Dauwendaele van de nul af 5 rj Eersteklasser Goes heeft op eigen veld weinig te vertellen tegen HVCH 12 Michael Cabenda denkt dat de degradant Zeelandia Middelburg weet precies waar het staat na de 2-2 tegen Zundert. Opnieuw strijden om de titel zit er voorlopig niet in. ffP-r „Het werd tijd. Het is wel een op luchting", sprak een blije Adil Fer- toute. De trainer van Dauwendae le zag zijn ploeg in de eerste helft uit een strafschop van Maarten van Vooren (fout op Quinten Lou- rens) op o-i komen. In de 56e mi nuut kreeg Dauwendaele weer een penalty, maar nu miste Van Vooren. FC Axel kreeg daarna ook een strafschop, waarna Bart Rijckaert voor de 1-1 zorgde. Een kwartier voor tijd scoorde Lou- rens na een steekbal van Steven Visser de 1-2. Terneuzense Boys was sterker en kreeg aardig wat kansen. De enige goal kwam op naam van Dennie van Druningen. De DBGC-speler werkte voor rust een inzet achter zijn eigen doelman. Ook na rust kreeg de thuisploeg de beste kan sen en werd een goal van de DBGC in de 85e minuut wegens buitenspel afgekeurd. SSV'65 - Oostkapelle 1-1: SSV-doelman Luuk van Gilst hield Arjen Pattenier al in de eer ste minuut van de 0-1 af. In de 24e minuut viel via Sjoerd Verhulst de 0-1 alsnog. Na de pauze had SSV'65 meer in de pap te brokke len. In de 70e minuut werd een treffer van Richard Schouten we gens hands afgekeurd, maar in de 84e minuut bezorgde Bas Biester- bosch SSV'65 alsnog een punt. De Meeuwen - Klundert 3-3: Jor dan Francke scoorde 1-0, Eric Fuanani maakte gelijk en via Dela no Langezaal kwam De Meeuwen weer op voorsprong. Grace Kiten- ge bepaalde de ruststand op 2-2. In de 50e minuut schoot Michel de Ruiter Klundert naar de 2-3. Daarna raakte Menno de Nooijer de paal, maar in de 66e minuut kopte hij uit een voorzet van Al- faro Pentury De Meeuwen naar een verdiend punt. Serooskerke - Zaamslag 1-0: „Het was niet onverdiend, maar de ont lading was groot", gaf Seroos-lei- der Ruud Luteijn prijs. De twee voetballende teams hielden elkaar lang in evenwicht en pasin de 89e minuut viel de beslissing. Een voorzet van Robbie Sturm werd door Aron Wattel bij de tweede paal binnengelopen. Nieuwdorp toonde op het eigen sportpark veerkracht in het 'uitduel' met Den Bommel Het veld in Den Bommel werd af gekeurd en het duel werd in Nieuwdorp afgewerkt. Kevin van Iersel scoorde voor rust de 0-1. Na een uur was de thuisploeg het even kwijt en Den Bommel kwam door goals van Frank Post en Mees Vroege op 2-1. Nieuwdorp toonde veerkracht, want door treffers van Stefan van de Klooster en Janick van As - vrije trap van 35 meter in de krui sing - pakte Nieuwdorp de zege. Frank Post (Den Bommel) kreeg nog een directe rode kaart. Mats Willemse opende de score uit een strafschop. Met een af standsschot dat in de winkelhaak bleef hangen maakte hij er ook 2-0 van. Zonder goed te spelen, scoorde Bru er na rust op los. Ade laar liftte de bal over de keeper, Mats Willemse scoorde van af stand en invaller Tom Blomaard tekende bij zijn rentree voor 5-0. Derrik Vinje (Prinsenland) kreeg in de slotfase rood, waarna Olaf Willemse Bru naar 6-0 kopte. Na afloop van het duel tus sen Zeelandia Middelburg en Zundert (2-2) blikte Michael Cabenda nog eens terug op het behaalde kam pioenschap twee jaar geleden. „Dat seizoen hadden we het ge luk aan onze zijde." Vorig voetbal jaar viel het kwartje de tegenge stelde richting op. De club degra deerde na een jaar eerste klasse al weer naar de tweede klasse. „We nemen deze ervaring mee, maar moeten niet te hoog van de toren blazen. Op dit moment zijn we geen titelkandidaat." Met zes wedstrijden achter de rug bivakkeren de Middelburgers momenteel in de middenmoot. De eerste twee duels werden ge wonnen. Vervolgens bleef vier maal op rij de zege uit. „Het is jammer dat we de goede start niet direct een vervolg konden ge ven", treurde Cabenda. „Maar we weten nu wel waar we staan." Het duel met Zundert maakte KARAKTERISTIEK duidelijk dat Zeelandia Middel burg er dit seizoen niet met kop een schouders bovenuit zal ste ken. In het eerste kwartier was de thuisploeg vooral in balbezit, maar het openingsdoelpunt was voor de bezoekers. Via de spits kwam de bal ach ter de verdediging terecht bij rechtsbuiten Tim Goethals. Met een kapbeweging ontdeed hij zich van zijn bewaker Dennis Tukker en schoot hij het projec tiel door de benen van de doel man Freek van der Maas. Twee spitsen Zeelandia Middelburg-trainer Mart van Bree constateerde dat Zundert het in de beginfase las tig had met het nieuwe tweespit- sensysteem van zijn ploeg. „We werden gevaarlijk door af standsschoten, maar echt uitge speelde mogelijkheden leverde het niet op. Het heeft tijd nodig voordat iedereen precies weet hoe deze speelwijze precies inge vuld dient te worden. De ene wedstrijd loopt dat beter dan de andere." Nadat Zeelandia Middelburg het even kwijt was na de ope ningstreffer, herpakte het elftal zich, zag Van Bree. De start van de tweede helft was echter voor de bezoekers. Volgens de oefen- meester sprong Zundert niet goed om met de mogelijkheden en ruimte. „We waren de contro le een beetje kwijt", gaf Cabenda toe. „We mochten blij zijn dat de score niet verder opliep." Uit het niets kwam de thuis ploeg in de 78e minuut langszij. Invaller Ruben van Winkelhof promoveerde een voorzet van Tukker tot doelpunt. De links back werd afgevlagd, maar de scheidsrechter negeerde het vlag- signaal van zijn assistent. Datzelf de deed de leidsman nog twee maal in de blessuretijd, waaruit twee doelpunten voortkwamen. Zinderend slot In de eerste minuut van de extra tijd zette Robin de Pagter de Middelburgers op voorsprong. Opnieuw was Tükker de aange ver. Twee minuten later was het weer gelijk. Een opportunisti sche voorzet bereikte in het straf- schopsgebied via verschillende hoofden invaller Tjeu van der He- HVCH bezorgde Goes een fikse ka ter. Trainer John Karelse is door gaans niet mals als Goes verliest, maar was dit keer na afloop de rea liteit zelve. „Het was een dikver diende nederlaag", zei hij. „HVCH was op alle fronten beter, sterker en slimmer. Wij hebben geen mo ment aanspraak op de overwin ning mogen maken." Goes begon nog wel aardig aan het duel met de nummer acht van de ranglijst, want nadat Willem Roefs HVCH al snel op 0-1 had ge zet, zette Mart de Kroo een fraaie dieptepass van Jelle Klap om in de 1-1. Daarna waren er nog kansen op een voorsprong, maar tien mi nuten voor de rust legde Tom He kerman de wedstrijd in een beslis sende plooi door voor 1-2 te zor gen. Met drie verdedigers en vier middenvelders probeerde Goes na de rust HVCH beter te bestrijden. Maar terwijl de ploeg aanvallend nauwelijks nog voor gevaar kon zorgen, counterde HVCH er lustig op los. Eerst mocht Sjoerd Schrobber een kwartier voor tijd op 1-3 afste venen en daarna kreeg in de bles suretijd ook Jordy Veld vrij baan naar de 1-4. „Ons systeem hield na de rust risico's in", realiseerde Karelse zich. „Daar heeft HVCH optimaal van geprofiteerd." maandag 10 oktober 2016 FC Dauwendaele pakte in de tweede klasse E door een knap pe 2-1-zege bij FC Axel de eer ste punten van het seizoen. Kop loper Bruse Boys maakte korte metten (6-0) met Prinsenland en naaste achtervolger Seroosker- ke won in de slotfase door een goal van Aron Wattel met 1-0 van Zaamslag. Klaas Verspoor Vlissingen FC Axel - FC Dauwendaele 1-2: Terneuzense Boys - DBGC 1-0: Den Bommel - Nieuwdorp 2-3: Bruse Boys - Prinsenland 6-0: Middelburgers Len Wolters Middelburg Zeelandia Middel- burg-Zundert 2-2 (0-1). 15. Tim Goethals 0-1, 78. Ruben van Winkelhof 1-1,90+1. Ro bin de Pagter 2-1,90+3. Tjeu van der Heijden 2-2. Scheidsrechter: G. Stee man (Brussel). Gele kaart: Ruben van Winkelhof (Zee landia Middelburg). Aantal toeschouwers: 250. tan Goes-trainer John Karelse slaat de handen voor zijn gezicht. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Na de hoopgevende overwinnin gen op RKTVV (2-1) en AWC (4-0) dacht Goes de weg naar boven te hebben ingeslagen. De zondag-eersteklasser werd gis teren in de thuiswedstrijd tegen HVCH echter hard met de neus op de feiten gedrukt: 1-4. Eddy van der Hooft Goes Goes-HVCH 1-4 (1-2). 11. Willem Roefs 0-1,12. Mart de Kroo 1-1, 36. Tom Hekerman 1-2. 73. Sjoerd Schrobber 1-3, 90+2. Jordy Veld 1-4. Scheidsrechter: L.L.M. van Geet (Hapert). Aantal toeschou wers: 350.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35