'Ik hoor nu ergens by' 'Ik hoop een groot schry ver te worden' „Op mijn zesde wilde ik al schrijver worden. 2,5 jaar ben ik bezig geweest met dit werk. Soms was het zwaar, maar ik was me ervan bewust: als ik het wil publiceren, moet het af zijn en goed worden. „Ik schreef alles op papier. Soms met lamme hand tot gevolg, maar het was fijn om mijn verhaal te zien groeien. Mijn inspiratie haalde ik uit mijn brein, dat is best fantasie rijk. Ik hoef maar een propje pa pier op de grond te zien liggen en ik bedenk er een verhaal bij. Ook haal ik ideeën uit grote steden; mijn verhaal speelt zich ook af in een stad die lijkt op New York, maar dan met magie. „Mijn debuut gaat over Harrit, een jongen van 13, die in een toekomstige versie van onze wereld leeft. Hij moet vluchten en komt in een magische wereld, waar mensen worden gediscri mineerd. Het verhaal is verzon nen, de thema's zijn actueel. Dat vond ik belangrijk: mensen moeten zich kunnen inleven in de hoofdpersonen. „Sinds augustus is het boek uit. Ik hoop dat mensen het goed vinden. Ik wil er andere kinderen mee motiveren, ze laten zien dat alles kan, als je maar wilt. Voor iedere tiener is het belangrijk om ergens bij te horen, je plekje in de maat schappij te veroveren. Dat is mij gelukt met mijn boek: ik ben nu schriiver." „Mijn ouders vroegen zich af wat ik toch de hele tijd aan het doen was. Ik maakte een story- board voor mijn verhaal met afbeeldingen die bij mijn boek pasten, om op ideeën te komen. Ik zat veel achter de computer. Ik had expres niets gezegd tegen mijn vader en moeder, waarom weet ik niet, maar ik vond het wel fijn. Iedere woensdagmiddag en ieder weekend schreef ik, want dan had ik geen huiswerk stress. „De eerste negen A4'tjes liet ik aan mijn ouders lezen. Zij vonden het goed en zeiden dat ik door moest gaan. Iedere keer als ik een stukje afhad, liet ik het mijn ouders lezen. Zij visten de taalfouten eruit. „De één houdt van voetbal len of computerspelletjes, ik doe niets liever dan schrijven. Ik word geïnspireerd door J.K. Rowling en J.R.R. Tolkien; hun boeken vind ik echt goed. Ik hoop ooit ook zo groot te wor den. Ik ben de uitgeverij ook heel dankbaar dat ik De Voor spelling bij hen mocht uitbren gen. Er zijn 500 exemplaren van mijn boek gedrukt, en later komen er nog eens 500 exemplaren bij. Dat is echt tof. Ik mag volgende maand op de Boekenbeurs mijn boek signeren. Ik zit daar straks als een echte schrijver. Een hele eer." magazine 19 Lenno Vranken (15) schreef het boek De wereld achter de Spiegel - de jongen. Zijn debuut roman is bedoeld voor jong volwassenen. Quinten Goethals (14) schreef De Voorspelling, een fantasy- boek voor kinderen vanaf 11 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 120