van de felle teamstrijd' 31 'het leven gewoon weer verder gaat' Tiger Woods maakt eindelijk zijn rentree op de golfbaan CRUIJFF Golfer Tiger Woods maakt vol gende week zijn langverwachte wedstrijdrentree. De veertigjari ge Amerikaan slaat 13 oktober af in het Safeway Open in het Californische Napa, het ope- ningstoernooi van het nieuwe seizoen op de Amerikaanse tour PGA. Veertienvoudig ma jorwinnaar Woods speelde zijn laatste toernooi in augustus 2015. Een slepende rugblessure hinderde hem te veel bij het gol fen. Hij onderging twee opera ties en werkte in alle rust aan zijn herstel. Woods regeerde ja- Jordi ontvangt bio over vader Cruijf f renlang het golf en was de onbe twiste aanvoerder van de we reldranglijst. In totaal was hij 683 weken de nummer één van de wereld. Hij is inmiddels afge zakt naar de 767e plaats. De gol fer die miljardair met zijn sport is geworden, won in zijn car rière 79 toernooien. Woods werkt maandag een laatste test af in Monterey en als zijn rug het houdt in de Safeway Open, komt de Amerikaan in novem ber naar het Turkish Airlines Open, een van de laatste toer nooien van de Europese Tour. JOHAN JOHAN CRUIJFF Nederland geeft ook Servië klop turn binnen het team. Iedereen wordt er door opgezwiept en wordt er beter van." Volgens Villeneuve, de wereld kampioen van 1997, is respect daar bij cruciaal. „Anders werkt het niet. Je moet kunnen erkennen dat de ander snel is." Dat ziet hij als trigger om te weten wanneer je zelf beter moet worden. „Je weet dan dat als hij je verslaat, hij dat met hetzelfde materiaal doet." Net als Villeneuve benadrukt Christian Horner, teambaas van Red Buil, het belang van respect in een teamstrijd die een team vooruitstuwt. „Tot op heden werkt dat goed, maar laat ik dat even afkloppen." Volgens Horner is de kentering bij Red Buil 'be wijs van hoe snel het kan gaan'. Het vertrouwen groeit erdoor. „Dat zie je op alle afdelingen." Bekende drijfveer Welke rol Verstappen erin speelt? De resultaten spreken volgens Horner voor zich. „Hij heeft een race gewonnen en nog vier keer op het podium gestaan." Succes is een bekende drijfveer binnen Red Buil. „Veel van de jongens in onze garage zijn al vier keer wereldkam pioen geworden, in de jaren met Sebastian Vettel. Ze weten wat ze moeten doen om te winnen." Er bestaat een topsportklimaat, ook onder monteurs en engineers. „Iedereen pusht elkaar, op elk vlak. Op dit niveau, neem je het op tegen de absolute top. Alles moet perfect zijn." Bij al deze win naars, op het circuit of in de fa briek, zie je 'de vastberadenheid op hun gezicht'. „Een resultaat als dat van vorige week versterkt dat alleen maar", zo doelt Horner op de eerste en tweede plaats van res pectievelijk Ricciardo en Verstap pen in Maleisië. Dat een duel tussen de Austra liër en Nederland daar zonder brokstukken of gebroken ego's af liep, is volgens Horner een mooie bevestiging van het onderlinge res pect. „Je hebt het er natuurlijk van tevoren over, maar zodra de cou reurs aan het racen zijn, hebben zij het in de hand. Het is een ge zonde, competitieve rivaliteit." zaterdag 8 oktober 2016 'Big Sam' pro beert tevergeefs te pinnen vlakbij zijn villa in Spanje FOTO PHOTO NEWS GOLF VOETBAL Frank Rijkaard overhandigde het eerste exemplaar van de auto biografie van Johan Cruijff aan diens zoon Jordi. In Johan Cruijff, mijn verhaal staan geen grote ont hullingen. „Johan wilde niet over al op reageren. Hij wilde inspire ren", aldus auteur Jaap de Groot. Cruijff zat in zijn leven niet met iedereen op één lijn, merkte hij ook zelf. „Rembrandt en Van Gogh werden ook niet begrepen. Dat is wat je leert. Je bent ge stoord totdat je genie bent." MIJN VERHAAIJFy De biografie fotoanp HANDBAL De Nederlandse handbal vrouwen hebben ook hun tweede wedstrijd op het Holland-toer nooi in Eindhoven gewonnen. De nummer vier van de Olympische Spelen wist gisteravond met 31-29 te winnen van de Servi sche vrouwen. Eerder was de nationale A-ploeg al te sterk voor de B-selectie: 30-19. De Nederlandse vrouwenploeg is deze week onder leiding van de nieuwe bondscoach Helle Thomsen begonnen aan de voor bereiding op het EK handbal, dat in december wordt gehouden. Wielrenner Tom Danielson is voor vier jaar geschorst wegens dopinggebruik. Zijn ploeg Cannondale-Garmin heeft de 38-jarige Amerikaan ontslagen. Danielson ontkent. Max Verstappen test zijn Formule 1-auto in de garage van zijn team op het Suzuka-circuit in Japan, foto getty images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36