ySJ SPORTNIEUWS.NL I HEB JIJ DE NIEUWE APP VAN SPDRTNIEUWS.NL AL? DOWNLOAD HEM NU GRATIS! 6 VOETBAL WK-KWALIFICATIE A App Store W* Goo8le P|av tx Rusland onderuit tegen Costa Rica Het was een komisch gezicht om doelman Giorgi Loria gisteren in Cardiff helemaal op de punt van zijn vijfmetergebied te zien staan toen Wales al vroeg in de wed strijd tegen Georgië (t-t) een in gooi mocht nemen. Maar slim was het wel, want de verre ingooi van Gareth Bale kon hij zo eenvoudig uit de lucht plukken. De actie van Loria liet zien dat het voor de halvefinalist van het afgelopen EK steeds moeilijker wordt om tegenstanders te verras sen. Dat Wales levensgevaarlijk is bij spelhervattingen - uit tegen Oostenrijk (2-2) scoorde de ploeg van Chris Coleman donderdag nog uit een ingooi van Bale - we ten ze zelfs in Georgië. Niet dat die kennis zaligmakend is overi gens, want evengoed kopte Bale de thuisploeg al na tien minuten op 1-0. Uit een hoekschop. Maar na die voortvarende start bleek Wales, zonder de geblesseer de Aaron Ramsey en Joe Allen, gis teravond toch vooral een modale ploeg die zich met de teleurstellen de 1-1 nog niet eens mocht klagen. Want na de gelijkmaker van Ok- riashvili, op aangeven van Qa- zaishvili (ex-Vitesse), kregen de bescheiden bezoekers nog de bes te kansen. Qazaishvili knalde in de slotfase op de lat. Eerder al had Mchedlidze verzuimd om de 1-2 te maken nadat de weer eens sol erende Bale zich in de drukte had vastgelopen en Georgië er razend snel uitkwam. Net als IJsland steeg Wales op de EK boven zichzelf uit. Maar nu ze niet meer als underdog worden gezien, gaat voor beide landen het Nummer tien Wales staat hoger gerangschikt dan Spanje (11), Engeland (12) en Italië (13) cliché op dat het stukken makkelij ker is om aan de top te komen dan er te blijven. „Niemand onderschat IJsland nog", sprak bondscoach Heimir Hallgrimsson vorige week. De op volger van de zo succesvolle Lars Lagerback wilde er vol vertrou wen mee zeggen dat IJsland tegen woordig een voetballand is om se rieus rekening mee te houden. Dat tegenstanders dat inderdaad doen, kon echter wel eens zijn gro te probleem worden. Net als dat van Chris Coleman bij Wales. Als de nummer tien van de we reld staat Wales momenteel hoger gerangschikt dan Spanje (11), Enge land (12) en Italië (13). Prachtig na tuurlijk, maar het schept een ver wachtingspatroon dat Bale en co onmogelijk waar kunnen maken. Wales staat voor een volgende fa se, maar komt die er ook of is de ploeg niets meer of minder dan een hecht collectief met één klas- bak? Coleman verzuchtte na de 2-2 in Oostenrijk dat het niet reëel was om te verwachten dat zijn ploeg in een paar weken tijd zou veranderen in Barcelona. Daarin kreeg hij gisteren nog veel meer gelijk dan hij had gehoopt. Ook bij IJsland is er weinig ver anderd. De stugge ploeg van Hall grimsson, de nummer 27 van de wereld, is moeilijk te verslaan maar legt tegenstanders nog altijd niet zomaar zijn wil op. Finland werd donderdag pas door twee late treffers met veel pijn en moei te geklopt (3-2). „We spelen zoals we moeten", aldus Hallgrimsson. „We hebben 30 tot 40 procent bal bezit in onze wedstrijden dus moeten we goed verdedigen en op lossingen hebben voor wat we doen als we de bal veroveren." Dat lukte gisteravond tegen het naïeve Turkije een stuk makkelij ker. Door twee goals vlak voor rust (eigen goal Ömer Toprak en treffer Finnbogason) had IJsland de buit snel binnen: 2-0. Met Kroatië, Oekraïne en Tur kije in de poule heeft IJsland het niet getroffen. „De moeilijkste groep", meent Hallgrimsson. „Het is de enige met vier ploegen die op het EK speelden. Het voordeel is dat alles dicht bij elkaar zit." Kruisband van Milik gescheurd maandag 10 oktober 2016 'ÜRIH WU^Ij WURIWü Stuntploegen van EK inmiddels underdog af IJsland en Wales waren de sensatie van het afgelopen EK. Maar de weg naar het WK is voor beide landen nog lang. Wietse Dijkstra Cardiff/Reykjavik VOETBAL Rusland heeft gisteren een oefenwedstrijd tegen Cos ta Rica verloren. De organi sator van het komende WK voetbal ging met 4-3 onder uit. De winnende treffer van Costa Rica kwam in blessuretijd op naam van Joel Campbell. Het was de eerste wedstrijd in het nieu we stadion in Krasnodar, in het zuiden van Rusland. Voor 34.000 fans kwam Costa Rica op 0-2. Rus land kwam alsnog langszij (3-3), waarna Campbell een strafschop benutte. De Georgische doelman Giorgi Loria laat zich niet imponeren door de vliegende Gareth Bale, fotoap Arek Milik heeft zaterdag een zware knieblessure op gelopen in de WK-kwalifica- tiewedstrijd tussen Polen en Denemarken (3-2). Vol gens Jakub Kwiatkowski, de perschef van de Poolse nationale ploeg, heeft de voormalige spits van Ajax zijn voorste kruisband afge scheurd. Dat is gisteren uit eerste onderzoeken geble ken. Milik is teruggekeerd naar zijn club Napoli in Ita lië waar hem meerdere on derzoeken wachten. Kwiat kowski verwacht dat de aanvaller geopereerd moet worden en enkele maan den is uitgeschakeld. VOETBAL Available on the iPhone android appon AL MEER DAN KEER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31