Van Keulen ziet MZC'11 in herhaling vallen O O) CD Wuyts houdt Kloetinge in het spoor van toppers 11 Vierde 'clean sheet' voor Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser Teleurstelling overheerst bij Hoek na het vierde gelijkspel van dit competitieseizoen. Dit keer bleek Zwaluwen lastig te verslaan: 0-0. Duatlon Parijs-Tours Kloetinge houdt de top van de eer ste klasse C van het zaterdagvoetbal in het vizier. De ploeg boekte zater dag een belangrijke o-i-zege bij con current WGZ en bleef daarmee voor de vijfde wedstrijd op rij ongeslagen. Een terechte overwinning, vond trai ner Arie van der Zouwen. „Ik denk dat o-i de stand is die de verhoudingen het beste weergeeft", vertelde de oefenmeester. „Het was een redelijk gelijk opgaande wed strijd, maar ik vond ons net iets ster ker. Wij kregen ook de beste kansen." In de eerste helft leverde dat geen goals op, maar na rust werd de ban ge broken. Wie anders dan topscorer Tom Wuyts haalde de trekker over. Hij maakte alweer zijn zevende goal in zes wedstrijden. „Het was een prachtige teamgoal", vond Van der Zouwen. „De bal kwam na een mooie aanval bij Tom. Die speelde zich vrij en schoot raak." Wuyts had ook de 0-2 op zijn schoen, maar miste kort voor tijd een penalty. Volgende week wacht koploper SHO. „Een mooie graadmeter", aldus Van der Zouwen. „Ik vind dat we de ze test ook al goed hebben doorstaan. Ik ben een tevreden trainer." Giessen Ook het zesde duel in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal le verde MZC'11 geen punten op. GRC'14 was in eigen huis met 2-0 te sterk. Dat betekende een nieuwe te leurstelling voor de ploeg uit Zierik- zee. „Het is duidelijk dat we snel een succesje nodig hebben", zei trainer Alexander van Keulen. Ook tegen GRC'14 kreeg het nog puntloze MZC'11 kansen. Zo stond de paal een voorsprong in de weg. Maar wederom was het juist de Zie- rikzeese ploeg die even later een tik te verwerken kreeg. „Het is iedere week hetzelfde verhaal", aldus Van Keulen. „Wij maken de kansen niet af en de tegenstander slaat vervol gens wél toe. Daarna is de teleurstel ling te groot bij ons en lukt het niet om ons te herpakken." „We hebben een goede ploeg, maar zijn op dit moment niet goed genoeg voor de eerste klasse", ver volgde Van Keulen. „We komen niet alleen voetballend tekort. Ook men taal moeten we een stap gaan ma ken. We moeten met tegenslagen om kunnen gaan." *ïs£-Boussen *ntiëh bv vleugelaanvaller moesten maken waren te laat op hun post. Tant: „Dat is misschien nog wat gewenning. Volgende week hoop ik dat dat tegen Spijkenisse - een tegenstander die zich lijk niet op de eigen helft terug zal trekken - alweer wat Het zijn momenten die de samenvat ting of het kranten verslag doorgaans niet halen, de strubbelingen van de invallers Ar- mand Doka en Douwe Zeegers voor het doel van Zwaluwen. Beide spe lers van Hoek zetten in de absolute slotfase van het duel in de hoofdklas se A hun actie te lang door en strand den daardoor op een tegenstander. Maar voor trainer Jannes Tant zijn juist dat dé momenten dat de Zeeuws-Vlamingen toe moeten gaan slaan. „Je krijgt namelijk niet elke week vijf of zes kansen", beredeneerde de hoofdcoach. „Vorige week kregen we die tegen DFS (o-o) wel, maar scoor den we niet. Maar Zwaluwen zakte ver terug op eigen helft, speelde ei genlijk alleen maar de lange bal en hoopte op een uitbraak. Wij moesten zoeken naar een gaatje en dan moet je het als Armand of Douwe gewoon direct proberen als je de bal voor je goede voet krijgt. Schiet maar op doel. Dan heb je vijftig procent kans dat de bal erin vliegt." Gescoord werd er niet in Vlaardin gen. Hoek kwam tot te weinig (uitge speelde) mogelijkheden om echt aan spraak te mogen maken op de winst, terwijl de thuisploeg met enkele ge vaarlijke uitvallen en pogingen van Raoul Gillet, Jerry Scholman en Tim Gudde (zoon van Eric Gudde, alge meen directeur van Feyenoord en za terdag aandachtig toeschouwer) veel dreigender was. Zij troffen echter allen Hoek-doelman Jordi de Jonghe op hun weg, die met enkele fraaie reddingen zijn doel voor de vierde keer dit seizoen schoon hield. „Dit is wel het verschil", zei aan voerder Reguillo Vandepitte, terwijl Vleugelaanvaller Nick de Groote begon tegen Zwaluwen voor het eerst dit competitieseizoen in de basis bij Hoek. foto orange pictures/pim waslander KARAKTERISTIEK hij met zijn stemgeluid boven dat van René Schuurmans, Jan Smit en de zangers van Broederliefde uit moest zien te komen. „Zwaluwen is blij met een punt en de spelers vie ren zowat feest, met de muziek hard aan, terwijl wij voor de winst speel den en nu teleurgesteld zijn." Stootkracht Vandepitte kon zijn woorden die hij in aanloop naar de wedstrijd in deze krant al had laten optekenen min of meer herhalen: „Verdedigend staat het aardig, aanvallend hebben we het nog lastig. We kwamen niet door dat blok heen. In de laatste fase ging het steeds mis. We leken de stootkracht of overtuiging te missen om er goed doorheen te komen." Tant constateerde dat ook en waar schuwde zijn spelers. „We gaan dit seizoen meer van dit soort wedstrij den krijgen", voorspelde hij. „De te genstanders gaan zich meer en meer aanpassen aan ons aanvallende spel. Wij moeten er een manier op zien te vinden om daar doorheen te prikken. Daarom wil ik dus meer opportunis me voor het doel zien, dat we dus eer der uithalen als we de kans krijgen. En we moeten iets meer aanwezig zijn bij flankvoorzetten." De voorzetten kwamen er wel vol gens Tant, van de dit seizoen in de basis debuterende Nick de Groote bijvoorbeeld, maar de spelers die het af maandag 10 oktober 2016 Tant vraagt om durf co Minnaard uit Wemeldinge is tweede gewor den tijdens het Nederlands kam pioenschap MTB marathon. De rijder van Wanty-Groupe Gobert moest al leen Jasper Oeckeloen voor zich laten in Eijs- den. Rudi van Houts eindigde op plek drie. I Shirin van An- rooij is in Spijke- nisse Neder lands kampioen duatlon gewor den bij de meis jes tot zestien jaar. Na het fiet sen had ze twee minuten voor sprong, die ze bij het hardlopen behield. 14 Brian van Goethem is 100e geworden in Pa rijs-Tours. Een vluchtpoging van de Zeeuwse ren ner van Team Roompot strand de op veertien ki lometer van de fi nish. Ploegmaat Nick van der Lijk werd in dezelfde groep 94e. Daniel Vervelde Zwijndrecht Daniel Vervelde Mitchell Minnaard Vlaardingen Zwaluwen - Hoek O-O. Scheidsrechter: G.J. Belt man (Rijssen). Gele kaart: Robin Verhorst (Zwaluwen) en Alexander Embrechts (Hoek). Aantal toeschou wers: 300. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Alexander Embrechts, Giovanni Siere- veld, Thomas van Renter- ghem; Birgen Martens, Reguillo Vandepitte, Nathan Lagrou (73. Armand Doka); Nick de Groote, Josimar Pattinama (86. Douwe Zee gers) en Guillaume Clincke- maillie (46. Kyle Doesburg). ■E o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34