14 °C Wellness in Luxemburg Zeeuwse hulp op Haïti v, Uitslag buurtonderzoek Zeeuwen kennen vaak opvallend veel mensen in hun nabije omgeving. Tegelijkertijd lijkt men ook net wat gereserveerder dan elders in het land. Walcheren Zeeuwen zijn te spreken over hun buren. Ze staan voor elkaar klaar als dat nodig is. Bijna 85 procent vindt het contact prima, zo blijkt uit de resultaten van het Buurton derzoek van deze krant. Ruim 90.000 mensen uit het he le land, onder wie meer dan 4000 Zeeuwen, deden mee aan het on derzoek. De resultaten staan van daag in een speciale buurtbijlage bij deze krant en op de website. De deelnemers geven de buurt waar ze wonen gemiddeld een 7,5 als cijfer. In Zeeland is dat een frac tie lager: 7,4. In de gemeente Veere ligt de gemiddelde waarde ring het hoogst (7,9), in Vlissin gen het laagst (7,1). Buurten en kernen die het op vallend goed doen zijn onder meer Randduin (bij Oostkapelle), Sint Laurens en Goes-Noordoost. Laag scoren met name de Bloe- menbuurt en de omgeving van de voormalige Bonedijkestraat in Vlissingen en Dauwendaele in Middelburg. Bijna de helft van de Zeeuwen zegt de meeste mensen in zijn buurt te kennen. Dat is bedui dend hoger dan het landelijk ge middelde. Tegelijkertijd lijkt men wat gereserveerder dan elders. Zeeuwen nemen met alle plezier bijvoorbeeld een pakketje voor de buren aan, maar zijn minder vaak dan elders geneigd hen uit te nodi gen voor verjaardagen of mee te doen aan buurtactiviteiten. Maar liefst 93 procent van de in woners van de provincie voelt zich veilig in zijn buurt. Als er er gernis is, dan gaat die vooral over hard rijdende auto's, hondenpoep, het onderhoud van het openbaar groen, geluidsoverlast en ander mans huisdieren. Drie procent van de Zeeuwen (en van de Nederlanders) heeft wel eens ruzie met de buren of wil verhuizen vanwege de buren. De meest voorkomende klacht over de buren is geluidsoverlast. Twaalf procent van de mensen heeft daar last van. Daarentegen beschouwt één op de vijf mensen de buren als vrienden. Van de Zeeuwen verlaat 44 procent 'voor geen goud' zijn huis, ook niet als men een miljoen wint Zeeuwen zijn opvallend honk vast. Maar liefst 44 procent zegt 'voor geen goud' zijn huis te verla ten, ook niet als men een miljoen wint. Eén op de tien mensen wil in dat geval meteen verhuizen. Nieuwsmedia FURA'14/sJ i René en Marianne (foto) Lako uit Middelburg gingen zes jaar geleden naar Haïti om de bevolking te helpen met de wederopbouw van het land na de zware aard beving in 2010, maar steken nu, na de verwoestende orkaan Matthew ook weer de handen uit de mouwen. Ze bieden ook een troostende arm. P2 P8 Kras.nl/52340 of bel 0900-96977ocPg Blij met de buren Rolf Bosboom Vlissingen Buurtonderzoek: zie speciale bijlage en pzc.nl/buurtonderzoek zaterdag 8 oktober 2016 De PZC is onderdeel van Fris weekeinde pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €3,00 258e jaargang nr 238 7 11688 5 5 5 5 4 7 Laat u verwennen in het sfeervolle, middeleeuwse stadje Vianden. Hotel in het gezellige centrum met uitzicht op het kasteel Incl. ontbijt, twee massages en gebruik sauna en zwembad Ontdek de mooie natuur en Luxemburg-Stad voor cultuur Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1