COLUMN Ze is totaal overgekwalificeerd, maar dat vindt ze niet erg Monica Lijkt de ideale oppas in huis te hebben gehaald. Ze kan het niet geloven. Monica Beek (39) is journalist en woont samen met haar vriend en hun twee dochters. magazine 15 monica@persgroep.nl Perfecte Maria Ex-kleuterjuf, ex-au pair, met een voor liefde voor knutselen. En dun, zie ik meteen als ik de deur opendoe. Mooi haar, maar wel een groot hoofd voor zo'n klein lijfje. Gelukkig, denk ik meteen, want een oppas kan maar beter niet al te mooi zijn, je weet maar nooit. Ze loopt ons leven binnen na een 'match' op een oppassite en we nemen haar stante pede aan. Totaal overgekwali- ficeerd voor het simpele oppaswerk bij ons thuis, maar dat vindt ze niet erg, verzekert ze ons minstens drie keer. Ter compensatie verhogen we het tarief met een euro, anders voelen we ons wel heel erge uitbuiters van deze 30-jarige dame die voor de liefde naar Nederland is gekomen en de tijd tot ze hopelijk moeder wordt nuttig wil door brengen. Die voorliefde voor knutselen blijkt niet gelo gen. Na elke oppasdag staan er op de eettafel nieuwe (half)fabricaten. Een kasteel met torens gemaakt van wc-rollen (drie oppas- dagen werk), geverfd in roze. Macramé hart jes, macramé vlinders, macramé kikkers. De namen van de kinderen in patchwork knipwerk op de slaapkamerdeur geplakt. De karakters uit hun favoriete kinderboek nagete kend en ingekleurd. Nee, deze dame zit niet stil, en dan hoor ik van de buurvrouw ook nog dat ze zo lekker op het pleintje heeft staan springtouwen. In de zin van: ze deed echt mee en zat niet op het bankje met die buurvrouw te kletsen om slechts zo nu en dan even een blik te werpen op de buitenspeelprestaties. De meisjes zijn weg van haar - hoe kan het ook anders. En dat maakt haar de zegen voor ons huishouden. Geen stress meer over wie wanneer kan opha len, niet meer moeilijk doen om de kinderen op tijd op hoc keytraining te krijgen. Ze blijft zonder problemen een uurtje extra zodat ik nog even kan hardlopen en kijk nou! Ze kan ook nog koken! Bij aankomst wordt ze door de meisjes bestormd en bij het weggaan krijgt ze uitgebreide knuffels. Is ze er een paar dagen niet, dan jengelen ze: Maria, Maria, wanneer komt Maria weer? Ik begrijp het helemaal. Een volwassene die fulltime met je speelt, de knutselkoningin is van het noordelijk halfrond, altijd energie heeft en nooit haar geduld verliest, welk kind wil dat nou niet? Als ik de deur achter me dicht trek - ik hoor het welkomst- gejoel buiten nog - en op de fiets stap naar werk, ben ik blij dat we zo'n fijne oppas heb ben gevonden. Ik meen het, ik ben heel blij dat de meisjes zo'n gezellige dag zullen heb ben. Met perfecte Maria. En al haar knutselkennis en spring touwenergie. Daardoor gaan ze heus niet minder van mij houden, hoor, echt niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 116