Verschoor: Warm gevoel bij beide clubs Het zit dicht op elkaar, weet Vandepitte 22 ZEELAND Bij Duiveland ligt het niveau in de trainingen hoger. Hij is bij Duiveland door de voordeur weggegaan. Niks geen scheve gezichten. René Verschoor heeft er vrienden achtergelaten. Zijn vader is trouwens nog steeds lid van de technische commissie bij de club uit Oosterland. Dat maakt het allemaal wel speciaal. „Ik heb mijn gevoel gevolgd." Verschoor heeft een huis ge kocht. Er moet geklust worden. En ook zijn eigen bedrijfje vraagt veel van zijn tijd. Bouwen voor de recreatiesector, luxe chalets en sta caravans vooral. Voor de 25-jarige verdediger voldoende reden om te rug te keren naar SKNWK, de club van zijn jeugd. „Bij Duive land ligt het niveau in de trai ningen hoger. Ook in de wed strijden wordt er net wat meer gevraagd. Ik wilde het graag een beetje re laxter. Af en toe een training overslaan, zonder dat het effect heeft op de speelkan- sen voor de zater dag." Voor de goede or de: Verschoor nam het besluit al ruim voordat SKNWK naar de derde klasse promoveerde. Een goed gesprek met de nieuwe trainer Perry Snoep lag er aan ten grondslag. Plus het weer zien met alle oude maat jes natuurlijk. Toch was het wikken en wegen voor Ver schoor. Vier jaar lang heeft hij met plezier gevoetbald bij Duive land en destijds in de tweede klas se zijn sportieve grenzen verlegd. Zijn pa was het belangrijkste klankbord bij het nemen van het besluit. „Ik heb het bewust lang in de huiselijke kring gehouden. Voor je het weet, ligt het op straat en gaat alles een eigen leven lei den." De start in de derde klasse van SKNWK heeft hem verrast. Met negen punten uit vijf wed strijden doet de ploeg uit Nieuwer kerk volop mee in de top, net als Dui veland overigens. „Het verbaast me vooral dat we de punten hebben ge pakt in de wedstrij den waar je het niet verwacht." Tegen ex-tweedeklasser VVC'68, de huidige lijst aanvoerder WHS en het altijd ster ke Noad'67 werd de volle winst be haald. Steeds buiten de deur. Thuis wacht SKNWK nog op de eerste punten. Verschoor heeft er wel een verklaring voor. „We komen het best tot ons recht tegen betere ploegen. Dan hoe ven we het spel niet te maken en kunnen we veel mensen achter de bal houden. De or ganisatie achterin staat wel. En in de omschakeling hebben we spelers die juist dan gevaarlijk zijn." Remco van den Berge is op dit moment de man in vorm bij SKNWK. Robert Padmos, vorig jaar topschutter, staat vreemd ge noeg nog droog. „Je ziet dat het aan hem vreet. Zoals elke spits leeft hij van doelpunten. Mis schien heeft hij ze voor vanmid dag bewaard." Ook tegen Duiveland verwacht Verschoor dat zijn ploeg kiest voor reactievoetbal, zelfs voor eigen pu bliek. „We moeten vooral niet anders gaan doen dan we gewend zijn." Verschoor heeft in zijn loopbaan de nodige trainers meegemaakt, ook in de jaren bij Duiveland. Met het aanstellen van de jonge en als hoofdtrainer onervaren Perry Snoep stak SKNWK zijn nek uit. Verschoor is positief. „Ik ben on der de indruk van zijn oefenstof en de manier waarop hij commu niceert met de spelers. Hij is een trainer met potentie." Verschoor is ervaren genoeg om te weten dat het snel anders kan zijn. „Bij te genvallende resultaten gaan trai ners soms ineens rare dingen doen." De druk ligt vanmiddag bij Dui veland, zegt Verschoor. „Zij wil len meedoen voor de bovenste plaatsen. Voor ons blijft handha ving het doel. We zijn blij met on ze negen puntjes. Die hebben we alvast binnen, ook als straks tegen de winter de blessures en schor singen komen. We hebben geen brede selectie. Het zou goed kun nen dat we het dan moeilijk krij gen." Ondertussen is Verschoor in korte tijd uitgegroeid tot een verlengstuk van de trainer in het veld. „Ik probeer het ach terin dicht te houden en mijn ervaring over te breng en op de andere jon gens." Natuurlijk hoopt Verschoor ^vanmiddag als win- [naar van het veld te stappen. „Ieder een wil die pot winnen, ik mis schien nog wel het meest." Leuk detail: zijn bedrijf schenkt vanmid dag de wedstrijd bal. „Ik heb warme ge voelens bij beide clubs. Daarom leek me dat wel de ge paste oplossing." Hoek liet al een paar keer onnodig punten liggen en dat zorgt voor een knagend gevoel. Vandaag gaat de ploeg op bezoek bij Zwaluwen en mag het niet wéér punten la ten liggen. „Wij hebben de kwali teit om voor de bovenste plaatsen mee te doen", zegt Reguillo Van depitte. „Maar dat moeten we dan ook wel uitstralen." De middenvelder nam voor dit seizoen de aanvoerdersband over van Giovanni Siereveld, die vond dat het tijd was voor een nieuwe captain. Vandepitte (27), bezig aan zijn zesde seizoen bij Hoek, wil meedoen om de prijzen en het liefst weer promoveren. Hij weet echter dat zijn ploeg dan wel effec tiever zal moeten worden en te genstanders niet de kans moet ge ven om terug in de wedstrijd te komen. „We hebben nu een paar keer verzuimd om onszelf te belo nen", weet Vandepitte. „Dat heeft ons punten gekost. Punten die aan het eind van de rit duur kun nen zijn." Afgelopen zaterdag had Hoek te genstander DFS een helft lang bij de keel. „Maar we vergaten te sco ren. De eerste helft was echt goed, de tweede helft een stuk minder. Tijdens de rust had iedereen in de kleedkamer het gevoel: we gaan ze pakken. We waren veel beter en misschien dachten we dat het wel goed zou komen. We hebben nu drie keer gewonnen, maar ook drie keer gelijkgespeeld. Tegen Swift, Sliedrecht en DFS hadden we ook gewoon die drie punten moeten pakken. Dan hadden we er nu veel beter voor gestaan." Hoek bezet nu de derde plaats en heeft vijf verliespunten meer dan koploper Achilles Veen. Van depitte: „Van wat ik tot nu toe heb gezien denk ik: niemand steekt er in deze klasse echt boven uit. Iedereen kan van iedereen winnen, het zit heel dicht op el kaar. Ik vind wel dat het in verde digend opzicht nu beter staat. Toen hadden we na de eerste vier duels nog niet gescoord en al elf te- gengoals. Nu hebben we na zeven wedstrijd pas vier goals tegen. Dat is positief." In Vlaardingen wil Vandepitte vandaag met zijn ploeg voor de vierde keer deze competitie de nul houden. Hoek moet winnen om aansluiting te houden met de kop van de ranglijst. „Wij hebben de kwaliteit om voor de bovenste plaatsen mee te doen. Maar dat moeten we dan ook wel uitstra len. We zijn Leonardo nu een tijd je kwijt door zijn blessure, maar Esmat Shanwary is erbij gekomen. Die jongen kan voetballen. In de breedte worden we sterker en dat is nodig als er straks door blessu res en schorsingen wat gaten gaan vallen. Zaterdag hadden we ook echt een sterke bank. Dat heb je nodig in deze klasse." Trainer Jannes Tant neemt van daag zestien spelers mee. Douwe Zeegers en Armand Doka sluiten aan bij de eerste selectie, Bjarne de Vreeze en Sascha Beshliaha spe len in het tweede. Nieuwkomer Shanwary is nog niet speelgerech tigd. We hebben nu een paar keer verzuimd om onszelf te belonen en dat heeft punten gekost zaterdag 8 oktober 2016 Vier seizoenen speelde René Verschoor voor Duiveland. Deze zomer keerde hij terug op het oude nest, bij SKNWK. Vandaag treffen beide teams elkaar in Nieuwerkerk. Ben van den Aarssen Nieuwerkerk René Verschoor, speler SKNWK René Verschoor wacht met SKNWK nog op de eerste punten op eigen veld. „We komen het best tot ons recht tegen betere ploe gen. Dan hoeven we het spel niet te maken en kunnen we veel mensen achter de bal houden." foto dirk jan gjeltema Op de eerste speeldag van dit seizoen ging Hoek onderuit bij Ter Leede (1-0). Sindsdien bleef de zaterdag-hoofdklasser zes duels op rij ongeslagen, maar van euforie is geen sprake. Barry van der Hooft Hoek Reguillo Vandepitte, aanvoerder van Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 175