Syrische asielzoeker wanhoopt in verlaten sloopwijk Zierikzee ZEELAND 5 112 NIEUWS Houtverbranding bij camping loopt uit de hand Aanhanger valt om op rotonde Tweetal vast na mishandeling Droger vat vlam in school Wat is dit.Nu kan je hier ook niet meer door. Eerst kon dat nog wel. Ik woon gewoon in een ge vangenis!" Slabberswerf 38 in Zierikzee is nagenoeg onbereikbaar voor be zoekers. De voordeur van het rij tje huizen in de sloopwijk wordt afgeschermd door een bouwhek. Ook de vrije achterom is tot ver rassing van Osman Alrashid op eens geblokkeerd. Zijn huis is nu alleen nog via een omweg door drie andere straten bereikbaar. „Stel dat er wat gebeurt met mij, of mijn kinderen, hoe kan de zie kenauto hier dan komen?" De 38-jarige Syriër praat met een mengeling van wanhoop en woede. Hij ontvluchtte zijn vader land voordat de burgeroorlog daar uitbrak, maar draagt inmid dels wel het litteken mee van achttien omgekomen familiele den, die achterbleven in Hama. Het dagelijks leven in de sloop wijk in Zierikzee roept bij hem pijnlijke associaties op. Blokken links en rechts zijn neergehaald en vervangen door nieuwbouw. De straat is een zandweg gewor den, vrachtwagens rijden af en aan met materialen. „Toen ze aan het heien waren: boem, boem, boem.... 's Ochtends om half ze ven beginnen ze soms al. Ik word helemaal gek in m'n hoofd. Kan niet slapen." Zijn buurman vertrok drie maanden geleden, waarmee Alras hid de laatste in het overgebleven blokje werd. De voordeur van de buurman is vervangen door een houten schot. In de rijtjes verder op die ook sloop wachten, wonen nog zes andere huurders. Osmans vijf kinderen (2 tot en met 9 jaar oud) wonen drie dagen in de week bij hem, de andere dagen bij zijn ex-vrouw aan de andere kant van Zierikzee. „Toen ik hier kwam, 3,5 jaar geleden, zeiden ze dat ik een ander huis zou krijgen. Alles komt goed, zeiden ze. En nu zit ik hier nog steeds. Waar moe ten mijn kinderen spelen? Het is niet veilig. Er zitten junkies, 's Avonds is het hier helemaal don ker, er brandt geen licht meer. Ge vaarlijk om over straat te gaan." Alrashid zoekt naar een brief van woningbouwcorporatie Zeeuwland, waarin staat dat hij over zes maanden weg moet. „Heel graag. Het liefst morgen nog. Maar waar naartoe? Ik kijk ie- Meneer Alrashid heeft het zelf op het laatste moment laten aankomen dere dag op internet naar het aan bod van Zeeuwland. Ze hebben niks!" „Meneer Alrashid heeft de si tuatie waarin hij nu zit in feite zelf gecreëerd", zegt directeur An toine de Ceuster van Zeeuwland. „Hem is in 2013 een tijdelijk con tract aangeboden voor deze wo ning, met de mededeling dat hij zo spoedig mogelijk iets anders moest gaan zoeken. Maar hij heeft het op het laatste moment laten aankomen." De Ceuster ver zekert dat er sindsdien tientallen woningen beschikbaar zijn ge weest. Het actuele aanbod op de site van de corporatie beperkt zich tot één woning in Zierikzee en twee in de dorpen. De Ceuster: „Het komt wel goed. Eind dit jaar moet de derde en laatste fase van de wijk leeg zijn en gaan we ook dat deel slo pen. Dan moet hij sowieso verhui zen. Ik ga er vanuit dat dit op te lossen is." Nu ook in Zeeuws- Vlaanderen ü.rrifli 'ij «iiiHiuimuiujj zaterdag 8 oktober 2016 GROEDE De brandweer is gistermid dag uitgerukt voor een te groot geworden houtversto- king bij een camping in Groe- de. De politie kreeg een melding dat er een caravan in lichter laaie zou staan. Ter plekke bleek dat een boer in de buurt van de camping afvalhout aan het verbranden was. Omdat hij de controle over het vuur kwijt was werd ook de brand weer opgeroepen. Tegen de boer wordt een pro ces-verbaal opgemaakt om dat hij geen stookvergunning had. MIDDELBURG Op de rotonde op de kruising tussen de Torenweg en de Schietbaan in Middelburg is vrijdagmiddag een vrachtwa gencombinatie omgevallen. Dat gebeurde rond 13.00 uur. Daarbij raakte niemand ge wond. De combinatie, bestaan de uit een vrachtwagen en een aanhanger, is vermoede lijk te hard over de rotonde ge reden. De trailer, geladen met banden, viel daardoor om. De weg was enige tijd afgezet. VLISSINGEN Een 27-jarige vrouw uit Vlissin gen en een 32-jarige man uit Oost-Souburg zijn in de nacht van donderdag op vrijdag op gepakt voor mishandeling. Een 20-jarige man uit Vlissin gen deed aangifte bij de poli tie nadat hij beweerde te zijn mishandeld. De twee zijn op gepakt en ingesloten voor ver hoor. De politie doet verder onderzoek naar het incident. TERNEUZEN In de keuken van school De Argo in Terneuzen heeft gis teravond brand gewoed. Ver moedelijk had een droger in de keuken vlam gevat. De brand veroorzaakte veel rook in de school. De brandweer rukte met meerdere voertui gen uit. Marcel Modde Zierikzee Antoine de Ceuster, Zeeuwland Te huur: prachtige appartementen De eerste maand nemen wij uw dubbele huurlasten voor onze rekening!* M.u.v. Reigersberg 23 thuis op Walcheren Osman Alrashid leeft met zijn vijf kinderen achter bouwhekken in de Zierikzeese sloopwijk Buijsse. Hij wacht met smart op een ver vangend huis, maar volgens de woningbouwcorporatie heeft hij de situatie aan zichzelf te danken, foto dirk--jan gjeltema Het Dok Vlissingen jLLLL.u ili WI.MA Vanafprijs 329.000,- v.o.n. Rondleiding Donderdag 13 oktober Aanvang: 10.00 uur Aanmelden via: info@m2makelaars.nl www.hetdokvlissingen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 185