Wootinieuwljes Nieuw leven voor de deur Gluren bij de buren WONEN 3 COLOFON Op zoek naar een authentieke deur? Nienke de la Haye heeft een hele loods vol. Keurig rechtop, met in zwarte stift de exacte maten en de verkoopprijs erop ge noteerd. Achtduizend stuks: Louvredeuren, jaren 30-deuren, kolo niale deuren, glas-in- looddeuren, suitedeu ren, klapdeuren, stal deuren, tuindeuren, luiken. Nienke (45), die ook aan theater producenten en decor bouwers levert, noemt haar bedrijf een uit de hand gelopen hobby. Mijnheer De la Haye heeft een sloopbedrijf en stuitte zeven jaar terug op een neerge- haalde oude wijk, waarvan veel spullen nog konden worden hergebruikt. Niet al leen deuren, maar ook wasbakken, kozijnen en antieke tegels. „Maar een eenmans zaak moet zich specia liseren, dus houd ik het bij deuren." oudedeur.nl Iet zijn tweeën een huis kopen, heel romantisch. Alleen: jaar lijks eindigen ruim 30.000 hu welijken in een scheiding. Tel daarbij de uit elkaar gespatte partnerschapsre gistraties en samenleefcontracten en menigeen krabt zich nog eens op het hoofd alvorens een gezamenlijke hy potheek af te sluiten. Is daar geen mouw aan te passen, dacht creatief ondernemer Omar Kbiri (31). Samen met design- en archtitectenbu- reau Studio OBA ontwierp hij daarom Prenuptial housing - huisvesting op huwelijkse voorwaarden: een drij vende woning die uit twee delen bestaat. Sa men één huis, los van elkaar twee. Handig ook, als er kinderen zijn. Nu nog louter conceptueel, maar er is al belangstelling vanuit het buitenland. Het team hoopt volgend jaar een pro totype te bouwen. Voor de latrelatie 2.0. zaterdag 8 oktober 2016 PZ Productie Annet de Groot procent was afgelo pen kwartaal de stij ging van de gemid delde vraagprijs van een koopwoning in Nederland. Bron: huizenzoeker.nl Ex-makelaar: Verkoop je huis zelf Opmerkelijk, een makelaar die tegen zijn eigen belang in adviseert. Voorma lig NVM-makelaar Mark Teeuwissen heeft het licht ge zien: „De belangen van makelaars zijn soms tegenstrijdig aan die van de huiseigenaar." In zijn boek Je huis verkoop je zo (Big- Business Publis hers, €22,50) ver telt Teeuwissen hoe je de verkoop van je huis handig aanpakt. Zes sleu telfactoren daarbij zijn: conditie, loca tie, vraagprijs, mar keting en promotie, jouw verkoopvaar digheden en als laatste je financiële mogelijkheden. „Echt, het is leuk om te doen, en je bespaart op de makelaarskosten", aldus de verkoop trainer en docent makelaardij. bbpublishers.nl Woonbeurs Eigen Huis 'Realiseer je droomhuis'; onder die noe mer wordt in de Jaarbeurs Utrecht de woonbeurs Eigen Huis ge houden. Je vindt er archi tecten, bouw- tekenaars en informatie over bouwvergun ningen, maar ook de laatste woontrends, keukens, ver lichting, tuin ontwerp en het nieuwste op sanitair gebied. Jaarbeurs, 7 t/m 9 okto ber 2016 realiseerje droomhuis.nl FOTOVTWONEN A Nienke de la Haye biedt allerlei soorten oude deuren. FOTO MARTIN SHARROTT Qua duurzaamheid scoort Rotterdam hoog, met duurzame woonwijken en de grootste daktuin van Europa. Zelf ervaren hoe het is, zo'n ener gieneutraal huis? Op 8 oktober, tijdens de eerste editie van Glu ren bij Duurzame Buren, zijn er woon- tours per fiets langs woningen en projecten in Rotterdam. Verza melen: Van Oldenbar- neveltplaats, 13.00 uur. Pop-upstore Enegie- besparingOIO (begin van de Koopgoot, vanaf de Lijnbaan) geeft energietips. EnergiebesparingOIO rotterdam.nl/ energiebesparing Coördinatie Koos de Wilt Project- eindredactie: Annet de Groot Correctie: Nevin Atici Vormgeving Rick E. Tausent, Mariska Schotman Deze bijlage is een uitgave van ADR Nieuwsmedia. Directeur journalistiek Erik van Gruijthuijsen Zakelijk directeur Bart Verkade Voor informatie over adverteren bij ADR: 088-5722890. ■-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 90