WELKOM IN ROTTERDAM ARCHITECTUUR IN OVERVLOED Beste binnenstad van Nederland Kom naar Rotterdam deze herfst en dompel je onder in de dynamiek van deze wereldstad. Fonkelende wolkenkrabbers, hippe restaurants en food markets, spannende mode- en design winkels, internationale kunst in de buitenruimte en gerenom meerde musea zijn het directe resultaat van de can do menta liteit van de Rotterdammers. Tel daarbij op de vele bijzondere attracties en city tours - per fiets, bus, boot of voet - en je snapt waarom Rotterdam is uitgeroepen tot Beste Binnenstad van Nederland 2015-2017 én Best in Travel door Lonely Planet. Bij een bezoek aan Rotter dam mag een bezoek aan de Markthal niet ontbreken: miljoenen bezoekers gingen je voor. In de eerste, over dekte markthal van Neder land vind je zo'n 100 vers units, bijna 15 food shops en diverse restaurants waaronder Jamie's Italian (van Jamie Oliver). Als je naar boven kijkt zie je het grootste kunstwerk van Nederland, de wandschildering Horn of Plenty van Arno Coenen en Iris Roskam. Indrukwekkend! Maar ook op andere plekken in het centrum kun je prima eten en drinken. Van hippe koffiebarren en biologische lunchrooms tot bruine kroe gen. Van gevestigde sterren restaurants tot pop up kantines en avontuurlijke fast foodconcepten. Het culinaire aanbod is ruim en biedt voor iedereen wat wils! Architectuurliefhebbers komen van heinde en verre om Rotterdam te bewonderen. Dat is niet zo gek: het verhaal van de stad, het bom bardement en de wederopbouw, plus het lef waarmee opdrachten aan grote architecten werden en wórden verstrekt, maakt een bezoek aan Rotterdam razend interessant. De toch al imposante skyline breidt zich voortdurend uit en de afgelopen jaren zagen vele nieuwe torens en iconische gebou wen het levenslicht. Publiekstrek kers zijn onder andere de Markthal, Erasmusbrug, Rotterdam Centraal Station, De Rotterdam en de Wilhelminapier en het Timmerhuis. Tip: de folder Rondje Rotterdam (verkrijgbaar bij Rotterdam Tourist Information) leidt je langs de mooiste architectuur van de stad. Nog meer verrassende wandel routes, zoals de Burgemeesters- route, Rotterdamse Iconenroute of Havenroute, download je via de Rotterdam Routes App (www.rotterdamroutes.nl).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 123