Jordanië en Syrië zijn redelijk veilige landen om in te reizen' Hans Avontuur beschrijft elke week een voorval, anekdote of dilemma uit zijn leven als reisjournalist, Hans laaft zich aan internet, waarop de steden van Syrië nog altijd prachtig zijn. Historisch Aleppo REAGEREN? hans.avontuur@persgroep.nl Afgelopen week kon ik er niet meer naar kijken. Zoveel ellende in een stad die nog niet zo lang geleden tot de hoogte punten van een Syrië-rondreis hoorde: Aleppo. Op zoek naar wat ooit was, tikte ik op Google de termen 'toerisme' en 'Aleppo' in. Een fractie van een seconde later was alle narigheid verdwenen en presenteerde TripAdvisor de tien highlights: 'Perfecte plek om te ontspannen en te genieten van het leven.' Klikkend en scrollend reisde ik langs al het moois dat Aleppo volgens de overjarige website te bieden had. Virtueel bezocht ik de citadel, het historische centrum, het rijke archeologische museum en het Bab al-Faraj-plein. Op de foto's stond alles nog glorieus overeind en waren de mensen nog niet voorgoed van hun geluk en dromen beroofd. Het was pijnlijk en fijn tegelijk om te verdwalen tussen de mooie plaatjes van een van 's werelds oudste permanent bewoonde steden, gelegen tussen Middel landse Zee en Eufraat. Ik zag lachende gezich ten, gezellige pleintjes, soeks en fonteinen die gul met water spoten. Een plek die je graag eens met eigen ogen zou gaan bekijken. Elders op het web kwam ik een oude pagina van Sawadee Reizen tegen die ons uitnodigde om de mooiste steden van het Midden-Oosten te bezoeken: Damascus en Aleppo. En op een pagina van reisorganisatie Koning Aap werd de veiligheid besproken: 'Syrië en Jordanië zijn redelijk veilige landen om in te reizen. By Hoewel in beide landen nauwelijks gesto ld len wordt, is het toch verstandig om op je B^ eigendommen te letten.' Vluchten in het verleden. Even ontsnap- I pen aan de onvoorstelbare actualiteit. B Op internet kan het. Inclusief nazorg, B want sinds mijn zoektocht naar 'toe- B risme' en 'Aleppo' verschijnt er dank- zij de cookies regelmatig een Google- advertentie: 'Zorgeloos en voordelig naar Syrië? Vind hier de beste hotels!' 42 zaterdag 8 oktober 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 139