Voor jong en oud Muzeeum moet zichzelf beter verkopen ZEELAND 11 Het Zeeuws maritiem Muzeeum moet zich beter verkopen om meer toeristen, scholieren én in woners van Vlissingen te lokken. De collectie van het Muzeeum mag gezien worden en dat moet bij meer mensen onder de aan dacht worden gebracht. Directeur Onno Bakker preekte gisteren voor eigen parochie. Een select groepje toehoorders was het van harte met hem eens dat Vlis singen verplicht is goed voor haar museumcollectie te zorgen. Bezui nigen is op termijn te billijken als eerst voorwaarden worden gescha pen om het Muzeeum zichzelf be ter te laten bedruipen. Op uitnodiging van Bakker kwa men de aanwezigen met een aan tal voorstellen om (jonge) bezoe kers te trekken. Wachten op scho lieren werkt niet, het Muzeeum moet actief de boer op. „Gidsen van het Muzeeum moeten basis scholen bezoeken om leerlingen van de bovenbouw verhalen te ver tellen over de collectie. Vervol gens kunnen de scholieren met diezelfde gids het Muzeeum be zoeken", luidde een voorstel. Voorzitter Jaap Bos van de Vere niging van Zeeuwse Musea denkt dat het Muzeeum zijn voordeel kan doen met 'verdienmodellen' van andere musea. Zo loodsen di verse musea bezoekers aan de hand van individuele verhalen door hun collectie. „Het is vaak aansprekender niet alleen het verhaal van de grote held, maar ook dat van de kleine held, de gewone man of vrouw, te ver tellen. Het verhaal gaat dan veel meer leven voor bezoe kers." Bos ziet ook kansen in samen werkingsovereenkomsten met (horeca)bedrijven. Het Mu zeeum is geen reclamezuil, is hij met Bakker eens. Maar ten toonstellingen die de historie van een bekend lokaal of regio naal bedrijf onder de aandacht brengen of overeenkomsten met horecaexploitanten kun nen meer mensen naar het Mu zeeum trekken, bewijst het In dustrieel Museum in Sas van Gent, betoogde Bos. PZC ONLINE Trees Janssens @treesjanssens Hee, komt er een #dijk om #Zeeland heen? #Welkom betreden op eigen risico? #landinzee vrijdag 7 oktober 2016 ^Saskia Maaskant draagt een speciaal voor haar boek ontwor pen T-shirt. Op de voorkant staat 'dromer', op de achterkant 'denker', foto dirk-jan gjeltema DROMER Dromer verschijnt bij Uitgeverij Davidsfonds en kost 15,99 eu ro. Het is een zogenaamde youngadultroman: voor lezers vanaf 15 jaar. Saskia Maaskant: „Vroeger zweette ik peentjes bij een kus. Nu heb ik de techniek on der de knie en laat ik de drie hoofdpersonen Mila, William en Dromer bij elkaar in bed be landen. M'n moeder werd er giechelig van en zei: 'Sas, moet dat nou?' Het moest, voor het verhaal." Pag. 228: Mila - „Ik sluit mijn ogen tegen de scherpe wind en zie mezelf in bed liggen. Tussen Dromer en William in. We zijn alle drie hartstikke bloot. William streelt mijn haar, Dromer streelt mijn borsten. Ik kus ze om beurten." René Hoonhorst Vlissingen procent meer bezoekers wil het Muzeeum over vier, vijf jaar trekken. Het Vlissingse gemeen tebestuur moet dan wel 'zijn ver antwoordelijkheid nemen' en be zuinigingen uitstellen. DIALECTQUIZ VIDEO 'Renaissance van het Zeeuws is begonnen', zei Veronique De Tier in het artikel over dia lect en social media. Weet u waar in de provincie welk dia lect gesproken wordt? Maak de quiz op: pzc.nl/dialectquiz Voor de Zeeuwen hadden wij een straatvraag: 'Spreek deze zin uit in het Zeeuws'. Bekijk de video op: pzc.nl/video TWITTER Tholen krijgt ook een 'Wel kom in Zeeland-bord'. Het komt bij de Thoolse brug, langs de N286. Gasten die bij Oud-Vosse- meer en Sint Philipsland de provincie betreden, worden nu niet welkom geheten. Het bord bij Tholen wordt in het najaar geplaatst. FACEBOOK Het wegbranden van onkruid liep gistermiddag in Yerseke uit de hand toen de coniferen- haag in brand vloog en de on kruidbrander zelf ook vlam vatte. Ben Groen: „Goed dat de brandweer er (snel?) bij is... maar wat is dit voor knullig gedoe..?" Linda Sinke zegt te gen Els Sinke: „Dit waren de zwarte wolken dus." Sjacco Joziasse vindt dat je daarom beter onkruid kunt stomen. ONLINE TOP 5 1. Dode man (64) gevonden in Oosterschelde bij Krabbendij- ke 2. Zonder geld naar 60 lan den en bekeerd tot de islam weer in Zeeland 3. 'Ik zie dingen bij de Zeeuw se bibliotheken gebeuren die héél naar zijn' 4. Zoekactie naar vermiste ki- tesurfer op Oosterschelde 5. 'Ze zei het heel voorzichtig: Ik zie iets bij de lip' Kijk op www.pzc.nl of O ©pzcredactie 19 facebook.com/depzc ©pzcredactie d romer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 98