GELD GELUK W 'Een expat huurt ons huis, Die betaalt Lfeitelijk onze hypotheek' Angela Kreijns (36) Tino Kreijns (39) nen en dromen te realiseren." Angela: „Zo werken we gewoon door tijdens het reizen." Tino: „Maar niet van 9 tot 5, hoor. Lekker even zwemmen of surfen tussendoor." Angela: „We willen een betere balans tussen tijd, werk en geld." Tino: „Voorheen was geld te belangrijk." Angela: „Nu hebben we tijd!" Tino: „We willen voorlopig nog geen kinderen. Eerst willen we dit doen." Angela: „Als we op een gegeven moment een continue geldstroom genere ren uit ons bedrijf en we meer gewend zijn aan onze nieuwe manier van leven en werken, dan komt misschien ook de ruimte voor kinderen." Tino: „We zijn twaalf jaar samen." Angela: „En zeven jaar getrouwd. Aan ons trouwen hebben we het zelfde bedrag besteed als we nu op de spaarrekening hebben staan." Tino: „Tja, voor een feestje van een dag." Angela: „Super hoor, gaaf, maar nu zou ik het heel anders doen." Tino: „We krijgen uiteraard veel minder pensioen in de toekomst, doordat we met onze banen stopten." Angela: „Dat nemen we voor lief." Tino: „Dat lossen we dan wel weer op. Je moetje angsten loslaten om je droom te kunnen waarmaken." Angela en Tino hebben geen vaste woonplaats. Ze reizen, als Dutch Nomad Couple. Tino: „Onze eerste bestemming is Mexico." Angela: „Daarna reizen we verder door Zuid-Amerika." Tino: „We volgen ons hart. Tijdens het reizen willen we doorwerken om geld te verdienen. Dat is vernieuwender dan een sabbatical of een wereldreis. We zijn weggegaan met een eerste opdracht: een volledig digitaal inwerktraject voor accountmanagers. Daardoor zijn we een jaar verzekerd van 1.000 euro per maand." Angela: „Daar kun je in Mexico goed van leven. Het appartement wat we de eerste tijd huren, kost 500 euro per maand. En voor een tientje kun je samen lekker een hapje eten. We hebben ook gespaard. Op een Nederlandse bankrekening staat 20.000 euro. Daar proberen we zo min mogelijk aan te komen. Tino: „Tot vorige maand hadden we allebei een goeie baan." Angela: „We dachten: hoe meer geld we verdienen, hoe vaker we op vakantie kunnen en leuke dingen kunnen doen." Tino: „Maar in de Nederlandse cultuur betekent meer verdienen ook datje steeds harder moet gaan werken. En krijg je dus steeds minder tijd. Anderhalfjaar geleden bedachten we de reis en zijn we gaan kijken: welk bezit hebben we, en welke kosten kun nen we verlagen. Eerst hebben we allerlei abonnementjes ge stopt, zoals Netflix. Daarna zijn we via Airbnb ons appartement in Dordrecht gaan verhuren." Angela: „We zochten vooral naar manieren om meer tijd te krijgen. Daarom probeerden we geld te GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP verdienen met ons bezit." Tino: „Dat is behoorlijk goed gegaan. We woonden eerst zelf nog in ons huis. Als we het verhuurd hadden, gingen we een paar dagen weg." Angela: „Het laatste jaar hebben we op een woonboot gewoond en hebben we ons appartement vol ledig verhuurd. Daardoor kunnen we nu gaan en staan waar we willen en hebben we de ruimte en tijd om te ondernemen, wat een zakelijke wens van ons is." Tino: „Een expat huurt ons huis." Angela: „Die betaalt feitelijk onze hypotheek." Tino: „We bieden mensen nu digi taal trainingen aan om hun plan- magazine 27 O OOK MEEDOEN? Mail naar geldengeluk@persgroep.nl Tekst: Edith Andriesse Foto: Arie Kievit Reizend ondernemer, was projectleider bij gemeente Dordrecht Reizend ondernemer, was manager van een salesprogramma bij De Persgroep Gezamenlijk inkomen: komende tijd €1.000 per maand netto Angela: racefiets - drie keer gebruikt, nu verkocht voor zelfde prijs (€600) Tino: gewichten - nooit gebruikt. Kostten maar €40, maar is toch zonde Angela: vliegticket naar Mexico, one way Tino: balpen van Mont Blanc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 127