Maastricht 3 5 STEDENTRIP Wekelijks vertelt een local over zijn of haar stad. 1 Cementfabriek Tijdens de Nederlandse Dans- dagen - dit weekend is de 19de editie - tref je op onverwachte locaties in de stad de top van de Nederlandse dans in al zijn ver schijningsvormen: van moderne dans tot klassiek ballet en van breakdance tot avant-garde. Wie na dit weekend wil genieten van bijzondere dansvoorstellingen kan, naast het theater op het Vrijthof, terecht bij AINSI in een voormalig gebouw van cement fabriek ENCI. Het ligt een beetje uit het centrum; aan de oevers van de Maas en aan de voet van de Sint Pietersberg. Wie zijn stevige stappers meeneemt, kan in dit gebied voor de voorstelling prachtig wandelen." 2 Rommelzolder O €2,70 €3 €90 €30 Hoe is het daar? Marres Kitchen noemt zichzelf het hipste restaurant van Maas tricht en misschien heeft het daarin ook wel gelijk. Je eet hier in een trendy interieur, gevestigd in een historisch huis met een ruime stadstuin. Wanneer ik hier binnenkom, schiet me altijd de term bon vivant te bin nen. Het is bijna verplichte kost om boven je maaltijd - een soort mix tussen Syrisch en Siciliaans - over kunst en cultuur te praten. Er worden ook exposities georga niseerd Dit weekend trilt de Maasstad op zijn grond vesten dankzij de Nederlandse Dansdagen. Maar je kunt er altijd prettig cultuur snuiven. de boekhandel aan de Wycker Gracht straat, die meer voelt als een verge- ten rommelzolder. De tweedehands boeken en el pees staan tot de nok toe opgesta peld met maar net genoeg ruimte om erdoorheen te manoeuvreren. Je vindt hier vergeelde Playboys, Franse filosofen en alles daartus senin. Liefhebbers kunnen uren zoeken naar verloren schatten. kunstboeken, tijd schriften, ansicht kaarten en vintage kleding. Op de eer ste verdieping zit de Wild West Active Space: een ruimte voor wisselende tentoon stellingen. Hoogtepunten zijn de openingsavonden op dinsdag, als het nieuwe werk ritueel wordt ge vierd met de muziekcollectie van de doorgewinterde Maastrichtse dj Don Londi. 4 Bon vivant Wisselende tentoonstellingen Tom Waits Waits voorovergebogen over een glas whiskey aan de toog ver wachten. In werkelijkheid zitten er vooral studenten van de kunst- •r M academie in deze bar. Het is de habi tat van de plaatse lijke bohemien en bourgeoisie. magazine 49 Simon Bus (27) is breakdancer. Hij woont in Maastricht sinds hij acht jaar geleden ging stude ren aan de Academie Beeldende Kunsten. Vorig jaar won hij de Free Spirit Experimental Battle. Lage Kanaaldijk 112-113 Wycker Grachtstraat 11 De mooiste en bekendste boek handel van Maastricht is Domini canen in de gelijknamige kerk. Zeer de moeite waard vind ik ook „De stad ligt op steenworp afstand van België en een bezoek is dan ook een beetje als een vakantie in eigen land. De historische binnenstad staat bomvol prachtige, oude gebouwen; met bijna 1.700 rijksmonumenten heeft het in Nederland alleen Amsterdam boven zich te dulden. Cultuur staat hier hoog op de agenda, maar dan het liefst wel een beetje chic. Het blijft niet bij het jaarlijkse concert van Andre Rieu en de Tefaf kunst beurs. Het is ook een echte studentenstad en daardoor is er ook voor een jonger publiek genoeg te doen." Productie: Matthijs Meeuwsen Foto: Hollandse Hoogte WILUWESTT Capucijnenstraat 98 Heggenstraat 16 Vlakbij het Vrijthof vind je in een smal straatje de conceptstore Traders Pop. Op de begane grond kun je overdag terecht voor Bredestraat 14 De dag sluit je wat mij betreft af in Take Five. De sfeer in de bar heeft iets filmisch. Je zou zo Tom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 146