Wilbert Das WONEN 5 „Het eerste contact ontstaat omdat zij feeling heb ben met mij. Het hotel speelt daarin een belang rijke rol. Omdat ze in mijn omgeving hebben ver keerd, weten ze waar ze aan toe zijn als ze me be naderen. De volgende stap is dat ik me in hen ver diep. Bij Anderson ben ik thuis geweest in New York, om zijn leven daar te bekijken. Met Ivor heb ik in zijn buitenhuizen gelogeerd. Zo krijg je een idee waar iemand voor staat. Daar geef ik dan mijn eigen draai aan, met Brazilië en Bahia steeds in het achterhoofd." „Niet echt. Wat me opvalt: het dorp heeft een be vrijdende werking op de mensen die hier komen. De eerste dag vinden ze het nog lastig om hun ur ban environment, hun stadse instelling, los te laten, de tweede dag merk je dat ze zich openen en wordt alles ineens makkelijk. Ik heb zo veel beroemdhe den hier gezien en de meest stomme dingen met hen gedaan - en de meest normale dingen ook." Lachend: „Stomme, dat is niet helemaal het juiste woord. Solange Knowles, de zus van Beyoncé, was hier op huwelijksreis. Op de een of andere manier raakte ik bij hen betrokken. Het klikte en ik heb vrolijk meegevierd; vijf dagen dronken worden op het strand en niemand die ernaar omkijkt. De lo kale mensen hier kennen bijna niemand, ten eer ste, en ten tweede kan het ze ook niks schelen." „Dit is een dorp waar niemand laat zien wat-ie heeft. Het wordt je ook niet in dank afgenomen als je dat wel zou doen. Iedereen gaat naar dezelfde vier cafés. Er is hier ook wel royalty geweest en het is ongelooflijk hoe dat mixt, je lacht je dood. Er zijn geen vip area's. De dag waarop dat gebeurt, ben ik weg." „Mijn hotel is totaal geïntegreerd. Er staat geen logo op, aan niets is te zien dat het een hotel is. Ook onze strandbar is compleet open en niet afge sloten voor de plaatselijke bevolking. De vissers lopen er rond, schorriemorrie. „Het is best een uitdaging geweest om dat te doen in Brazilië, een land met zulke grote tegenstellin gen. Maar we zijn al acht jaar open en het gaat prima." „Nee, nooit. We zijn wel bezig met textiel. We hebben een jongen gevonden wiens familie al generaties werkt met een oud weefgetouw. Hij weeft daarmee onze eigen stoffen. Maar elk ding, elke meter is verschillend." „Laten we hopen van niet." „Het is soms moeilijk om nee te zeggen als ineens iedereen wil hebben wat je maakt. Dat is nu aan de hand, dus daar moet even over nagedacht wor den - ook omdat daarmee andere mensen gehol pen kunnen worden. Een Indiaan uit een nabij gelegen reservaat beschildert onze kussens. Zo brengt hij zijn cultuur samen met onze kennis van stoffen, en kan hij een huis bouwen voor zijn familie. Dat is mooi, toch? Maar ik denk dat we kleinschalig blijven. „Ik heb dit opgezet omdat ik een ander leven wilde hebben: rustig, en in een plaats waarvan ik hou. Niet om weer een groot globaal merk te bouwen." zaterdag 8 oktober 2016 PZ Geboren: 2 december 1963, in Riet hoven, Bra bant. Das' ouders had den een vee houderij. Carrière: Na het afron den van zijn opleiding in 1988 inter viewt Das de oprichter van Diesel, Renzo Rosso. Hij krijgt ter plekke een baan aange boden als assistent ontwerper. In 1993 wordt hij creative direc tor bij het be drijf waar hij tot eind 2009 werkt. reau en hotel spa Uxua, in Tran- coso, Bahia, Brazi lië. Opleiding: Kunstacade mie Arnhem (nu: ARTez). Nu: Oprichter en eigenaar van ontwerpbu- Privé: Heeft een relatie. Een interieur is heel persoonlijk, intiem eigen lijk. Moet je feeling hebben met iemand om zijn woning te kunnen ontwerpen en inrichten? Is het wel eens intimiderend, dit type cliënt? En dan graag een voorbeeldje van de 'stomme' dingen? Of het nu gaat om hotel Uxua of een huis buiten: zowel vanbinnen als aan de buitenkant is de uitstraling duurzaam en in formeel. FOTO'S UXUA HOTEL Op het strand van Trancoso komen de miljar dairs en de mensen die het met aanzienlijk minder moeten stellen dichter tot elkaar? Maar is je eigen hotel niet juist dat: exclusief voor vips? Mis je de mode weieens? Voorlopig geen collecties? Moet je jezelf ook weieens tegen jezelf beschermen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 92