24 Amper twee jaar geleden leek Justin Biebers loopbaan na een reeks incidenten in de knop gebroken. Dit weekend speelt hij als grootste popster van de planeet twee maal in een vol GelreDome. Hoe Bieber zijn carrière reanimeerde. KIJKT TV Angela Schade Kim valt mee Wanneer Jus tin Bieber vanavond rond 21.00 uur het po dium van GelreDome bestijgt, is Arnhem even het middel punt van de planeet Pop. Vrouwelijke megasterren zijn er genoeg, maar wie zoekt naar een mannelijke tegenhan ger van Beyoncé, Adele of Rihanna vindt er maar één met hetzelfde be reik: Justin Bieber (22). Die status is het resultaat van één van de meest doeltreffende imagored dingsoperaties uit de muziekgeschie denis. Want leek Bieber twee jaar te rug nog op koers naar volledige zelf destructie. Inmiddels heeft hij zijn imperium heroverd en verder uitge breid. Behalve tienermeisjes, die dromen over zijn getatoeëerde sportschool lichaam, heeft Bieber anno 2016 ook een serieus poppubliek bereikt. Het is de transitie die hij ver voor zijn pu blieke ineenstorting al beoogde door te verklaren de nieuwe Michael Jackson te willen worden. En dat is een prestatie voor de pop ster voor wie 2014 geldt als een ramp jaar op pr-gebied. In sprinttempo helpt hij zijn imago van godvrezend meisjesidool met het schattige cavia- haar om zeep. Het wonderkind dat al sinds zijn 14de smeedt aan een blin kende carrière, ontspoort met een reeks desastreuze incidenten. De eerste barsten in Biebers bastion ontstaan in april 2013, als de Canadese popster voor het laatst in ons land is. In GelreDome verschijnt hij bijna vijf kwartier te laat op het podium. Het gevolg: teleurgestelde fans in het stadion, ontredderde ouders wachtend op de stoep en een vracht slechte publiciteit. Zeker als uitlekt dat Bieber pas na tien uur 's avonds in Arnhem arri veerde omdat hij in zijn hotel nog piz za's had laten aanrukken. Datzelfde weekend schrijft hij in het gasten boek van het Anne Frankhuis dat An ne ongetwijfeld 'een Belieber zou zijn geweest'. Het is het begin van een lange slechtnieuwscampagne. Die bereikt in januari 2024 zijn dieptepunt als de politie van Miami Bieber stoned uit een sportwagen haalt. Hij heeft roeke loos gereden en verzet zich ook nog bij zijn arrestatie. Het politieportret van Bieber in een rood bajesuniform gaat de wereld over. De korrelige foto vangt het verhaal van een diep geval len popster in één beeld. Omdat Bieber eerder die maand al in aanraking met justitie was gekomen nadat hij de villa van zijn buurman in Malibu met eieren had be kogeld, is het duidelijk: hier voltrekt zich een pu blieke ineenstorting in de stijl Britney Spears, Lindsay Lohan en, inder daad, Michael Jackson. Er gaat geen dag voorbij dat Bieber niet in de media verschijnt en het gaat nooit over zijn muziek. Toch weet het team rond Bieber de schade te repareren. Onder aanvoe ring van Scooter Braun, Biebers ont dekker en één van de gehaaidste mu- ziekmanagers ter wereld, wordt een strategie bedacht om het imago van hun protégé te redden. Eerst de lo pende zaken. Voor het sportwagenin cident wordt vervolging vermeden. De boze buurman neemt genoegen met 80.000 dollar voor het verwijde ren van het eierstruif. Daarna moet Bieber zelf terug op de rails. Braun stuurt hem op een lange vakantie. Ver weg van verleidingen en telelenzen. Dat brengt de rust te rug. Die tijd gebruikt het team voor het opzetten van een mediaplan. De boodschap die Bieber moet gaan ver kondigen, is even voorspelbaar als helder: hij is ook maar een mens. In januari 2015 verschijnt Bieber in de talkshow van de Ellen DeGeneres om zich te excuseren voor zijn ge drag. Twee maanden later laat hij zich belachelijk maken in The Roast, het tv-programma waarin beroemd heden elkaar ongeremd op hun zwak tes mogen wijzen. Bieber ondergaat de roostering gedwee. In een interview met de Britse Dai ly Telegraph zegt hij te hopen dat mensen begrijpen dat hij net als iede re jongen bezig is volwassen te wor den. Hij gebruikt het mantra: 'I'm not yet where I wanna be - but at least I'm not where I used to be'. (Ik ben nog niet waar ik moet zijn, maar gelukkig ben ik niet meer waar ik was). Daarna is het tijd voor nieuwe muziek. En dan blijkt het genie van Braun, die topproducers een compleet gemoderni seerd geluid voor Bieber laat vormgeven. Plotse ling klinkt hij niet meer als een tienersterretje, maar als een sexy r&b-zanger. Het album Purpose be vat grotere hits dan Bieber ooit daar voor scoorde: What do you mean is de eerste. Daarna volgen toepasselijk ge titelde songs als Sorry en Love your self. Voor het eerst is er waardering van serieuze muziekvolgers. In ons land verklaart Anouk zich fan. Ze is niet de enige. Purpose bereikt zijn doel: Bieber heeft zich als mens aan zijn fans getoond, maar daarna heeft hij zich als een echte ster opgericht en is boven zichzelf uitgestegen. Ik ben nog niet waar ik moet zijn, maar gelukkig ben ik niet meer waar ik was Wat is dat toch met de programma's van Floort je Dessing? Waarom word ik daar steevast zo door geraakt? Zo als donderdag door de documentaire Floortje te rug naar Syrië waarin ze opnieuw naar het land reist dat ze acht jaar geleden al eens bezocht voor 3 op Reis. Natuurlijk, het is sowieso een indringend on derwerp. Maar eerlijk gezegd ben ik door de da gelijkse stortvloed aan Journaalbeelden over de burgeroorlog, verwoestingen en verschrikkin gen enigszins afgestompt. Het duurt al zo lang, is zo ver weg. Floortje slaagt er echter in om het allemaal toch weer binnen te laten komen. Door de ge compliceerde, nauwelijks te bevatten situatie daar terug te brengen tot het leven van de ge wone mens. Zoals het in haar Naar Het Einde Van De Wereld-reeks ook uiteindelijk altijd om gewone mensen draait. Een kind dat in een geruïneerde straat water drinkt uit een lekkende kraan. Een verzorger in de enig overgebleven dierentuin van Damascus die dolt met een leeuw. Een Nederlandse die al twintig jaar in Syrië woont, vluchtte, terugkeer de en haar verwoeste chocoladebedrijf nieuw leven inblies. En ondanks alles stad en land nog steeds kwalificeert als 'heerlijk'. In het centrum van Damascus lijkt er vreemd genoeg niks aan de hand. Daar lachen men sen op straat, drinken thee, verkopen broodjes. In het park zitten jonge meiden te rommelen met een selfiestick, dure zonnebril op hun hoofddoek. Terwijl er even verderop een mortier neerploft. En weer wat verderop de geblakerde resten staan van wat ooit een woonwijk was. Maar de enige die daar nog van schrikt is Floortje. Ze schroomt ook hier niet zichzelf onder werp te maken. Je kunt het egotripperij noe men dat ze laat zien hoe ze een veiligheidscur sus doet ter voorbereiding van de reis - daar leert ze een arm afbinden bij een slagaderlijke bloeding - en hoe ze langdurig een vriendin omhelst voor ze weggaat, maar dat werkt wél. Je voelt aan alles dat dit voor haar ook bepaald niet het zoveelste reisje is. Ze doet vaak wel stoer, maar 'even' naar oorlogsgebied vliegen, gaat haar ook niet in de koude kleren zitten. gun ik haar donderdag die Gouden Televi- zier-Ring. Quote van de dag Janssen reikt nieuwe award uit 'Rondvliegende tegels, kapotte daken, geen eten- Noodtoestand!' zaterdag 8 oktober 2016 Floort e OVERVAL De buit van de overval op Kim Kardashian (35) in Parijs be draagt 5,6 mil joen dollar. Dat is stukken min der dan de 10 of 11 miljoen dollar waarover werd gesproken. Het kostbaarste sie raad is de ring. Die is volgens de aangifte 4 miljoen dollar waard. RING Stefan Raatgever De nieuwe Justin Bieber. foto getty Justin Bieber als tieneridool. Rechts als bajesklant in Miami. FOTO'S GETTY EN REUTERS Bijzondere tv, daar staat de naam Floortje Dessing inmiddels synoniem voor. Oh, wat Reageren: angela@persgroep.nl Actrice Famke Janssen reikt tij dens het Televi- zier-Ring Gala de prijs uit in een nieuwe catego rie: de Zilveren Televizier-Ster Acteur. Achmed Akkabi, Thom Hoffman en Vic tor Reinier zijn de kanshebbers. Emile Ratelband zit vanwege de orkaan Matthew opgesloten op zijn hotelkamer in de VS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27