Het zit dicht op elkaar, weet Vandepitte M 22 ZEELAND Ik weet ondertussen zelfs niet meer waar m'n snowboard ligt snowboarden. Of ik daar spijt van heb? Ja eigenlijk wel. Het jeugdvoetbal is toch wel de mooi ste periode. En ik weet ondertus sen zelfs niet meer waar m'n snowboard ligt." Ondanks de voetbalpauze heeft Van Asten zich kunnen ontwikkelen tot een betrouwba re en voetballende verdediger. „Ik ben ook niet meer te vergelij ken met mijn tijd bij Terneuzen. In die twee jaar ben ik gegroeid als persoon. Dat is bijvoorbeeld merkbaar aan m'n coaching. En ja, bij Terneuzen stond ik naast een routinier als Roel Alberti. Dan ben je toch net even wat rustiger." Zijn groei werd ook opge merkt door Terneuzen. „Ik ben vorig seizoen al gepolst voor een terugkeer, maar na één jaar vind ik dat wat snel." Concurrentie De in Breda wonende student Small Business en Retail Mana gement maakt uit de eerste wed strijden op dat Philippine ster ker is dan vorig jaar. „Toen moes ten er heel veel nieuwe spelers worden ingepast. Nu is er gewen ning, dat merk je. En met name voorin is er veel concurrentie. Nieuwe jongens als Sebastiaan de Meijer en Davy Versprille la ten op die positie een goede in druk achter. Het zegt veel over onze selectie dat iemand als Maarten van Hecke tot nu toe ge noegen moet nemen met een re serverol." Van Asten speelde de derby Philippine-Terneuzen één keer eerder. Bijna twee jaar geleden won hij met Terneuzen met 4-2. „Toen was het verschil vrij groot, maar dat verwacht ik van daag niet. Ik kijk er heel erg naar uit om tegen een aantal vrien den te spelen. We gaan denk ik twee teams zien die willen win nen. Ik verwacht dat er veel goals vallen." In de B-junioren verkoos Jasper van Asten (21) het snowboarden nog boven het voetbal. Uiteinde lijk won zijn liefde voor het voet balspelletje het van de sneeuw pret en via JVOZ en Terneuzen belandde de verdediger bij Phi lippine. Van die keuze lijkt de Terneuzenaar weinig spijt te heb ben. Na het kampioenschap van vorig seizoen ziet ook zijn twee de jaar er tot nu toe rooskleurig uit. De ploeg staat momenteel gedeeld tweede in de derde klas se. Met Van Asten als basisspe ler, op zijn geliefde positie cen traal achterin. „Van zo'n start kun je als pro movendus natuurlijk alleen maar dromen", doelt Van Asten op het puntenaantal: tien uit vijf. „We hebben drie keer ge wonnen en dat waren geen ge stolen punten. We leunen wat meer op de counter dan vorig sei zoen, maar willen absoluut wel voetballen. De huidige klasse ring is mooi, maar we zijn pas net onderweg. Ons doel is ge woon om weg te blijven van die nacompetitieplaatsen. Plaats ze ven of acht zou prima zijn." en trainers- wisselin gen uiteinde lijk op. „Ik voelde me er toen niet echt op m'n plaats." Hoewel Philippine vorig seizoen een klas se lager speelde voelde het als de juiste beslissing om weg te gaan. „Er wordt hier goed voor ons gezorgd. Voor iedere training duiken we een half uur ons krachthonk in. En spelen we op zondag op kunstgras dan kunnen we op de vrijdagtraining uitwijken naar het kunstgrasveld van Hoek." Het gesprek met Philippi ne-trainer Dennis de Nooijer trok Van Asten uiteindelijk over de streep. Beiden kenden elkaar al vanuit hun gezamenlijke JVOZ-tijd. Van Asten koos pas op oudere leeftijd voor de oplei dingsclub. „Ik was al tweede jaars A. Daarvoor was ik tweeën- halfjaar gestopt met voetbal. Met Joris Corijn (speler Bres- kens, red.) en Mare Verwei (speelt bij tegenstander Terneu zen, red.) besloot ik te gaan Philippine doet het momenteel iets beter dan de ex-club van Van Asten, Terneuzen. „Zij hebben drie punten minder maar hebben ook een heel lastig pro- gra mma gehad. Natuurlijk mag je als Terneuzen zijnde niet met 4-0 en 6-0 verliezen van Cluzo- na en Steenbergen, maar die clubs voeren niet voor niets de ranglijst aan." De verdediger speelde zelf lan ge tijd in de jeugd bij Terneuzen en proefde één jaar van het eer ste elftal. Hoewel hij twee seizoe nen geleden zeer regelmatig een basisplaats kon bemachtigen zocht Van Asten zijn heil zo'n twaalf kilometer verderop. Dat onrustige seizoen - Terneuzen stond toen onder leiding van Wesley Visser en interim-trai ner Eddy van der Hooft - brak hem vanwege de nodige spelers- Hoek liet al een paar keer onnodig punten liggen en dat zorgt voor een knagend gevoel. Vandaag gaat de ploeg op bezoek bij Zwaluwen en mag het niet wéér punten la ten liggen. „Wij hebben de kwali teit om voor de bovenste plaatsen mee te doen", zegt Reguillo Van depitte. „Maar dat moeten we dan ook wel uitstralen." De middenvelder nam voor dit seizoen de aanvoerdersband over van Giovanni Siereveld, die vond dat het tijd was voor een nieuwe captain. Vandepitte (27), bezig aan zijn zesde seizoen bij Hoek, wil meedoen om de prijzen en het liefst weer promoveren. Hij weet echter dat zijn ploeg dan wel effec tiever zal moeten worden en te genstanders niet de kans moet ge ven om terug in de wedstrijd te komen. „We hebben nu een paar keer verzuimd om onszelf te belo nen", weet Vandepitte. „Dat heeft ons punten gekost. Punten die aan het eind van de rit duur kun nen zijn." Afgelopen zaterdag had Hoek te genstander DFS een helft lang bij de keel. „Maar we vergaten te sco ren. De eerste helft was echt goed, de tweede helft een stuk minder. Tijdens de rust had iedereen in de kleedkamer het gevoel: we gaan ze pakken. We waren veel beter en misschien dachten we dat het wel goed zou komen. We hebben nu drie keer gewonnen, maar ook drie keer gelijkgespeeld. Tegen Swift, Sliedrecht en DFS hadden we ook gewoon die drie punten moeten pakken. Dan hadden we er nu veel beter voor gestaan." Hoek bezet nu de derde plaats en heeft vijf verliespunten meer dan koploper Achilles Veen. Van depitte: „Van wat ik tot nu toe heb gezien denk ik: niemand steekt er in deze klasse echt boven uit. Iedereen kan van iedereen winnen, het zit heel dicht op el kaar. Ik vind wel dat het in verde digend opzicht nu beter staat. Toen hadden we na de eerste vier duels nog niet gescoord en al elf te- gengoals. Nu hebben we na zeven wedstrijd pas vier goals tegen. Dat is positief." In Vlaardingen wil Vandepitte vandaag met zijn ploeg voor de vierde keer deze competitie de nul houden. Hoek moet winnen om aansluiting te houden met de kop van de ranglijst. „Wij hebben de kwaliteit om voor de bovenste plaatsen mee te doen. Maar dat moeten we dan ook wel uitstra len. We zijn Leonardo nu een tijd je kwijt door zijn blessure, maar Esmat Shanwary is erbij gekomen. Die jongen kan voetballen. In de breedte worden we sterker en dat is nodig als er straks door blessu res en schorsingen wat gaten gaan vallen. Zaterdag hadden we ook echt een sterke bank. Dat heb je nodig in deze klasse." Trainer Jannes Tant neemt van daag zestien spelers mee. Douwe Zeegers en Armand Doka sluiten aan bij de eerste selectie, Bjarne de Vreeze en Sascha Beshliaha spe len in het tweede. Nieuwkomer Shanwary is nog niet speelgerech tigd. We hebben nu een paar keer verzuimd om onszelf te belonen en dat heeft punten gekost zaterdag 8 oktober 2016 beeld een half uur ons kracht honk in." FOTO PETER NICOLAI Centrale verdediger Jasper van As ten voelt zich thuis bij Philippine. „Er hier goed voor ons gezorgd. Voor iedere training duiken we bijvoor- —Jasper van Asten Juriën Dam Breda Op de eerste speeldag van dit seizoen ging Hoek onderuit bij Ter Leede (1-0). Sindsdien bleef de zaterdag-hoofdklasser zes duels op rij ongeslagen, maar van euforie is geen sprake. Barry van der Hooft Hoek Reguillo Vandepitte, aanvoerder van Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 193