Langs universiteitsstad Madison, waar Bill Harley studeerde, langs de Wisconsin-rivier, velden vol pompoenen, dorpen met houten huizen, eenzame boerderijen. Een kaarsrechte weg voert naar de horizon. Asfalt en oranje lucht versmelten er tot een rozige streep. Er zullen niet veel mensen zijn die dromen van een vakantie in Wisconsin. Wie aan Amerika denkt, heeft beelden van de Grand Canyon, Florida, Californië, New York of de ruige Rocky Mountains. Daar is het vaak adembenemend mooi en dat doet het goed op foto en video. Hier in Wisconsin krijg je juist het gezicht van doorsnee Amerika te zien. Spring Green heeft echter wel een topper in huis: Taliesin, het landgoed van Amerika's grootste De route slingert en een bord kondigt een rustic road aan, een landweggetje door een vergeten Amerika UIT& architect Frank Lloyd Wright. De man, op de grens van gek en geniaal, beleefde zijn hoogtijdagen in de eer ste helft van de vorige eeuw. Hij was zijn tijd ver vooruit en werkte vooral met materialen uit de omgeving en speelde met de vormen van het landschap. Het maakte hem overigens niet tot een populaire bewoner van Spring Green. Daar voor had hij te veel schulden bij plaatselijke ambachtslieden en middenstand. Regelmatig duikt er in het dorp weer een anekdote op. „Maakt u zich zorgen over het bedrag dat ik u nog moet betalen?" „Jazeker, meneer Lloyd." „Mooi, als u zich daar druk om maakt hoef ik het niet te doen..." Zijn persoonlijke leven kende overigens genoeg drama. Zo werd op het landgoed zijn grote liefde Martha Borthwick vermoord door een butler die boos was over zijn ontslag. Hij stak het huis in brand en wachtte buiten met een hakbijl in zijn hand op de mensen die aan het vuur wisten te ontsnappen. Natte wegen, damp op het water, grote plas sen op de velden. Pas als de Mississippi in zicht komt, trekt de hemel voorzichtig open. De brede rivier die vooral bekend is als levensader van enkele zuidelijke staten, ontspringt in Minnesota om vervolgens over 3.766 kilometer naar de Golf van Mexico te stromen. Rijden, kijken en stoppen bij een van de panelen waarop iets over het verleden wordt vermeld. Meestal zijn het verhalen over pioniers, cowboys, soldaten en indianen die zich vergeefs hadden geweerd tegen de blanke kolonisten. Op de plek waar de Black River in de Mis sissippi uitmondt, gaat het landinwaarts. -> magazine 45 VERENIGDE STATEN Door County Sturgeon Bay Black River Green Bay Wisconsin River Arkdale Wautoma Neceda Coloma Spring Green Lake Ripley 1 t Cambridge Milwaukee route Madison Born to be wild Get your motor runnin' Head out on the highway. Afgetakeld Niet alle bezine- pompen waar je langskomt, zijn nog in gebruik. Lake Michigan Reis United Airlines vliegt dagelijks via Chicago naar Milwaukee. Aan gezien Chicago de thuisbasis van de luchtvaartmaat schappij is, heeft het de meest frequente verbindingen. Reken voor een ticket op tarieven vanaf 850 euro. Vergelijken van data en andere aan bieders is verstandig. Harley huren Op harley-david- son.com kun je zoe ken naar officiële dealers in Milwaukee en omgeving. De meeste bieden de mogelijkheid een motor te huren. Van bescheiden machines tot topmodellen. Vanaf zo'n 85 euro per dag. Accommodatie In alle soorten en maten. Extra leuk: The Iron Horse hotel in MiLwaukee, luxeho tel met de motor als thema; The Round Barn Lodge in Spring Green, familiemotel met historie; Aloft Green Bay, design- hotel met perfecte locatie bij Railway Museum; Holiday Music Motel in Stur geon Bay, vintage jaren 50 waar regel matig muzikanten komen om te schrij ven. Meer informatie travelwisconsin. com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 142