Voetbalkooi alsnog naar Scheldestraat Info over sportveld IOUWEN-DUIVELAND 11 Zeil- en surfcentrum Brouwersdam vreest einde surfbaai U i De beste surfers ter wereld hebben leren surfen op de Kabbelaarsbank. Dat is voorbij als Brouwerseiland doorgaat, vreest Uwe Jendrusch. Ik wil de politiek van Schouwen wijzen op de allerlaatste kans voor de surfbaai www.dezeeuwsehaardenspecialist.nl Gewerkt bij Wielemaker en benieuwd hoe het er nu uitziet? Kom naar de Open dag op zaterdag 15 oktober van 10.00 - 16.00 uur wielemaker werseiland funest. Die verliezen midden op de baai, waar hoge be bouwing komt, plotseling twintig procent windsnelheid. De turbu lentie neemt met dertig procent toe. En dan hebben we het nog niet eens over die driehonderd motorboten die aan- en afmeren op Brouwerseiland, de onveilig heid die dat voor de surfers met zich meebrengt." Jendrusch weet zeker: als het project doorgaat, kan hij de sur fers gedag zeggen. En dus ook de internationale surfwedstrijden. „Dan is het gewoon einde surfcen trum, want van alleen surflessen kunnen wij en onze honderd per soneelsleden niet leven." Meer dan tien jaar geleden, toen Brouwerseiland nog Jachthaven van de Toekomst heette, zag Jend rusch de bui al hangen. „Jarenlang heb ik geprobeerd de politiek uit te leggen wat de gevolgen van het project zullen zijn. Maar het lijkt wel of ze het niet snappen. De pro vincie promoot Zeeland als hot spot voor watersport, maar haalt het mooiste gebied voor water sport weg. De Schouwse gemeen teraad neemt unaniem een motie aan waarin staat dat de surfoever op de Middelplaat moet worden behouden, maar laat vervolgens de hele plaat bebouwen, en over compensatie hoor je niemand meer. Ook de tweehonderd par keerplekken voor campers zijn straks gewoon kwijt. Van alle loca ties aan de Grevelingen hadden de plannenmakers werkelijk geen slechtere kunnen kiezen." De Schouwse politiek gaat aan staande maandagavond met elkaar in debat over Brouwerseiland. Zo wel de projectontwikkelaar als de surfers komen hun verhaal doen. Jendrusch zal er ook zijn. „Ik wil de raadsleden wijzen op de aller laatste kans voor de surfbaai: de Middelplaat laten zoals die is. Dan kan daarachter gewoon komen wat in de plannen staat en dan kunnen de surfers gewoon blijven surfen. Want geloof me, wat de ontwikkelaar ook zegt, als de Mid delplaat wordt bebouwd, is de surfbaai verleden tijd. Dan is alles wat we hier de afgelopen vijfen twintig jaar hebben opgebouwd, voor niets geweest." Toen Uwe Jendrusch in de jaren tachtig met zijn ouwe Ford vol surfspullen vanuit Duitsland naar de Brouwersdam kwam, was het er nog een blubberige bende. Nu is het een paradijs voor wie over het water wil zweven. Dat is deels aan Jendrusch te danken. Die zag in de Kabbelaars bank, waar je op veel plekken in het water kunt staan en waar je bij alle windrichtingen wel ergens veilig aan de kant komt, de ideale locatie om te leren surfen. Hij zeg de zijn baan als elektricien op, trouwde het meisje van de cam ping in Den Osse en samen start ten ze de eerste professionele surf- school aan de Brouwersdam. De surfschool, die inmiddels we reldkampioenen heeft afgeleverd, is gaandeweg uitgebreid met een zeilschool, horeca, vakantiehuis jes, beachlodges en een surfshop. Maar nog steeds komen elk jaar honderden schoolkinderen uit de wijde omtrek om bij Jendrusch te leren surfen. „Die zullen ook wel blijven komen", denkt hij. „Maar voor gevorderde sufers is Brou- „Verhuis die kooi alsjeblieft," smeekte Ad Hagesteijn, wiens tuin grenst aan de speelplek op de Mosselboomgaard. Hageste- ijns auto is bekrast en gedeukt. „Dit is geen overlast meer. Dit zijn vernielingen. Het gaat om een nieuwe, wat jongere groep waarmee niet valt te praten." Het cameratoezicht, waarover de raadscommissie het donder dag had, heeft volgens Hageste ijn geen zin als niet onmiddellijk op de beelden wordt gereageerd. De beelden worden bekeken in het gemeentehuis, omdat de in zet van een observant - zoals in Renesse gebeurt - te duur is. Ha gesteijn: „En wie bekijkt de beel den 's avonds en in het weekein de als de overlast het grootst is?" LSD-fractieleider Robbert Lie- vense rook zijn kans. „Wij ko men met een motie om de voet balkooi per direct te verplaatsen naar de Scheldestraat." In tegen stelling tot de laatste gemeente raadsvergadering lijkt een meer derheid deze motie te steunen. WD, PvdA en CDA gaan mee met LSD. De SGP beraadt zich nog. Aan de Scheldestraat komt geen camera. Die in de Mossel boomgaard is niet meer nodig. Burgemeester Gerard Rabelink suggereerde de camera elders in te zetten. SP-raadslid Anita de Vos wist wel waar: 'Bruinisse'. ZIERIKZEE Alle voetbalvereni gingen op Schouwen-Duive- land steken volgende week vrij dag de koppen bij elkaar om het te hebben over het onder houd van de voetbalvelden. Het Uitvoeringsbedrijf van de gemeente Schouwen-Duive- land is verantwoordelijk voor het onderhoud van velden op het eiland. Tijdens de openbare bijeenkomst worden de vereni gingen geïnformeerd over de werkzaamheden die het Uitvoe ringsbedrijf doet om de sport velden te onderhouden. Ook krijgen de verenigingen de gele genheid hun wensen over on derhoud kenbaar te maken en aan te geven waar er ruimte voor verbetering is. De bijeenkomst vindt plaats op vrijdag 14 oktober om 14.00 uur in de kantine van s.v. MZC '11 aan de Lange Blokweg 29a in Zierikzee. HAARDEN SPECIALIST 100 www.wielemaker.nl zaterdag 8 oktober 2016 Smeekbede van een surfer Uwe Jendrusch, eigenaar van zeil- en surfcentrum Brouwersdam, vreest het einde van de surfbaai - en dus van zijn bedrijf - als het pro ject Brouwerseiland doorgaat. Zeker als de Middelplaat, waarnaar hij op deze foto wijst, ook wordt bebouwd, foto dirk jan gjeltema —Uwe Jendrusch, surfcentrum Wendy Wagenmakers Brouwersdam De voetbalkooi moest weg van de Mosselboomgaard in Zierik- zee. De voetbalkooi blééf, maar dan met een camera erbo ven. En nu wil de gemeente raad dat de voetbalkooi wordt verplaatst naar het parkeerter rein aan de Scheldestraat. Ton van den Nouweland Zierikzee DE ZEEUWSE Anthony Fokkerstraat 28 4462 ET Goes +31(0)113 40 50 22 info@dezeeuwsehaardenspecialist.nl jaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 161