Realityster Kim Kardashian minder in beeld na overval in Parijs 22 SI- LUISTERT RADIO Valse VINCENT KUNST Frans Hals Weet je wat funest is voor radio? Web- cams in de studio. Ik persoonlijk heb er geen last van, al hadden ze er too op de wc van 3FM, ik zou de harde fluit van Giel Beelen nog niet zien, maar voor jullie, zien de luisteraars, lijkt het me verschrikkelijk. Want waarom ga je bij de radio werken? Dat doe je, in het algemeen, omdat je eigenlijk bij de televisie wilde, maar daar afgewezen bent omdat je er niet uitziet. ze via de webcam bekijkt, vallen ze vrijwel al tijd ontzettend tegen. Nogmaals, ik heb er geen oordeel over, ik weet het van jullie, lezers. Het ziet er zelfs soms zo afstotelijk uit, dat luiste raars het medium voorgoed vaarwel zeggen. Eric Corton bijvoorbeeld, werd mij gemaild, is gestopt met het presenteren van De Nieuws BV op Radio 1 omdat het gewoon geen gezicht was op de webcam. Timur Perlin verlaat om precies dezelfde re den 3FM. Hans Schiffers en Bert Kranenbarg krijgen een te ouwe kop voor Radio 2, die moe ten naar 5, want geld voor plastische chirurgie is er niet bij de NPO. Zo dringt langzaam de beeldcultuur de hoorwereld binnen. Dat kan maar op één manier een halt toegeroepen wor den: ban met onmiddellijke ingang alle web- cams uit radiostudio's. Laat radio weer het me dium worden waar mensen onbekommerd le lijk kunnen zijn. Want neem één ding van mij aan: de lelijkste radiomakers zijn de beste. Rolling Stones maken blues Volgens bronnen houdt de voluptueuze selfiekoningin zich de komende maand afzij dig van social media als Snap- chat en Instagram, waar ze nor maal gesproken meerdere keren per dag iets van zich laat horen. De beroving in Parijs, waarbij criminelen voor 10 miljoen eu ro aan juwelen meenamen, heeft erin gehakt, weten bron nen. „Ze zal in het vervolg zelfs minder haar eigen kledinglijn promoten." In de tussentijd zijn Kim en haar man Kanye, die voorlopig zijn concerten heeft geannu leerd, de beveiliging van de fa milie aan het opschroeven. Zo krijgen dochter North (3) en zoontje Saint (6 maanden) be- veilingsteams. „Dat de kinde ren gekidnapt worden is Kims grootste angst", zegt een insi der „Eerder wilde ze geen gewa pende beveiliging, maar na Pa rijs realiseert ze zich dat haar fa milie 24-uursbeveiliging nodig heeft." Voor haar eigen veiligheid is de realityster op zoek naar ie mand die sprekend op haar lijkt. „Een dubbelganger kan po tentiële aanvallers verwarren", zegt een bron. Voorlopig is er nog geen dui delijkheid over de verdachten. Opvallend is wel dat de Daily Mail berichtte dat Pascal Du- vier, de persoonlijk bodyguard van Kim, bankroet is. En weet je wat het ook is: webcams in radio studio's zijn mooiemensenmagneten. Ze trek ken types aan die totaal geen radio kunnen ma ken. Ze zitten alleen maar in de studio voor het plaatje. Ze kakelen als kippen en hanen zonder kop in een microfoon. De webcams verkinder- dagverblijfiseren de radio. Het geestelijke ni veau daalt. En dat is allemaal de schuld van de webcam. Radio is niet om naar te kijken, zoals de stomme film ook niet was om naar te luiste ren. Of zou die verdebilisering met meer te ma ken hebben dan met beeld alleen? Laten we het toetsen. Stop de verbeelding van de radio, geef de verluistering ruim baan, webcams weg! Quote van de dag Ze is nog steeds Carice, misschien alleen iets vermoeider én gelukkiger vrijdag 7 oktober 2016 Webcam Radiomensen moet je alleen horen, dan kan je zelf gaan bedenken hoe ze eruitzien. Als je The Rolling Sto nes komen op 2 december met een bluesalbum, Blue Loneso me. Het is hun eerste studioal bum in tien jaar. De nummers werden live op genomen. Eric Clapton speelt er op mee. Een portret van een man dat door Sotheby's als een werk van Frans Hals is ver kocht, is een ver valsing. Het schil derij blijkt materi aal te bevatten dat niet uit de tijd van Hals stamt. Een Ame rikaan kocht het schilderij in 2011 voor 8,4 miljoen pond. Hij krijgt het geld terug. MUZIEK De beroofde ster Kim Kardas hian trekt zich de kritiek aan dat ze haar blingbling te veel heeft laten zien op social me dia. In het vervolg zal ze haar weelde niet meer zo ten toonspreiden. Marlies van Leeuwen Reageren: vincent@persgroep.nl Géza Weisz vertelt in RTL Boulevard over zijn kraambezoek aan Carice van Houten en baby Monte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 85