Het is net niet voor Vlissingen Eersteklasser Goes heeft op Zeelandia Middelburg eigen veld weinig te vertellen maakt pas op de plaats M 13 acht treffers bij derby in Philippine Door de afwezigheid van Yves Nyemb mist Vlissingen voorlopig nog een echte centrumspits. Toch creërt de formatie van trainer Ruud Pennings ook zonder hem wel mogelijkheden, bleek gisteren in Leidschendam. Er waren meer dere momenten waarop Vlissin gen de score had kunnen openen. Het is waar Vlissingen op aast, want na dat doelpunt moet de te genstander komen, worden de ruimtes groter en daar profiteert Vlissingen - volgens een beproefd recept - altijd graag van. Alleen viel dat doelpunt niet en daardoor bleef het duel in even wicht. „Het was te slordig", zei KARAKTERISTIEK Pennings later. „Aannames die niet goed waren, een pass die net niet aankwam. We waren ook niet dwingend genoeg. Dan dacht ik: nu kunnen we een kans creëren, maar dan was het weer net niet." Net niet. Met die woorden kon de middag in Leidschendam wel worden samengevat. De thuis ploeg kreeg ook een aantal prima kansen, maar slaagde er net als Vlissingen niet in om te scoren. Abdoe Abdenbi en Geraldi Geer man verzuimden voor rust om te scoren, Khalid El Hattach had in de tweede helft twee momenten die hem de man van de wedstrijd hadden kunnen maken. Nadat RKAW na een snelle uit val de paal had geraakt, deed vormgever El Hattach aan de ande re kant hetzelfde. Kort daarvoor had hij zich eigenlijk moeten la ten vallen, toen hij werd aangetikt in het strafschopgebied. „Mis schien wel ja", bekende El Hat tach. „Die jongen raakte me op mijn voet, maar ik wilde mijn stap afmaken en was er langs." Geen strafschop en uiteindelijk ook geen goal. El Hattach: „Soms moet je ook een beetje geluk heb ben. Als het doelpunt op het juis te moment valt, zoals vorige week vlak voor rust, dan loopt een wed strijd anders. We hebben onszelf nu tekort gedaan, vind ik, omdat we ons niveau niet haalden." Vlissingen, dat Menancio Wee- da (ex-Goes) deze maand aan de selectie hoopt toe te voegen, bleef wel gedeeld koploper. Blauw Geel'38 - dat één duel minder speelde en de minste verliespun- ten heeft - kwam bij Deso ook niet verder dan een gelijkspel. De nummers één tot en met acht zit ten héél dicht op eikaars huid, waardoor het in de strijd om de eerste periode nog alle kanten op kan. „Het is heel jammer dat we nu al een paar keer punten heb ben verspeeld", zei Pennings. Dat moet veranderen, weet ook El Hat tach. „We moeten meer initiatief tonen, durven voetballen. Nu ko zen we te snel voor de lange bal." En dat leverde in Leidschendam heel weinig op. maz terug in de wedstrijd: 2-3. Daarna waren Ruben van der Meulen (prima reflex van Terneu- zen-doelman Sjoerd de Graaf) en Sebastiaan de Meijer, die een voorzet van de sterk spelende Co lin van der Hout op een haar mis te, nog het dichtst bij de gelijkma ker. Met twee treffers deelde Ki ran binnen drie minuten, toen de verdediging van Philippine er opnieuw niet goed uitzag, de ge nadeklap uit. Van der Meulen maakte er nog 3-5 van, maar dat kon de feestvreugde van Terneu zen niet bederven. „We hebben Philippine pijn gedaan waar ze kwetsbaar waren. We hebben het slim gespeeld. De overwinning We hebben Philippine pijn gedaan waar ze kwetsbaar waren was verdiend", stelde Leonhart. De Nooijer: „Er heeft meer inge zeten, maar Terneuzen heeft het afgestraft. Dan is de winst te recht, klaar." De derby, gespeeld voor acht honderd toeschouwers, verliep in een goede sfeer. Misschien had het vuurwerk wat minder ge kund. De Kok: „Het was een ge weldige entourage." Het was ook een uitstekende avond voor de penningmeester van Philippine. Het verlies was het enige smetje. HVCH bezorgde Goes een fikse ka ter. Trainer John Karelse is door gaans niet mals als Goes verliest, maar was dit keer na afloop de rea liteit zelve. „Het was een dikver diende nederlaag", zei hij. „HVCH was op alle fronten beter, sterker en slimmer. Wij hebben geen mo ment aanspraak op de overwin ning mogen maken." Goes begon nog wel aardig aan het duel met de nummer acht van de ranglijst, want nadat Willem Roefs HVCH al snel op 0-1 had ge zet, zette Mart de Kroo een fraaie dieptepass van Jelle Klap om in de 1-1. Daarna waren er nog kansen op een voorsprong, maar tien mi nuten voor de rust legde Tom He kerman de wedstrijd in een beslis sende plooi door voor 1-2 te zor gen. Met drie verdedigers en vier middenvelders probeerde Goes na de rust HVCH beter te bestrijden. Maar terwijl de ploeg aanvallend nauwelijks nog voor gevaar kon zorgen, counterde HVCH er lustig op los. Eerst mocht Sjoerd Schrob ber een kwartier voor tijd op 1-3 af stevenen en daarna kreeg in de blessuretijd ook Jordy Veld vrij baan naar de 1-4. „Ons systeem hield na de rust risico's in", reali seerde Karelse zich. „Daar heeft HVCH optimaal van geprofi teerd." Met zes wedstrijden achter de rug bivakkeert Zeelandia Middel burgers in de middenmoot in de tweede klasse E. De eerste twee duels leverden zes punten op, waarna vier keer op rij de zege uit bleef. Ook tegen Zundert kon de equipe van trainer Mart van Bree gisteren niet zegevieren: 2-2. Het duel maakte duidelijk dat Zeelandia er dit seizoen niet met kop een schouders bovenuit zal steken. In het eerste kwartier was de thuisploeg vooral in balbezit, maar het openingsdoelpunt was voor de bezoekers. Rechtsbuiten Tim Goethals ontdeed zich met een kapbeweging van Dennis Tuk ker en trof met een schot door de benen van de doelman Freek van der Maas doel. Uit het niets kwam de thuisploeg in de 78e minuut langszij. Invaller Ruben van Win kelhof promoveerde een voorzet van Tukker tot doelpunt. In de eerste minuut van de extra tijd zette Robin de Pagter de Middelburgers op voorsprong. Op nieuw was Tukker de aangever. Twee minuten later was het weer gelijk. Een voorzet bereikte inval ler Tjeu van der Heijden, die voor de 2-2 zorgde. maandag 10 oktober 2016 Op eigen veld heeft VC Vlissin gen dit seizoen geen problemen om het net te vinden. In uitwed strijden is dat tot dusverre ech ter wel een probleem. Het be zoek aan IFC leverde een mini male zege op (0-1), bij de uitwed strijden tegen Blauw Geel'38 (3-0) en EHC (2-0) ging de Wal- cherse hoofdklasser onderuit. Gistermiddag kwam daar een derde wedstrijd zonder goal op vreemde bodem bij, maar tegen RKAVV nam de ploeg nu wel een puntje mee naar Zeeland (0-0). Barry van der Hooft Leidschendam RKAVV-VC Vlissingen 0-0. Scheidsrechter: J.P. Peeters (Voorburg). Gele kaart: Jarreau Manuhuwa (VC Vlissingen). Aantal toe schouwers: 175. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Renzo Roemeratoe, Milton Roemeratoe, Jarreau Manuhuwa, Daniel Jansen; Etienne Mallie (78. Saïd Bou- zambou), Quincy Gooding, Raymond Wolff (60. Regilio Pinas), Khalid El Hattach; Abdoe Abdenbi en Geraldi Geerman (86. Hoessein Bou- zambou). Kiran te sterk Philippine-speler Maarten van Hecke omspeelt Jordy Verstraeten van Terneuzen en zet voor. FOTO PETER NICOLAI Michel Leonhart Na de hoopgevende overwinnin gen op RKTVV (2-1) en AWC (4-0) dacht Goes de weg naar boven te hebben ingeslagen. De zondag-eersteklasser werd gis teren in de thuiswedstrijd tegen HVCH echter hard met de neus op de feiten gedrukt: 1-4. Eddy van der Hooft Goes Goes-HVCH 1-4 (1-2). 11. Willem Roefs 0-1,12. Mart de Kroo 1-1,36. Tom Hekerman 1-2. 73. Sjoerd Schrobber 1-3, 90+2. Jordy Veld 1-4. Len Wolters Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36