J Sven voelt chemie bij Trinseo rm ZEELAND 7 Een aantal jongeren komt moeilijk aan de slag. Een Zeeuws-brede aanpak om de jeugdwerkloosheid terug te dringen, heeft nog te weinig effect. De PZC helpt een handje door dertien jonge werkzoekenden in de etalage te zetten. Tabitha Joosse Stannie Quist Sergio Sadonius Sven Ivens (23) is onder de pannen. Nou ja, de 23-jarige Sluiskillenaar loopt de helft van de tijd bui ten als operator bij chemiebe drijf Trinseo. „Het eerste half jaar vergezel je een ervaren ope rator om de fabriek van binnen en buiten te leren kennen. Daarna doe je zelfstandig je controlerondjes. Door wind en weer, maar dat maakt niet uit. Ik zit in een leuke ploeg en heb het hier erg naar mijn zin." Vorig jaar oktober kwam Sven zonder werk te zitten, na een tijdelijk baan bij chemie reus Dow en daarvoor Evides in Antwerpen. „Op een gege ven moment moest ik weg bij Dow. Zo kwam ik in een uitke ringssituatie terecht. Mijn eer ste keer. Tja, dat vond ik be paald niet leuk." Na de havo volgde Sven een chemieopleiding aan de HZ in Vlissingen. „Dat was niet wat ik zocht. Te veel theorie. Ik had het wel gehad met boeken, ik wilde iets met mijn handen doen. Ik koos voor de mbo-op- leiding operator C aan Scalda. Je kunt dan werken en een dag per week naar school." Sven is nu tien maanden aan de slag bij Trinseo. Formeel is hij in dienst bij uitzendbureau De Pooter in Axel. Hij moet nog zijn eindopdracht doen. „Mijn onderwerp is het verbe teren van het stoomsysteem in de fabriek. Het zou mooi zijn als Trinseo iets met mijn on derzoek gaat doen. En hele maal als dat leidt tot besparin gen." De Sluiskillenaar heeft goede hoop dat hij straks op de loon lijst van Trinseo belandt. „Dan moet ik wel eerst mijn diplo ma halen." Samentha Kuipers Larissa Sohier Samantha Severins Jawad Mirzayee M - L Remke Eggermont j zaterdag 8 oktober 2016 20 jaar uit 's Gravenpolder Opleiding Directiesecretaresse, managementassistente Zoekt Parttime secretaressefunctie Werkervaring Accountantskantoor Talent Sociaal, flexibel, leergierig, j verantwoordelijk jfl baan voor ons? door Frank Balkenende [L Ml'llll", '/|nI(,"I'|L i mwwi 18 jaar uit Vlissingen Opleiding BBL Elektra niveau 3 Zoekt BBL plek bij elektrobedrijf Werkervaring 1,5 jaar als leerling monteur Talent Energiek en leergierig 17 jaar uit Breskens Opleiding VMBO Metaal Zoekt BBL opleiding constructie medewerker, BBL logistiek Werkervaring Horeca, vakkenvuller Talent Leergierig en gemotiveerd 26 jaar uit Middelburg Opleiding Juridisch medewerker MBO 4 Zoekt Administratief of secretarieel Werkervaring Administratief mede werker, callcenter Talent Gedreven en ver antwoordelijk 23 jaar uit Oost-Souburg Opleiding M BO 4 Managementassistent Zoekt Administratieve functie, secretarieel of klantencontact. 24-30 uur Werkervaring Orderprocessor, accountmanager internationaal en nationaal Talent Accuraat, servicegericht, klant gericht en stressbestendig 25 jaar uit Goes Zoekt Schoonmaak- of productiewerk Werkervaring Schoonmaak en productie Talent Doorzetter, harde werker 26 jaar uit Goes Opleiding NT2, spreekt en begrijpt goed Nederlands Zoekt Staat open voor alle werkzaamheden Bij voorkeur in de techniek. Werkervaring Horecawerk Talent Sociaal, betrouwbaar en geduldig -f- 18 jaar uit Ter Hole Opleiding Certificaten horeca en Zoekt handel Speciaal onderwijs en detailhandel Werkervaring Detailhandel t Zingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49