met de soullen van ma? II 8 WONEN Die kamerbrede kledingkast en de porseleinen kopjes: zelf wil je ze niet of je hebt geen plek. Familieleden en nabestaanden van verhuisde of overleden ouderen zitten vaak met de handen in het haar. Tekst Fleur Halkema Het komt veel vaker voordat mensen weken dood in huis liggen 'm uderen gaan vaak kleiner wonen, omdat ze dichter bij de kinderen of het winkelcen trum willen zijn. Of omdat een kleiner huis gewoon handiger is. Vaak móeten ze verhuizen, als zelf standig wonen niet meer kan. Het gebeurt niet zo vaak als vroeger, om dat senioren steeds langer op zichzelf blijven. Toch gaan jaarlijks tiendui zenden ouderen naar een plek in een verzorgingshuis of een andere instel ling die voor ze zorgt. Soms moet een woning al binnen een week leeg worden opgeleverd. Wie goed bij kas zit, kan een profes sionele woningontruimer of senio renverhuizer inhuren. Moet het goedkoper, dan bel je de kringloop winkel. Maar pas op voor de vage op koper, die een fooi biedt voor de mooie dingen, de boel verkoopt en de winst in zijn zak steekt. Dood in huis Dat ouderen langer thuis blijven wonen, is te merken, zegt Carry van Swieten, regiomanager bij Woning ontruiming Regionaal. Het bedrijf verhuist in het hele land ouderen, ruimt woningen leeg en maakt die schoon. Als het moet binnen een week, de termijn die veel woning corporaties en zorginstellingen op leggen. Je zou denken dat er minder werk is nu minder mensen naar een verzor gingshuis gaan. Maar nee: „We zien de laatste drie jaar een enorme stij ging in het aantal ernstig verwaar loosde huizen dat we moeten ontrui men", zegt Van Swieten. „Ook komt het veel vaker voor dat mensen we kenlang dood in huis liggen. Tegen woordig wel twee of drie keer per week." Het inhuren van gespecialiseerde zaterdag 8 oktober 2016 —Carry van Swieten Waf doe je

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 95