Souburg steunt KiKa 18 WALC College B en W Middelburg wil onderzoek De horeca in Middelburg vraagt al langer de maximum parkeertijd van twee uur los te laten, zodat gasten niet meer tijdens het eten naar de parkeermeter hoeven. We kijken in het onderzoek ook hoeveel mensen met de mobiele telefoon betalen Inloopavond naturistencamping Kan de maximum parkeertijd van twee uur op parkeerplaatsen in het centrum van Middelburg wor den afgeschaft? De horeca wil dat graag omdat mensen dan niet meer tijdens het eten naar de par keermeter moeten lopen om die bij te vullen. De gemeente gaat on derzoeken of zij aan die wens van de horeca kan voldoen. Volgens wethouder Chris Sim ons willen vooral restauranthou ders dat de maximum parkeertijd wordt losgelaten. Het college van B en W heeft deze week besloten tot een onderzoek. Daarin wordt volgens Simons ook bekeken hoe veel mensen tegenwoordig met hun mobiele telefoon betalen als ze de auto in het centrum op straat parkeren. Wie via een par- keer-app op de telefoon betaalt, kan na het verstrijken van de maximum parkeertijd op afstand bijbetalen en hoeft dus niet meer tijdens het eten weg. „Het betalen met de telefoon neemt toe, mer ken we", zegt Simons. De maximum parkeertijd van twee uur op sommige parkeer plaatsen is een onderdeel van het beleid om automobilisten die lang in het centrum willen zijn, zo veel mogelijk naar parkeergarages en parkeerplaatsen aan de rand van het centrum te leiden. Middel burg streeft naar een autoluwe binnenstad en weinig zoekver keer. Een onderdeel van dat beleid was ook dat parkeren in garages goedkoper was dan op straat. De gemeenteraad heeft dat verschil echter ongedaan gemaakt om meer geld binnen te halen uit het parkeren. De raad deed dat om een aantal bezuinigen te verzach ten of voorkomen. Uit metingen van het eerste half jaar van 2016 is volgens Simons ge bleken dat die tariefstijging niet heeft geleid tot een daling van het aantal betaalde uren. Integendeel, het is behalve duurder ook druk ker geworden. Daarom stelt het college nu aan de raad voor de par keertarieven zo te laten. Ook de uren waarin betaald moet wor den, blijven gelijk: van acht uur 's morgens tot acht uur 's avonds. Het P+R-parkeerterrein aan de Oude Veerseweg op Ramsburg blijft - wat het college betreft - toch gratis. Aanvankelijk wilden B en W daar ook geld gaan vragen, maar na verzet uit de buurt stak de gemeenteraad daar een stokje voor. „We gaan wel proberen om onei genlijk gebruik van het parkeerter rein tegen te gaan", kondigt Sim ons aan. De gratis parkeerplaatsen worden nu ook gebruikt als stal ling voor particuliere campers en voertuigen van bedrijven op Ramsburg. „We denken aan een hoogtebeperking." Dat betekent dat er een balk boven de toegan gen van het parkeerterrein komt. „Die moet wel mobiel zijn, want als de kermiswagens daar parke ren, moet de balk weg kunnen. De huidige camperplaatsen blijven ook toegankelijk zolang de stads- camping nog niet open is", zegt Simons. Hij hoopt dat die volgend jaar open gaat. Dan wordt over nachten in een camper op Rams burg verboden en wordt het hele terrein verboden voor hoge voer tuigen. RITTHEM In het Dorpshuis klein theater 'De Verwachting' in Rit- them is op woensdag 19 oktober van 19.00 tot 20.30 uur een open bare informatiebijeenkomst over de voorgenomen verplaatsing van de naturistencamping. Ook wordt het inrichtingsplan van de nieuwe camping gepresenteerd. Wethou der Albert Vader en het bestuur van naturistenvereniging Zeelan- dia zijn die avond aanwezig. OOST-SOUBURG De actie van Sou-Grub begin september heeft duizend euro opgeleverd voor KiKa, de landelijke stich ting die zich inzet voor kanker bestrijding bij kinderen. Zaterdagmiddag is aan een vertegenwoordiger van KiKa een cheque ter waarde van dat bedrag overhandigd. Het geld is ingezameld met allerlei activi teiten tijdens Sou-Grub op 3 september, zoals een loterij, spelletjes en de verkoop van eten en drinken, vertelde Moni que Stenczel. Volgend jaar vindt opnieuw een Sou-Grub- dag plaats, kondigde Stenczel aan. Die staat gepland op 2 sep tember, kondigt Stenczel aan. Ook dan gaat een deel van de opbrengst van Sou-Grub naar KiKa. Overigens ging niet de volledige opbrengst dit jaar naar KiKa. Een deel was voor de Speeltuin. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD KOUDEKERKE LINTJE maandag 10 oktober 2016 Langer parkeren in de binnenstad Maurits Sep Middelburg —Chris Simons, wethouder verkeer ZOUTELANDE Lampionoptocht In Zoutelande wordt op woensdag 12 en 19 oktober een lam pionoptocht gelo pen. De stoet begint om 19.00 uur en wordt begeleid door een dweilband. Vanaf 18.15 uur worden lampionnen ver kocht in de Lang straat. OOSTKAPELLE Vrouwenmorgen Op woensdag 12 ok tober wordt er in Oostkapelle een vrouwenmorgen ge houden. Alle vrou wen zijn hiervoor welkom. Spreekster tijdens deze morgen is Ma rianne Grandia met het thema 'de kracht en macht van woorden.' Vanaf 9.00 uur kan men binnen lopen voor een kopje koffie of thee. De ochtend start om 9.15 uur en duurt tot 11.30 uur rn wordt gehouden in de Sions kerk, Duinweg 36a te Oostkapelle. De toe gang is gratis. GRIJPSKERKE Voorlichting over hulpmiddelen voor ouderen De Commissie Wel zijn Grijpskerke en Stichting Welzijn Veere houden woensdag 12 okto ber een voorlichtingsmiddag over comfort en mo biliteit in Grijpsker ke. Woensdag van 13.30 uur tot 15.30 uur zal CombiCom- fort de voorlichting verzorgen aan Bak- kersland 27. MIDDELBURG Marcel Voerman uit Arnemuiden is zaterdaga vond koninklijk onderscheiden. Hij werd benoemd tot Lid in Orde van Oranje Nassau en kreeg het bijbehorende lintje op gespeld door burgemeester Harald Bergmann van Middel burg. Dat gebeurde in de Brandweerkazerne aan de Stro- menweg in Middelburg tijdens de jaarlijkse Korpsavond van de brandweer. Voerman (55) is sinds augustus 1996 lid van de vrijwillige brandweer van Middelburg. Ook in zijn dage lijks werk is hij brandweerman, bij DOW Benelux. Behalve voor de brandveiligheid in Arnemuiden zet Voerman zich in voor Hart Veilig Wonen: met sms-berichten worden vrijwilli gers gealarmeerd om reanimaties te verrichten. Bovendien is hij vrijwilliger bij de Arnemuidse Stichting Teius, hulp in Roemenië, fotoizaakverkeste De Couburg, 13.00-16.30 uur-Bil jarten voor senio ren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade- laarstraat 26,13.30 -14.30 uur - Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor oude ren; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos MIDDELBURG Stoom Stationsres taurant, Kanaalweg 24, 06.30-20.00 uur - Expositie schil derijen 'Natuur in Zeeland van Ida Nauta'; Porthos, St. Sebastiaanstraat 12,13.30-15.30 uur- Cursus 'Omgaan met mensen met de mentie'; Cinema Mid delburg, 18.30 uur- Vertoning 'Julieta' OOSTKAPELLE Campingpark Ons Buiten, Aagtekerk- seweg 2A, 19.30-21.30 uur - Le zing Ad Phernam- bucq 'De kracht van duurzame dorpen' VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30-10.30 uur- Activiteit 'GALM', Gezond en actief leef model voor se nioren VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picas- soplein 120-126, 09.00 uur-Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot)ouder; Gym zaal de Branding, Verkuijl Quakkelaar- straat 106,16.00 uur - Kleutergym; Ci ne Café, Spuikom- weg 3,19.45-23.00 uur-Mr. Bright's Guiz Night VROUWENPOL DER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur- Volksdansen WESTKAPELLE Polderhuis, 10.00- 17.00 uur-Exposi tie Italiaanse colla gekunstenaar Morc- ky WEST-SOUBURG Adventkerk, Kerk- laan 19,19.30 uur- Vertoning wekelijk se documentairese rie 'Is de Bijbel waar?'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18