MIJN WEEKEND De boel een beetje opleuken magazine 5 Tekst: Leo van Marrewijk Foto: Kees Martens Bloemen houden van mensen, en dus ook van Noor Lijkema (12) en haar moeder Inez (48) uit Geldrop. Andersom geldt het ook: Noor en Inez houden van bloemen. Want een mooi boeket bij elkaar scharrelen, dat is tijdloze tuinpret. Hoewel, tijdLoos? Je zou in dit geval kunnen denken dat moeder en dochter hier aan het plukken zijn in een krampachtige poging de nazomer in huis te houden. Zo ver gaat het bij Noor niet „Ik word gewoon vrolijk van bloemen", zegt ze. „Ik zet bijvoorbeeld een boeketje op mijn bureau, dat vind ik mooi. Maar ik hou ook van de herfst hoor, dan heb je weer andere mooie kleuren." Moeder Inez hoort het tevreden aan. De positieve effecten van het buitenleven zijn al vaker bezongen en onderzoekers hebben ooit uitgevonden dat mensen in groene kantoren betere beslissingen nemen. Inez heeft echter een andere reden om kleur in huis te halen. „Ik heb wel iets speciaals met bloemen, ik heb tien jaar geleden ook een bloemistendiploma gehaald. Niet omdat ik daar mijn beroep van wilde maken of er professioneel iets mee wilde doen, wel om er lekker mee bezig te zijn en voor de creativiteit." Voor Noor, momenteel mavo-scholier, is het nog ongewis of ze later iets met bloemen gaat doen. Wel kan ze zich nu al verheugen op volgende seizoenen. „De lente is mijn favoriet, met al die jonge dieren. En weer heel andere kleuren bloemen." Wilt u ook vertellen over uw favoriete moment van het weekend? Mail naar weekend@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 107