bin n9n uit ZEELAND 5 Het waterschap blijft kibbelen over zijn huisvesting. Het houdt echter voorlopig twee vestigingen. WATERSCHAP GERUZIE OVER TWEE PANDEN HOUDT AAN AANTAL WERKPLEKKEN PER KANTOOR: lil N Wij willen klanten zo goed mogelijk bedienen en dicht bij hen zitten Het lijkt zo logisch. Waterschap Scheldestromen zit nu in twee veel te grote panden, in Middel burg en Terneuzen. Kies daarom voor één hoofdkantoor. „Maar met dit dagelijks bestuur is dat een utopische gedachte, omdat er blijkbaar afspraken zijn gemaakt", verzuchtte Gert-Jan Minderhoud, lid van het algemeen bestuur na mens Partij voor Zeeland, woens dagavond in de commissie be stuurlijke en economische zaken. Daar werd, opnieuw, gesteggeld over de eigen huisvesting. Om de lieve vrede te bewaren is bij de fusie van de waterschappen Zeeuws-Vlaanderen en Zeeuwse Eilanden (2011) besloten twee hoofdkantoren aan te houden. Het algemeen bestuur vergadert sinds dien ook afwisselend in Terneu zen en Middelburg. Het voelt voor een deel van het algemeen bestuur steeds ongemak kelijker, zeker nu er leegstand is in Middelburg. Eind vorig jaar werd aangedrongen op onderzoek naar gezamenlijke huisvesting. Dat heeft het dagelijks bestuur met tegenzin uitgevoerd. Het blijkt geen substantieel voordeel op te leveren. Verkoop van een van de panden zou, vanwege 'de incourantheid van de kantoren in de huidige markt', leiden tot fors boekwaardeverlies. Het kantoor in Middelburg kost het waterschap nu veel meer dan het pand in Terneuzen, dat volle dig gevuld is dankzij diverse huur ders (Sabewa, Rijkswaterstaat). In Middelburg staat in toenemende mate ruimte leeg, zeker als de Rijksgebouwendienst (Belasting dienst) volgend jaar vertrekt. De poging om met de gemeente Mid delburg te gaan 'samenwonen', bleek financieel onhaalbaar. Eén pand is met dit dagelijks bestuur een utopische gedachte Diverse fracties in het water schapsbestuur verwijten het dage lijks bestuur onwil. „Dat heeft te maken met de samenstelling van dit dagelijks bestuur", zei Frans van Kollem (Water Natuurlijk) woensdagavond, doelend op het feit dat vier van de zes leden uit Zeeuws-Vlaanderen komen. „Wij willen onze klanten zo goed mogelijk bedienen en dicht bij hen zitten", reageerde dage lijks bestuurder Denis Steijaert. „Dan is twee kantoren geen ver keerde gedachte. Wij willen ons beleid handhaven en ervoor zor gen dat beide gebouwen optimaal bezet zijn. Het eerste doel is zo snel mogelijk huurders binnen te krijgen voor Middelburg." Dijkgraaf Toine Poppelaars zei dat het waterschap met twee be drijven of instellingen in gesprek is en dat een prijsindicatie is ver strekt. „We moeten de komende maanden even afwachten." WOONPLAZA vrijdag 7 oktober 2016 Eén kantoor nog een brug te ver Project organisatie Water veiligheid (onbepaalde tijd) Waterschap Schelde- stromen (235 medewerkers) Evides (huurcontract tot september 2017, wordt waarschijn lijk verlengd) Rijksgebou wendienst (tot maart 2017) Denis Steijaert, dagelijks bestuurder D Rijkswater staat district Zuid (naar verwachting tot 2022) Sabewa Zeeland (doorlopend huurcontract) Rijkswater staat Zee en Delta (project Nieuwe Sluis naar verwachting tot 2022) Waterschap Schelde- stromen (57 medewerkers) Rolf Bosboom Middelburg -Gert-Jan Minderhoud, Partij voor Zeeland Tijdens ons jaarlijkse Lifestyle Event kunt u genieten van inspirerende woontrends, proeverijen, workshops, demonstraties en mooie acties van BinnenUit en meer dan 20 gastbedrijven! Wij zien u graag op vrijdag 7 oktober of zaterdag 8 oktober bij BinnenUit. Schouwersweg 7 Heinkenszand Tel. 0113 56 14 82 www.binnenuit.nl 100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 93