19 beurten aan de kant te zetten met 40-20. Jean Paul de Bruijn vocht een verbeten duel uit met Raimond Burgman, regerend kampioen van Nederland, waarin de kansen con stant wisselden. Bij 35-33 leek de thuisspeler alsnog de betere papie ren te krijgen, maar met een ma gistrale serie van zeven maakte De Bruijn de partij uit en schraap te de zege binnen. Pearle Opticiens-Treva 8-0: De thuisploeg maakte de bezoekers uit Goes op niet mis te verstane wijze duidelijk wie de betere ploeg was. Met een smadelijke ne derlaag werden de gasten huis waarts gestuurd. Een excuus voor het zwakke optreden was mis schien de afwezigheid van kop man Mehmet Gören. Luc Peeters en Onur Can verloren kansloos, 40-14 en 40-16. Michael Zwaken- berg leidde lang in zijn partij te gen Pascal Claus, tot 27-25, maar mopperde zichzelf uit de wed strijd: 40-29. Tweede divisie, 's Lands Welva ren 1-De Distel Biljarts 2 8-0: Fran cis Forton was weer onstuitbaar en noteerde 1.428 gemiddeld. Ook Tonnie van Iwaarden, Rinus Pan- kow en Michel Sterckval wonnen. Vierde divisie. Stuc. Bedr. Kan- ters-Zandee Kloetinge 6-2: Zan- dee, enkele weken geleden nog goed voor het seizoenrecord team gemiddelde, ging nu genadeloos ten onder met 0.397. Alleen Daan Weststrate won met 0.657. 's Lands Welvaren 2-Treva 2 2-6: Raymond Eckel werd met 0.625 de beste. Raymond Peeters en Sylvia Eckel wonnen ook namens Treva. Martijn Hendriksen redde goed spelend de eer voor de thuisploeg. Kader, 's Lands Welvaren 1-Honky Tonk 2 6-2: Danny Walhout ver raste zijn tegenstander. De thuis speler ging met een serie van 47 erop en erover. Jan Goudzwaard en Jan Eickenboom droegen hun steentje bij aan de zege. Joey de Kok prolongeerde in Oegstgeest zijn nationale titel in het driebanden groot bij de junio ren. Na een bloedstollende finale versloeg hij Michael Vink uit Groe- de met 30-28. Toen de kruitdampen na een keihard en onvriendelijk duel tus sen Oemoemenoe en het Leidse Diok waren opgetrokken, waren beide teams in principe tevreden met de 30-31-uitslag die scheids rechter Liam Wright als eind stand bijeen had gepuzzeld. Ere- klasser Oemoemenoe pakte met de minieme nederlaag toch nog twee bonuspunten mee en de spe lers van Diok gingen met de volle buit van vijf punten terug naar Leiden. Een dag later stuurden de Leide- naren echter hun eigen notities over het scoreverloop naar de leidsman, die daarop de eindstand aanpaste naar een 25-36-neder- laag, waarmee Oemoemenoe bei de bonuspunten zou kwijtraken en meteen zakt naar de laatste plek in de ereklasse. In de komen de dagen moet duidelijk worden wat de exacte uitslag wordt. In de eerste helft verliep alles nog redelijk gezapig en was er geen twijfel over de ruststand. Met een try van Mykele Webster en twee penalty's van Joey Luit- wieler eindigde Oemoemenoe de eerste helft met een 11-12-achter- stand. Na rust werd de sfeer on vriendelijker en kwam Wright handen en voeten tekort om de scores bij te houden. Voor Oemoe menoe scoorden Quinten van Dijk en Yedney America en werd er volgens de Middelburgers tus sendoor ook nog een penaltytry toegekend, wat resulteerde in een 30-31-nederlaag. Die uitslag ver dween dus een dag later uit de boeken en werd op verzoek van voormalig landskampioen Diok omgezet in een 25-36-nederlaag. De teller die namens de Leidse club via twitter verslag deed, kwam overigens met een 27-36-ne- derlaag voor Oemoemenoe tot een nog andere conclusie. Derde klasse. Tovaal-Nieuwegein 84-0: Op sportpark Het Schenge was scheidsrechter Niels van Harn wel bij de les. Tovaal had geen kind aan het zwakke Nieuwe- gein en drukten zowel voor als na rust zeven try's. Ernst Berman was het meest succesvol, hij scoor de in elke helft drie keer en benut te ook nog eens zeven conver sions, waarmee hij meer dan de helft van de Goese punten voor zijn rekening nam en een aantal clubrecords vestigde. Nooit eerder drukte een speler van Tovaal zes try's in één competitieduel en ook het totaal van 44 punten was een unicum. Harm Moes maakte zijn rentree na een beenbreuk in mei en Sam Richel verdween de laat ste tien minuten van het duel in de sinbin. Veel maakte dat niet uit voor de thuisclub, want ook met een man minder scoorde Tovaal. Schouten stuurde in de klasse Zt de mooi bergopwaarts draven de Don Dilano naar twee overwin ningen op rij (68,08 en 63,97 pro cent). Schouten: „Het was span nend. Don Dilano komt terug van een hardnekkige peesblessure. Dan moet je maar afwachten hoe het loopt. In een wedstrijd kan je niet, zoals bij de training, even rust nemen. Maar het liep super. De conditie is nog niet op peil. Dat merkte je in de tweede proef." Simone Nije uit Oudelan- de werd met Adios in beide proe ven tweede (63,67 en 63,52). In de klasse ZZ-Licht ging Bo de Muynck uit Ovezande met de merrie Zicolda onder het zadel in beide manches met de overwin ning strijken (63,29 en 63,43). „Zi colda is een echte merrie. Ze heeft zo haar streken, maar als je haar in haar waarde laat, doet ze alles voor je. Ze maakt nog steeds pro gressie. Misschien zit er ook nog wel de subtop in. Dat is afwach ten", aldus Bo de Muynck. Kees Francke uit Grijpskerke won tweemaal bij de start van het indoorseizoen van de Zeeuwse Menvereniging. In Nieuw- en Sint Joosland stuurde hij de Fries Ulke in de klasse M enkelspan paarden dressuur twee keer naar 192 pun ten. Leon van de Wekken uit Zie- rikzee eindigde met de merrie Eli- ne als tweede (187 en 180). Het gaat het vrouwenteam van Walcheren voor de wind in de vierde klasse van de hockeycompe- titie. Het uitduel tegen nummer twee Olympia werd eveneens ge wonnen. Daardoor blijft Walche ren fier en afgetekend koploper. In de 19e minuut opende Fre- derique van Amersfoort de score uit een strafcorner. Vier minuten later zorgde zij eveneens voor 1-2 en een minuut daarna voltooide ze een puntgave hattrick. Caro Schuitema scoorde de vierde goal. HSD verloor binnen zeven mi nuten het duel met Tempo. In dat kort tijdsbestek moest het drie te gentreffers incasseren. HSD speel de te gretig op de aanval. Daar voor moest het tussen de 22ste en 28ste minuut de tol betalen. Toen scoorde Tempo drie keer en liep het uit naar 0-4. In de tweede helft hapte HSD minder snel. Hoewel het veel meer tegenstand bood, kon HSD niet voorkomen dat Tempo de 0-5 scoorde. Uit een fraaie strafcorner- variant via Claire Wijsman, Celi ne Marteijn en Mirte Schot liet Co- co d'Olivo de eretreffer noteren. maandag 10 oktober 2016 Dallinga verrast de koploper A Het ging er zaterdag bij vlagen hard aan toe tijdens het duel tussen Oemoemenoe en Diok in de ere klasse van het landelijke rugby, foto lex de meester De driebanders van Dallin- ga.com verrasten in de eredivi sie op bezoek bij koploper Eure ka Biljarts met een 3-5-overwin- ning. Treva bleek in Sas van Gent tegen Pearle Opticiens een paar maatjes te klein, 8-0. Joop van den Oudenhoven Vlissingen Hans Markusse Vlissingen Door een blessure van haar ruin Don Dilano stond dressuurama- zone Evelien Schouten zeven maanden aan de zijlijn. Zaterdag bij de start van de competitie voor de Adri en Zoon Wisseltro fee van PSV De Paardebloem pakte de combinatie uit Wemel- dinge de draad weer op. Lucien Roelandt Heinkenszand Peter Snelders Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41